KFT. megszüntetése


koxmatyi # 2012.04.17. 18:45

sziasztok azt szeretném kérdezni kft esetén (tudom elvileg csak a betett összeggel)nagy összegű büntetés esetén (10-100 millió közötti) is csak a az alapított 500 ezer ftal felelek vagy van további felelősségre vonás is és esetleg más cégnél pl.:BT beltagiság elvevése és különböző saját vagyoni dolgok elkobzása is lehetséges-e ? Köszönöm a segítséget

pazs # 2012.04.13. 08:23

Persze.

március22 # 2012.04.13. 07:42

Sziasztok!
Gyors segítésget kérnék. A kérdésem az lenne, hogy a végelszámolás alatt álló cég folytathat-e kereskedelmi tevékenységet?

granturismo # 2012.03.22. 11:03

Én úgy látom a Kft. mint vállalkozási forma túlzott egy ilyen kis bolt üzemeltetésére. A korlátlan felelősség szempontjából valóban rosszabb, de ennek úgy gondolom pld. egy nagy összegű hiteltartozás esetén van kockázata. Egyéni vállalkozóként viszont nem kell kettős könyvvitelt vezetnem pld. Egy ilyen egyszerű szituációban mint ez az üzlet akár magamnak is könyvelhetek.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.22. 11:03

Ott a pont.

pazs # 2012.03.22. 10:26

Én még azt nem értem, hogy miért akarod egyéni vállalkozóként folytatni a tevékenységet, amikor egyszemélyes kft-vel - legalábbis felelősségi szempontból - jobban járhatsz.
Az egyéni vállalkozó-egyéni cég-egyszemélyes kft. átalakulási lánc egyébként visszafelé nem működik, tehát az egyéni vállalkozásod nem lesz jogutódja a kft-nek (a lent említett munkajogi aspektust kivéve).

Rexor # 2012.03.22. 10:02

Miért ne ajándékozhatna a Kft? Ellenérték nélküli eszközátadás, viszont az a hátránya hogy ez után kell fizetni ajándékozási illetéket a szerző félnek. A másik hátránya, hogy az eszközök értékével meg kell növelni az adóalapot. Harmadik hátránya, hogy áfát kell fizetni.

granturismo # 2012.03.22. 07:24

Értem. Viszont ha a tagok között felosztják a vagyont akkor gondolom nekik adózni kell utána. És majd a leadózott részt tudják nekem ajándékozni. Namost ez az amit el szeretnénk kerülni. Ha én beszállok a kft-be és ők ki akkor ugye úgy kerülök "tulajdonon belülre", hogy nem kell adózni. Majd ezt követően alakítom a kft-t egyéni vállalkozássá. Ez az átalakulás megoldható adózás nélkül vajon?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.21. 12:03

Lehet így is. A munkavállalók szempontjából jogutódlás lesz, egyébként nem.

Persze, a kft. nem ajándékozhat, azt végelszámolni kell, a vagyont a tagoknak kiosztani, és aztán ők ajándékozhatják.

granturismo # 2012.03.21. 07:08

Sziasztok!
A szüleim által folytatott vállalkozást (50-50%-os kft.) szeretném tovább vinni mint egyéni vállalkozó.
A kft pedig megszüntetésre kerülne. A kft vagyona (ami áll árukészletből, berendezés, számítógépek és egy tehergépkocsi), ajándékozással kerülne át az én vállalkozásomba és a 2 alkalmazottat is én foglalkoztatnám tovább. Ha jól tudom szülő gyermek vonatkozásban az ajándékozás illetékmentes. A kft.-nek nincs semmiféle tartozása. Működhet ez így? Vagy először kell tagcsere a Kft-ben (Ők ki, én be) és ezt követően alakulhat át a Kft. egyéni vállalkozássá?

ObudaFan # 2012.03.20. 20:47

Magánvállalkozás

Az a probléma, hogy ilyen fogalom nem létezik. A válaszhoz pedig egy pontos kérdés lenne elengedhetetlen.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.20. 18:59

Egyébként sem szabadulhat egy egyéni vállalkozó a felelősségtől ilyen módon.

pazs # 2012.03.20. 17:52

Azt, hogy mi az a magánvállalkozó (egyéni vállalkozó lenne?) és hogy akkor most ki ellen van jogerős ítéleted.
Egyébként nem olyan biztos, hogy a kft. fizetésképtelen, legalábbis a törzstőke nagyságából erre következtetni nem lehet.

Debra01 # 2012.03.20. 17:47

Magánvállalkozás ellen indult, Ami menet közben KFT lett. A magánvállalkozás megszűnt, így nem perelhető.A jogutód KFT igen.
Mit nem lehet ebben érteni?
A magánvállalkozóból egyszemélyes KFT lett a per ideje alatt. A Kft viszont, fizetés képtelen. megnyertem egy pert ami egy magánvállalkozó ellen indult, de mire vége lett KFT (mint jogutód) lett.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.20. 15:44

No igen. A "magánvállalkozás" az, amivel nem tudok mit kezdeni.

