törvényességi felügyeleti eljárás


ObudaFan # 2015.10.12. 14:45

Bt-nél, kkt-nél mindenképpen drága mulatság lesz a beltagnak/tagoknak. Kft-nél ritkán jár nagy gonddal, de járhat.

rumona # 2015.10.09. 11:42

Köszönöm, akkor várunk a felhívásra.

Mi a lényegi különbség, ha felszámolással szűnik meg a cég, valamilyen hátránnyal jár?

ObudaFan # 2015.10.09. 11:12

Ott van, hogy külön felhívás lesz, tehát azt kell megvárni.
Ha nem fizetitek be, nem szűnhet meg a cég végelszámolással,csak felszámolással.

rumona # 2015.10.08. 18:58

Nem kaptam olyat hogy felhívás, ezért nem tudom értelmezni. Pontosan így szerepel a végzésben:
A bíróság kötelezi a kérelmezett céget, hogy külön felhívásra az ott megjelölt módon fizessen meg a Magyar Államnak 10.000 ft felügyeleti illetéket.

De mit tudnak kezdeni a 400.000 bírsággal ha a cég éppen végelszámol és nincs semmiféle vagyona (nav felé most ment el a végzáró), elévül egyszercsak?

ObudaFan # 2015.10.08. 15:11
  1. Nem.
  2. Nem az van a vegzesben, hogy a NAV kulon felhivasara fizeted az illeteket?
rumona # 2015.10.08. 11:11

Korábban már írtam, törvényességi felügyeleti eljárás miatt.
Korábban a cégbíróság megbírságolta a céget 400.000 ft-ra (május 13.) , mert nem állította helyre a törvényes működést, majd ezzel egyidőben (egy boritékban) kaptunk egy kézbesítési vélelmet is (június 15.), melyet július 29-én vettünk át.

Ezután a NAV és a Cégbíróság felé is küldtünk kérelmet, hogy szüntessék meg az eljárást, mert a postaládára a cégnév visszakerült, ezt bizonyítandó fotókat is mellékletünk.
A NAV szinte rögtön reagált, az adószámot is visszaállították.
A Cégbíróságtól most kaptunk egy végzést szeptember 14-ei keltezéssel, hogy a törvényességi eljárást megszüntették, és 10.000 ft felügyeleti illeték megfizetésére kötelezik a céget.

Két kérdésem lenne:

  1. ezzel a korábbi bírság is megszűntnek tekinthető?
  2. a kiszabott 10.000 ft felügyeleti illetéket milyen módon, hogyan kell befizetni? van erre valami formanyomtatvány, vagy egyszerűen bankból átutalok? cégbíróság felé hogyan igazolom, hogyan ellenőrzik a befizetést?

Nagyon köszönöm!

Dr.Attika # 2015.08.04. 10:15

Ajánlom Obudafan kollégát. Gondolom már Önnek is eszébe jutott.

rumona # 2015.08.04. 07:18

Felhívtam a cégbíróságot, valamilyen tanácsért, azt javasolta a szerkesztő, hogy írjak levelet a nav-hoz és a bíróságra is, reagálva azokra, úgyhogy most ezt megteszem, az én tudásom szerint.
Nem ismerek ügyvédeket, egyszer váltam, de az zökkenőmentesen, ügyvéd nélkül ment, tudtok nekem ajánlani bp-en valakit, aki tud segíteni?

ObudaFan # 2015.08.04. 04:51

Megjegyzem, a fellebbezés során eleve kötelező a jogi képviselet, tehát már ahhoz is meg kell keresni egy ügyvédet.
Önmagában abból, hogy felszámolásba fordul át a végelszámolás, nem következne sem bírság, sem egyéb hátrányos következmény feltétlenül, de természetesen a továbbiakban is lehet olyan hibákat elkövetni, amik igen jelentős anyagi vonzattal járnak. Ezért nem ártana szakemberhez fordulni.

rumona # 2015.08.03. 12:46

ha felszámolásba fordul át a végelszámolás, mit jelent pontosan? mire számíthatunk? büntetést? hosszabb időtartam? vizsgálódás? mennyiben érinti a gyereket ez? (aki az ügyvezetője a cégnek).

rumona # 2015.08.03. 11:52

A könyvelő most intézi az utolsó papírok beadását a nav-hoz, de a bírósági végzéssel mihez tudunk kezdeni? Írjunk egy kérelmet a kézbesítési vélelem-re, hogy nem kaptuk meg a bírságos végzést időben, így kicsúsztunk a fellebbezésből, vagy mit tehetünk? Ekkora összeget nem is fogunk tudni megfizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.03. 09:59

Valószínűleg felszámolásba kell fordítani a végelszámolást. De ezt így látatlanban senki meg nem mondja neked.

rumona # 2015.08.03. 06:02

ajaj, akkor nagy a baj! "ez már az értesítés arról, hogy a bírságoló végzés kézbesítési vélelem miatt jogerős."

Mit tudunk most tenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.03. 05:55

Csakhogy ha jól értem, ez már az értesítés arról, hogy a bírságoló végzés kézbesítési vélelem miatt jogerős. (Na, például ezért kell kirakni a cégtáblát.)

