Cég székhelycím változása


Rexor # 2015.11.24. 13:52

Igen, ügyvéddel kell konzultálni, ő beadja a cégbíróságra a dokumentumokat (a cégbíróság un. egyablakos rendszerben tájékoztatja a többi hatóságot, de pl. a számlavezető banknál jelezni kell ezt).

Rita10 # 2015.11.24. 13:19

Tisztelt Fórumtagok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha megváltozik a cég székhelye, akkor hogyan kell elindulni? Csak ügyvéden keresztül lehet bejelenteni? Milyen más teendő van?

ObudaFan # 2013.09.20. 05:35

Hát kérdezd meg tőle.

ronix # 2013.09.19. 14:31

Nem tudom milyen a cégbírósági gyakorlat és mennyi az átfutása egy ilyen változásbejegyzésnek. Én azt hittem, ha valami a közlönyben megjelenik, akkor arról már a végzés is meg van, és az ügyvéd is tudja.

ObudaFan # 2013.09.18. 20:55

Az ügyvédnek van értesítési kötelezettsége, de nem biztos, hogy már megkapta a végzést.

ronix # 2013.09.18. 08:22

Értem és köszönöm.
Ha a cégnyilvántartásban már látszik a változás, akkor az azt is jelenti, hogy a cég jogi képviselőjének már kellett kapnia végzést?
Azaz értesítenie is kellett volna a cég vezetőségét?
Vagy ilyen esetben nincs az ügyvédnek ilyen értesítési kötelezettsége a megbízójával szemben?

(Régebbről úgy rémlik, mintha valamilyen e-aktát is átadtak volna a változás bejegyeztetésében eljáró ügyvédek a cégnek. Ez akkor már biztosan nincs érvényben.)

ObudaFan # 2013.09.18. 05:39

A jogi képviselő kap végzést, ő értesíti a cég képviselőjét. Szerintem már az új székhelyet kell megadni, ha a cég ott működik.

ronix # 2013.09.18. 05:22

Kap a cég vagy a felelős vezetője arról valahonnan (pl. cégbíróság, NAV) külön értesítést, hogy az ügyvéd által beadott módosított cégdokumentumok feldolgozásra és a változások bejegyzésre kerültek?

Megyeváltásnál megváltozik a cég adószáma.
Új bankszámla nyitásnál meg kell adnia a cégnek az adószámát is. Mindaddig, amíg nem értesül a cég a változás bejegyzéséről csak a régi adószámát tudja megadni.

Mi van akkor, ha a cég még nem értesült a bejegyzés megtörténtéről és a régi adószámát adja meg hivatalos helyeken, ugyanakkor időközben már mégis megtörtént a bejegyzés?

A bejegyzésről történt visszaigazolás érkezéséig a cégnek a régi vagy már az új székhelycímét kell szerepeltetnie a hivatalos dokumentumain?