Társasházi jog


Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.18. 15:00

Nem.

1566798 # 2016.08.18. 14:12

Kedves Kollégák,

kérdésem igen hasonló [Siegelinde 2016.07.28. 11:58]-hoz, de nem világos, mi köze van a közös képviselőnek ahhoz, hogy a tulajdonosok szavazással kinyilvánítják akaratukat, és függ-e a válasz még az szmsz-től is.

Társasház közösen tulajdonolt részében emléktáblát helyeznék el, ennek semmilyen költsége nem hárul a társasházra. Nyilván a tulajdonosok többségének egyetértése szükséges ehhez. A következő közgyűlés csak tavasszal lesz. Ha a tulajdonosokkal egyenként, írásban ismertetem a célt, és kérem őket, hogy az iratot szavazólapnak használva, szem. ig. számmal és aláírással együtt juttassa el azt a gondnoknak, akkor a szavazat bír olyan jogerővel, mint egy közgyűlésen adott szavazat? Illetve milyen formai kritériumoknak kell megfelelnie, hogy bírjon?

Köszönöm előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.18. 05:48

Nem.

bundori # 2016.08.18. 04:58

Ingatlanadó elkerülésére jó ez a 2-3 lakásos társasházzá nyílvánítás?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.17. 07:02

Szerintem hiánypótlást kaptál, olvasd el mégegyszer az iratot.

(A bontási engedélyt a földhivatal adja ki?)

Futrinka1982 # 2016.08.16. 17:57

Segítséget kérnék!
2 albetétből álló társasház kizárólagos tulajdonosa lettem. Beadtam a földhivatalhoz a bontási kérelmet az épületre, azt kérik, csatoljak be társasház megszüntető okiratot.
Mivel a bontási kérelmem széljegyen van, a társasház megszüntetése iránti eljárás új eljárásnak minősül? Szükséges rangsorcsere-kérelmet beadnom az ügyben?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.16. 06:27

OFF
Neked meg mi bajod? Szerintem a te kérdésedhez hozzá se szóltam.
ON

niki61 # 2016.08.16. 05:43

Siegelinde tanácskérő hozzászólásával tökéletesen egyet értek. Magam is ezt tapasztaltam, főleg az utóbbi időben, kezd eldurvulnia tanácsadás, örülhetek, hogy le nem hülyézik, konkrétan az embert.
Frappánsan megfogalmazta,jobban én sem tudom:
KBS,
ez nem válasz a kérdésemre, viszont ítélkezel felettem, pedig nem is ismersz és nem ismered a házunk viszonyait sem. Ha ismernéd, tudnád, hogy nálunk volt már példa hasonlóra, nem egyszer, nem kétszer.

Viszont rájöttem, hogy te nem akarsz segíteni, hanem csak egyszerűen szívatni akarod a szerencsétleneket, akiknek nincs pénzük ügyvédre. Ezt élvezed.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.15. 20:15

Ha kérek a Földhivataltól helyszínrajzot, azon egyértelmű a lépcsőház szintjén belüli elhelyezkedése a lakásnak?
Ha van.

nyugalom2016 # 2016.08.15. 20:04

Tisztelt Szerkesztőség!
Társasházi közös tulajdonban van az udvar egy része, az erkélyünk alatt. A földszinti lakótárs a társasház engedélye nélkül rendszeresen autóparkolásra használja.
Az ügy ennél sokkal bonyolultabb, szeretnék érdeklődni, kihez fordulhatok jogi segítségért.
Köszönöm!
Nyugalom2016

bokréta123 # 2016.08.12. 20:26

Kedves Fórumozók! Bankhitelrész folyósához a bank a közös képviselő nyilatkozatát kéri arról, hogy a szóban forgó x hrsz. alatt nyilvántartott lakás, az alábbi paraméterek alapján azonosítható a társasházban:"ha bejövünk a társasház kapuján akkor a negyedik lépcsőház harmadik emeletén felérve a lépcsőn akkor a jobb oldali ajtó". Kéri mindezt azért, mert az ajtón nem szerepel a szám. Ilyet a közös képviselő nem állít ki, ökörségnek tartja. így viszont nem folyósítják a hitelt. Ha kérek a Földhivataltól helyszínrajzot, azon egyértelmű a lépcsőház szintjén belüli elhelyezkedése a lakásnak? Hálásan köszönöm!