Dr.Attika # 2015.08.03. 05:32

A fellebbezés nem a levél keltétől, hanem a kézbesítés időpontjától számít. Jelen esetben augusztus 13-ig kell ajánlott levélben postára adni.

rumona # 2015.08.02. 21:12

az a baj, hogy a végzésben, amit küldtek többféle dátum is szerepel:

először az hogy 400.000 bírság ez május 13. keltezésű
aztán a 3. lapon az hogy kézbesítési vélelem az előzőekre tekintve ebben június 15. szerepel, de az aláírásnál július 3. van.
mindezt postára adták július 28-án, júli 29-én vettük ki a postaládából,és innentől van a para.
Mit lehet csinálni?

bokros # 2015.08.02. 18:06

Ha július 28.-án adták postára a bírósági végzést ( a levelet azt Tatjána küldi Anyegínnek mert amit a bíróság küld az lehet ítélet, végzés, idézés, értesítés) akkor eleve nem jogerős, mert legkorábban július 29.-én vehetted át.
Na onnan indul a 15 nap a fellebbezésre


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

rumona # 2015.08.02. 13:45

köszönöm ObudaFan a válaszod.
Sajnos nem ismerünk egyetlenegy ügyvédet sem, fogalmunk sincs , hogy hirtelen hova forduljunk.
Azt gondoltam van a bíróságon valamiféle ügyfélszolgálat, ahol mint a nav-nál lehet ügyeket intézni, vagy akár magunk is megfogalmazhatunk egy ilyen fellebbezést?

A cég terheivel (pl. bírság) nem felel a volt ügyvezető igazgató, aki most a végelszámoló? Mit vonhat maga után egy ilyen bírság? Milyen felelőssége van a végelszámolónak?

Semmilyen más tartozása stb. nincsen (kivéve a nav felé 0-ás bevallások).
A kifogásolt dolgot, miszerint a cég neve nincs feltüntetve a postaládán, már kijavítottuk és emailben el is küldtük a tájékoztatást.
Egyáltalán 400.000 ft-ra megbírságolni egy át nem vett levélért??

ObudaFan # 2015.08.02. 11:53

A cégbíróságnak nem feladata jogsegélyt adni, ügyvédhez kell fordulni. A bevallások kérdésében pedig könyvelőhöz.
Ha a céggel szemben szabta ki a bíróság a bírságot, akkor a céget terheli.

rumona # 2015.08.01. 18:57

Üdv,
korábban már írtam, egy elhúzodó végelszámolás miatt (nav-hoz nem lettek megfelelően beadva bevallások, ezért áll az ügy).
A céget a nav felnyomta a cégbíróságnál, törvényességi felügyeleti eljárásban. A cégbíróság 400.000 ft bírságot szabott ki. A levélben június 15.napon, viszont a levélaláírása július 3.-án történt, majd postára adása július 28-án. Fellebezni 15 napon belül lehet (erről lekéstünk a levél szerint).
Kérdésem: az ügyvezető igazgatót terhelheti ez a bírság, aki most végelszámolóként van megjelölve? (A bírságot a cég kapta).
A cégbíróságon tudnak valamilyen jogsegélyt, tanácsot adni, hogy mit lehet ezzel az egész cégüggyel kezdeni, mert mindenkinek púp a hátán, nembeszélve a bírságról.

köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2015.05.13. 14:59

Attól, hogy a munkaviszony szemponjából felmondással éltél, még nem feltétlenül szűnt meg az ügyvezetői jogviszony. De ha lemondasz az ügyvezetőségről és azt sem jelenti be a cég, akkor a cégbíróságon törvényességi felügyeleti eljárást indíthatsz.

Károly76 # 2015.05.12. 19:15

Tisztelt ügyvéd úrak!

Segitségüket szeretném kérni az alábbi ügyben.
2014 oktoberében beadtam a felmondásom rendes felmondással mint alkalmazotti jogvisszonyú ügyvezető. Igen ám de a mai napig én szerepelek a cégjegyzékben mint ügyvezető. Közben a kft ellen felszámolást kezdeményeztek.Kérdésem mit tudoktenni,hogy le kerüljek a cégjegyzékből.?

Maradok tisztelettek Dévai Károly

ObudaFan # 2015.04.23. 16:29

Célszerűbb végelszámolással befejezni a céget, egyrészt a bírságok elkerülése végett, másrészt azért, hogy a végelszámoló magánvagyonára ne állapítsák meg a felelősségét, harmadrészt hogy a cégalapítástól ne tiltsák el.

rumona # 2015.04.22. 17:31

Üdv!
Végelszámolás alatt lévő kft. ellen törvényességi eljárást indított a nav, mivel a székhelyen nem találta a céget. A végelszámolás kb. 9 hónapja áll,mivel a navhoz nem kerültek be a tevékenységlezáró beszámoló és egyéb bevallások. Mi a teendő ilyenkor? Sürgősen pótolnii a nav felé a hiányokat, majd avégelszámolás folyik a maga útján, vagy kivárni, míg a cégbíróság megszünteti a céget? A végelszámoló milyen felelőséggel tartozik?
köszönöm!
rumona

ObudaFan # 2013.06.25. 07:25

Nem írja a törvény, hogy hány példányban kell, de mivel a cégnek is megküldi a cégbíróság, célszerű legalább két példányban.
Utólag kell illetéket fizetni.