Társasházi jog


Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.16. 09:35

Sajnálom, ez van: a társasházban a közgyűlés hozza a döntéseket, a közös képviselő csak végrehajt. (Megjegyzem, ez szerintem rendben is van így.)

Szilár6d # 2017.08.16. 10:32

Köszönöm.

Nem a közgyűlésre gondoltam hanem a képviselőre és a szakemberre.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.16. 10:47

Arra gondolsz, akire akarsz, társasházban akkor is a közgyűlés hozza a döntéseket, ezért ha vitád van a társasházzal, akkor nem oda kell fordulnod.

MajorDomus # 2017.08.18. 10:26

Ez igaz is!

De.
A közvetlen életveszélyt,vagy anyagi kárt okozó esetekben a közös képviselő értékhatár nélkül köteles intézkedni!

A panaszosnak nem a beázás,hanem a közös képviselő ,,nemintézkedése,, miatt kell a közgyűléshez fordulnia!

Nem tűzoltásról van szó,de a kollégának ennyi idő alatt illett volna lépnie!

Nem olyan horderejű ügy ez,ami nem férne bele a hatáskörébe!

Hapciusz # 2017.08.18. 11:48

egy tipp!

Mi lenne ha szakembertől kérnél a hiba feltárására szakvéleményt és árajánlatot a munkára? Majd jelented a közgyűlés fele, hogy kénytelen vagy te intézkedni, és benyújtod a számlát majd vagy jegyzőhöz/közjegyzőhöz/bírósághoz fordulsz hogy fizessék meg?

nonolet # 2017.08.18. 12:54

Ehhez előbb célszerű (szükséges) a Közgyűléshez fordulni, hivatalosan (írásban vagy jegyzőkönyvbe mondva).

Gondolom ilyesmi eddig nem történt...
Vagy már igen?

Hapciusz # 2017.08.18. 15:29

már 13 éve áznak, ha megvannak erről a papírok, simán perelheti a házat.

nonolet # 2017.08.18. 17:26

HA vannak papírok...

(nem szoktak lenni az ilyen ügyekben)

Hapciusz # 2017.08.18. 18:39

biztosítás?

nonolet # 2017.08.18. 22:29

Az se jellemző a többségre...

Hapciusz # 2017.08.19. 04:37

általában szokott lenni társasházi biztosítás, és ha a tulaj kárát megtérítették, akkor neki is vannak erről papírjai.
Írni kell ajánlott-tértivevényes levelet a közösképviselőnek, határidőt adva a beázás megszüntetésére, majd intézkedjen a tulaj, szakvélemény+árajánlat, végeztesse el a munkát és nyujtsa be a számlát. Ha nem hajlandóak kifizetni, szerintem a papírok alapján a közjegyző megindíthatja az eljárást. Ez a legegyszerűbb. Szerintem!

ladnai # 2017.08.19. 07:23

Tisztelt Fórumozók!
Tanácsot szeretnék kérni társasházi közgyűléssel kapcsolatban!

  1. Szabályos e ha az ugyanazon napon megtartott közgyűlés és megismételt közgyűlés tekintetében csak egy jegyzőkönyv készült?
  2. Mi a jogi helyzet akkor, ha a két jegyzőkönyv hitelesítő közül az egyik nem tulajdonos?

Kérdezem ezt azért, mert törvényességi vizsgálat kapcsán született döntés, amit vitathatónak tartok, ezért érdekelne a fórumozók véleménye!!!

Hapciusz # 2017.08.19. 15:35

Ez engem is érdekelne, nálunk is törvénytelen dolgokat művel 2 hivatásos társasházkezelő

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.19. 15:43

Res iudicata pro veritate accipitur.

MajorDomus # 2017.08.19. 18:06

1.igen
2. a határozatok érvényesek,a nem tulajdonos hitelesitő helyett ujat kell választani,s ujrahitelesitenk a jdgyzőkönyvet. Ez ráér a legközelebbi közgyűlésen is.

