BT - tol felvett kolcson kamata


Dr.Attika # 2009.04.15. 14:46

Béla!
A Csongrád Megyei Bíróság ítéletét gondolod bírósági gyakorlatnak? Javaslom olvasd el Pokol Béla : Jogelmélet és joggyakorlat című könyvét - különösen a 38. oldalt követően. Egyébként az általad hivatkozott BH is azt bizonyítja, hogy milyen problémát okoz az, ha jogászok nincsennek tisztában és nem is akarnak tisztában lenni a jogi személyiség nélküli társaság vagyoni viszonyait illetően.

ObudaFan # 2009.04.15. 14:49

Te meg Petriknek a nem de lege lata, hanem de lege ferenda írását tekinted a hatályos jognak, ez a probléma. (Mellesleg valószínűleg Petrik is úgy képzeli ezt el de lege ferenda, mint szinte ma már mindenki, hogy a kkt és a bt is legyen jogi személy, mert de facto már mind a kettő az).

Mellesleg KBS idézett egy BH-t, te meg egyelőre semmit. (Ami nem csoda.)

Dr.Attika # 2009.04.15. 16:37

Áron!
Mellesleg Te nem hoztál elő észérvet, ami csoda. A Petrik idézet se nem "lata, sem "feranda". Úgy érzem hasznos volt a vita. Én magam részéről lezárom.

ObudaFan # 2009.04.15. 17:14

Csak mellesleg : tudtommal éppen Petrik főszerkeszti a Bírósági Határozatokat. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.04.16. 12:10

:O)

Dr.Attika # 2009.04.18. 18:49

Béla! Ez a kettőspont o )-ból arra következtetetek, hogy nincs meg a polgári jog magyarazáta. Áronnak sem lenne meg? Be kell szerezni, mert a jog nem "izomból" érvelésen alapúl.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.04.19. 00:13

Miért jut eszembe a Gyaloggaloppnak az a jelenete, amikor a Fekete Lovag, amikor már mindkét kezét és lábát levágta az ellenfél, azt mondja: "Na jó, egyezzünk ki egy döntetlenben"?

ObudaFan # 2009.04.19. 09:19

Köszönöm, van Ptk. Kommentárom. Sőt, valahol elrakva még az ausztrál bontóperekről szóló kommentárom is megvan, annak is ugyanannyi köze van a kérdéshez.

Dr.Attika # 2009.04.20. 21:31

Nos hamarosan a "puding próbája" bekövetkezik. A jogvita tárgya a bt. tag által nyújtott kölcsön jogi természete.Ha érvelésemet elveti a bíróság mindenképpen beszámolok, ha helyt ad, akkor is "részeredményt hirdetek", hiszen másod vagy akár harmadfokon még bármi is lehetséges.
Viszont megint meg kell állapítanunk, hogy a kérdező elmenekült. Én azért sajnálom, hogy igazán jogilag vitaképes érveket nem hoztatok elő. lehet, hogy az én vitakultúrám nem megfelelő. Ezen elgondolkozom. Talán a korkülönbség teszi? Bár Béla esetében ez nem számottevő.

ObudaFan # 2009.04.21. 09:56

hogy igazán jogilag vitaképes érveket nem hoztatok elő

Azon kívül, hogy jogszabály kifejezetten úgy rendelkezik, ahogy mi írtuk? Vagy azon kívül, hogy BH-ban közzétett határozat is ezt támasztja alá?

Dr.Attika # 2009.04.21. 15:48

Meglátjuk.Fogadjuk el ebben a kérdésben Llewellyn álláspontját, miszerint " Valamit tenni a viták kapcsán, s ezt ésszerűen tenni: ez a jog feladata. Azok az emberek pedig, akiknek ez a kötelessége, legyenek akár bírák, seriffek, hivatalnokok, börtönőrök vagy jogászok, ők a jog hivatalos személyei. Amit ezek a hivatalos személyek tesznek a viták rendezése érdekében, számomra, az maga a jog."

ObudaFan # 2009.04.21. 17:09

Ne próbáld már meg ezt úgy feltüntetni, mint egy komoly jogi vitát. :) 20 éve még valóban lehetett erről vitatkozni. Azóta azért ezt a vitát a jogszaály eldöntötte.

Dr.Attika # 2009.04.21. 17:34

Nem döntötte el jogszabály. Ez nem jogászok okoskodása. Sok Bt-t kívánnak megszüntetni a válság miatt. Magam is dolgozom ilyen ügyekben. Javaslom, hogy mélyedj el mind Kuncz Ödön, mind Sárközy professzorok álláspontján. Ezért is írtam, hogy sem Tőled sem Bélától nem olvasok jogászi érvelést. A "nem , mert nem" az nem jogászi érvelés.

Van egy kérdésem. Te és Béla megoldó jogászok, vagy "Miért nem jogászok " közé tartoztok. Én megoldó jogász vagyok.

ObudaFan # 2009.04.22. 08:12

Ez most egy jogi érvelés volt? :)) Egy "megoldó jogász" (ha van ilyen kategória) szívesen ad olyan tanácsot, ami folytán a tanács megfogadója ellen legalábbis könnyen lehet, hogy büntetőeljárás indul?

Nézd, Kuncz Ödön a mai magyar Gt-t még nem ismerhette.
Sárközytől pedig légy szíves, idézz már bármit, ahol a te álláspontodat úgy írja le, hogy az a mai magyar joggyakorlat.

Egyébként jogszabály kifejezetten rendezi a kérdést:
Gt. 2. § (3) Valamennyi gazdasági társaság cégnévvel rendelkezik. A jogi személyiség nélküli gazdasági társaság is jogképes cégneve alatt, jogokat szerezhet és kötelezettségeket vállalhat, így különösen tulajdont szerezhet, szerződést köthet, pert indíthat és perelhető.

Dr.Attika # 2009.04.23. 20:45

Küldtem az álláspontomat. Elszállt. Mégegyszer nem megyek neki.