MajorDomus # 2016.08.12. 19:40

A szomszédhoz!

Aletta13 # 2016.08.12. 15:53

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Társasházunkban az egyik lakó a közös helyiségben évek óta cefrét gyűjt,illetve a közös helyiségbe más nem fér be mert az ő dolgaival van tele.Kulcsunk sincs hozzá.Már többször szóltunk a közös képviselőnek hogy intézkedjen,ill. hogy hivjon össze lakógyűlést hogy ilyen esetben mi a teendő,de semmi sem történik.Érdekelne hogy ilyen esetben hová lehet fordulni? Köszönöm

SzSamu # 2016.08.06. 14:31

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Köszönöm a válaszát! Azért szerencsésebb lett volna ebben a törvényben is pontosan leírni a feltételt.

Üdvözlettel:

Sz. Sámuel

ObudaFan # 2016.08.06. 10:05

Szerintem itt is egyértelmű, hogy az összes hányadhoz képest.

SzSamu # 2016.08.05. 15:20

A lakástakarékpénztári törvény 6. § (1) d) pontjában szereplő "kétharmados közgyűlési határozat" kifejezést hogyan kell értelmezni?

A teljes tulajdoni hányad kétharmada, vagy a közgyűlésen jelen levő tulajdoni hányad kétharmada?

Utóbbi megismételt közgyűlés esetén viszonylag alacsony össztulajdon is lehet, persze magára vessen, aki nem jár közgyűlésre.

A térsasházi törvényben általában egzaktul szerepel, hogy "az összes tulajdoni hányad legalább kétharmados többségével", ott nincs ilyen jogbizonytalanságot okozó, a tulajdonostársaknak tetszés szerinti értelmezést biztosító fogalom.

Köszönettel:

Sz. Sámuel

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.01. 06:28

Az nem "megismétlés", hanem hiánypótlás. (Bár a laikusnak valóban ismétlésnek tűnhet.)

elfmage999 # 2016.07.31. 22:29

mondjuk mert nincs a kérelmen két tanú? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.31. 21:52

Miért kérné egy bíró, hogy ismételje meg a perújító felperes a kérelmét?

ObudaFan # 2016.07.31. 17:12

Elvileg 30 napon belül, de hát törvénykezési szünet van.

gyújtocska # 2016.07.31. 16:13

Szeretnem,ha valaki tudna segiteni!
Perujitasi kerelmet terjesztettem elö. 2016.04.12-en.
A biro kerte.hogy ismeteljem meg kerelmem.
2016.07.11.napon megismeteltem,de valaszt nem kaptam.
mennyi idön belül kell a birosagnak valaszolnia?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.28. 11:44

volt már példa hasonlóra, nem egyszer, nem kétszer.
Tudod bizonyítani? Megtámadtad a határozatot bíróság előtt? Megnyerted a pert?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.28. 11:18

Paranoid vagy.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.28. 10:30

Az írásbeli szavazás nem titkos szavazás.

bundori # 2016.07.20. 05:17

Sicco, mi az hogy szmsz frissítés??
Módosítás van, de akkor sem kell a földhivatalba beadni jogi képviselettel, ilyet nem követelnek meg sehol.
Az szmsz a tht- ből van kiollózva, amolyan házirend az egész, sokszor nem is igazodik a társasház sajátosságaihoz. Néha az az érzésem, korrupció az egész hogy kifizettetik a társasházakkal az ügyvédi költségeket teljesen feleslegesen