Formai hiba

peter_23 # 2017.09.02. 06:56

Tisztelt Fórumozók!

A következőben szeretnék segítséget kérni:
4 lakásos társasház a miénk, ami júliusban alakult. Akkor lett egy külső közösképviselő választva. A választott kk. azóta sem küldte el az akkori alakulásról szóló jegyzőkönyvet. Ez így rendben van? Kötött a társasház nevében egy házbiztosítást, anélkül, hogy erre bárki felhatalmazta volna. Jeleztem neki, hogy ez így nem lesz rendben a közgyűlés felhatalmazása nélkül, de ennek ellenére megkötötte, majd arra hivatkozott, hogy gyorsan meg kellett kötnie a vihar miatt. Most küldött egy házirendet, hogy azt kell betartani, anélkül, hogy erről szavazás történt volna. Emellett vagy egy garanciális javítás a házban. Ezt már 1 hónapja jeleztem neki, amire a kivitelező (aki a javításról már min 6 hónapja tud) azt a választ adta, hogy majd kijavítja. Most rákérdeztem a közösképviselőnél, hogy mi van a javítással, aki szerint a kivitelező megígérte, hát majd kijavítja. Ezek a dolgok rendben vannak?
A válaszokat előre is köszönöm!

nonolet # 2017.09.02. 08:38

Ideje másikat keresni... mielőbb.
Ezt meg elhajtani a búsba, azonnal.

-

Mondjuk 4 lakásra külsőst fizetni az is luxus.

MajorDomus # 2017.09.02. 14:29

Oldjátok meg házon belül.

ladnai # 2017.09.10. 12:44

Tisztelt Fórumozók!

A Társasházi Törvény 33.§-a szerint ("33. § (1) A közgyűlést a közös képviselő vagy az intézőbizottság elnöke hívja össze. A közgyűlésre valamennyi tulajdonostársat írásban kell meghívni, amellyel egyidejűleg a meghívó egy példányát a társasházban - jól látható helyen - ki kell függeszteni.")

Ezzel kapcsolatban felmerül egy kérdés. Valamennyi tulajdonostársat írásban kell meghívni!!! Van e lehetőség arra, hogy a meghívó elektronikus levélben érkezzen meg? A válaszokat előre is köszönöm.

MajorDomus # 2017.09.10. 14:36

Ha az szmsz tartalmazza,akkor igen!

nonolet # 2017.09.10. 15:48

És HA az email megfelel az "írásban" kitételnek... gondolom.

Azaz van tanúsított

  • elektronikus időbélyeg

és
elektronikus aláírás
rajta.

Különben nem számít "írásban"-nak.

ragyasdezso # 2017.09.11. 07:31

nonolet

Nem gondolod jól!

nonolet # 2017.09.11. 07:57

Akkor mitől lesz "írásban" az email?

Mert
pár perc alatt hamisítok neked egyet
illetve
az email megérkezése sem garantált !

drbjozsef # 2017.09.11. 10:27

Tudod, az emberek megegyezhetnek olyanban, ami szerintük nekik jó, függetlenül attól más mit gondol. Például egy házközösség.

Ha beveszik az SZMSZ-be a közösképviselő/házkezelő emailcímét, amiről küldi a meghívót, és ez a közösségnek megfelel, akkor miért kellene időbélyegezni meg tanúsítani?

Kirakják a faliújságra is, onnan is megtudhatja mindenki.

Igen, hamisítható az email is, a feladó is.

De ezek szerint csak ajánlott és tértivevényes levél, benne közjegyző előtt tanúsított aláírással lehetne a hivatalos meghívó? Hiszen a levél is, a feladó is, a közös képviselő levele is hamisítható könnyedén. Küldjek neked egy közgyűlési meghívót Orbán Viktor nevében a Parlamentbe? Elmész?

nonolet # 2017.09.11. 12:01

Az idézett törvényhely "írásban" rendeli ...

Az email pedig alapban "nem írásban" egy másik törvény szerint.