Elállás alvállalkozóként


ObudaFan # 2018.07.30. 20:34

Közben másik jogász részéről felmerült, hogy a szerződés nincs érvényben, tulajondképpen alvállalkozói szerződés esetében értelme sincs a hatálybalépésnek. Még nem beszéltem vele végig mire gondol, de ha jól értem szerinte jelen pillanatban érvényes szerződés sincs köztünk.

A szerződés pontos szövegének ismerete nélkül biztosat mondani nem lehet, de például ennek az utóbbi álláspontnak jogilag nem sok értelme van.

Engem a felmondási feltételek miatt sürget a határidő, ugyanis tárgyhó végével egy hónapra tudom felmondani a szerződést, azonban magánéleti okok miatt szeptembertől egyáltalán nem tudok teljesíteni.

Meg kell vizsgálni, hogy lehet-e szó lehetetlenülésről.

A másik, hogy alvállalkozói szerződés esetében van-e értelme annak, hogy a keretszerződés az aláíráshoz későbbi időpontban lép hatályba. Ezt hogy kell értelmezni?

Ismerni kellene a szerződés pontos szövegét.

moldan # 2018.07.30. 07:54

Bocsánat, kétszer küldtem.

moldan # 2018.07.30. 07:54

Nagyon köszönöm a választ, hosszas kutakodásaim alapján jómagam is erre jutottam.
Bár volt jogász, aki azt mondja, hogy minden további nélkül, hiszen még nem történt teljesítés/kifizetés.

Közben másik jogász részéről felmerült, hogy a szerződés nincs érvényben, tulajondképpen alvállalkozói szerződés esetében értelme sincs a hatálybalépésnek. Még nem beszéltem vele végig mire gondol, de ha jól értem szerinte jelen pillanatban érvényes szerződés sincs köztünk.

Engem a felmondási feltételek miatt sürget a határidő, ugyanis tárgyhó végével egy hónapra tudom felmondani a szerződést, azonban magánéleti okok miatt szeptembertől egyáltalán nem tudok teljesíteni.

A következőt találam ki:
Viszek egy közös megegyezéssel történő szerződés felbontást július 31.-el, amiben kijelentjük, hogy a hivatkozott szerződéseket febontjuk az alvállalkozónál bekövetkezett változások miatt, és kölcsönösen elismerjük, hogy egyik félnek sem keletkezett kötelezettsége.
Ezzel egyidőben még július 31.-én átadok egy olyan papírt is, melyben az áll, ha július 31.-el nem tudunk megállapodni a szerződés felbontásában, akkor azt a szerződésben kitötöttek szerint tárgyhó végével (július) felmondom (indokolni nem kell), így augusztus lesz a felmondási idő.
Ha ragaszkodnak, hogy a hatályba lépéstől augusztus végéig teljesítsek, azt valahogy még meg tudom oldani.

Az egyik és a fontosabb kérdésem, hogy az általam kitalált eljárás jó-e.
A másik, hogy alvállalkozói szerződés esetében van-e értelme annak, hogy a keretszerződés az aláíráshoz későbbi időpontban lép hatályba. Ezt hogy kell értelmezni?

Köszönöm!

ObudaFan # 2018.07.30. 04:31

Vállalkozóként nincs ilyen általános elállási jog, a szerződésben kifejezetten rendezett lehetőségekkel lehet élni.

moldan # 2018.07.28. 07:15

Sziasztok, sehol nem találtam a kérdésemre vonatkozó választ.
Kis családi vállalkozásként kötöttünk egy vállalkozási szerződést, ami későbbi dátummal lép csak hatályba.
Idő közben úgy alakult, hogy a szerződést nem fogjuk tudni teljesíteni.
Ha az meg nem lépett hatályba, így még nem volt sem teljesítés, sem kifizetés, akkor attól alvállalkozóként el tudok állni, vagy csak a szerződésben kikötött feltételek szerint rendes felmondással tudom megszüntetni?
Köszönöm!