ObudaFan # 2012.03.20. 13:11

Egyéni cég ellen indult a per, vagy mégis mi ellen?
Nem lenne ez bonyolult, ha magad is értenéd, mit szeretnél.

Debra01 # 2012.03.20. 11:18

Valós tényállás:
Munkabaleset! Letagadva, visszamenőlegesen kirúgva.
Per, amelyben visszahelyezés történt a munkaviszonyba.
Per alatt a magánvállalkozás megszüntetése, és átalakulása KFT-vé
Jogfolytonosság megállapítása (megvan) Munkabér megítélése + kár általány, + felmondási idő, + végkielégítés megítélése. Itt tartunk!
A Baleset akkor történt, mikor magánvállalkozó volt. A per folyamán átalakult, és a jogfolytonosság megállapítás megtörtént! Ítélet született. Várjuk a jogerőre emelkedést. Ez a kérdésem, hogy egy olyan KFT a jogutódja egy magánvállalkozónak, aki egyszemélyes KFT-t csinált a magánvállalkozásából, pont azért, hogy kikerülje a kötelezettséget.
Tudom, hogy ez bonyolultnak tűnik, de ez történt. Nem én kevertem. A magánvállalkozás megszűnt. Van egy jogutód, ami, gyakorlatilag fizetésképtelen. Hogyan tovább?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.20. 10:56

Ez a kérdés így hülyeség. Nem is egy vonatkozásban. Kellene egy valós tényállás.

Debra01 # 2012.03.20. 10:09

500 000-el bejegyzett KFT. Köztartozással terhelten.+ egy megnyert munkaügyi per, ami több, mint a törzs tőke. A munkaügyi per magánvállalkozó ellen indult, aki, hogy ne kelljen felelősséget vállalnia, gyorsan átalakult KFT-vé Jogfolytonosságot megállapította a bíróság. Tehát végrehajtani a KFT-n lehet...ne, ha lenne ennyi vagyona, ami természetesen nincs. Ráadásnak van egy kártérítési per is, ami szintén a magánvállalkozó ellen indult, de mint magán vállalkozó, átalakult a KFT-vé.
A kérdésem az, hogy kin lehet végrehajtani?

Van egy vállalkozó, aki egyik törvénytelenséget a másikra halmoz, és megússza egy alig tőkével rendelkező KFT mögé?

ObudaFan # 2012.03.20. 08:40

Nem az a lényeg, hogy a törzstőkéjénél több-e, hanem hogy a saját tőkéjénél több-e.
Ezzel kapcsolatban mi a pontos kérdésed?

Debra01 # 2012.03.20. 07:49

Hogyan számolnak fel egy olyan KFT-t amelyiknek több tartozása van, mint a törzs tőkéje?

ObudaFan # 2012.02.17. 12:16

jövőben külföldi székhellyel fog rendelkezni

Az nem biztos, hogy menni fog.

Kérdésem az , hogy jogilag érhet e engem mint magánszemélyt barmilyen negatív támadás vagy következmény ha pl esetleg a tető beszakad, az ajtó színe kifakul stb?

Hacsaknem rosszhiszeműen játszod át a céget, akkor nem felelsz.

Smeri # 2012.02.16. 18:18

Üdvozlom!

Érdeklődöm, hogy egy magyarorszagi szekhellyel rendelkezo Kft -t szeretnék eladni egy külföldi személynek, jövőben külföldi székhellyel fog rendelkezni
A cégem teljesen tiszta, tartozás mentes

Egyetlen kikötésem van, hogy a leendő vevő teljeskörű garanciát es szavatosságot vállaljon az altalam eddig elvégzett építőipari munkálatok utan, persze a leendő vevő ezt vállalja is írásban.

Kérdésem az , hogy jogilag érhet e engem mint magánszemélyt barmilyen negatív támadás vagy következmény ha pl esetleg a tető beszakad, az ajtó színe kifakul stb?

Várom válaszát

ObudaFan # 2012.02.08. 20:53

Hát, véleményem van, de erről inkább kérdezz meg egy könyvelőt. :)

angyal05 # 2012.02.08. 18:26

Köszönöm a választ Obudafan! Semmi más kötelezettsége nincs a cégnek, csak a tagi kölcsön.
De ugye az árukészletet és a tárgyi eszközöket nem kell kiszámláznia a cégnek felém? Elég egy nyilatkozat, hogy az alábbiakban tételesen felsorolt xy árut és xy tárgyi eszközt a tagi kölcsön törlesztése fejében átvettem?