KFT üzletrész eladás


popsimon # 2006.11.21. 15:16

Szervusztok,

kérdésem: amennyiben üzletrész átruházásnál nem módosítjuk a tsz-t, csak a szerződést és a tagjegyzéket küldjük be a cb-hoz, úgy ez egy változásbejegyzési eljárás? kell fizetni közzétételt, illetéket, ugyanúgy, mintha lenne módosítás? 5.000 v. 8.000 Ft illetéket? köszönettel

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.21. 18:52

be kell nyújtani egységes szerkezetű társasági szerződést. 5000 Ft az illeték, mert a tagok személye egy rovat.
Sztem pont az üzletrészátruházásit nem kell benyújtani, legalábbis mi nem szoktunk...

ObudaFan # 2006.11.21. 22:45

A Ctv. 2. sz. melléklete szerint kft. esetén be kell nyújtani az üzletrész átruházásáról szóló szerződést, ellenkező esetben hiánypótlásnak van helye.

popsimon # 2006.11.22. 09:05

köszönettel, de: szerződést egyértelmű, hogy be kell nyújtani, azonban egységes szerk.-t miért kell, ha nem módosítok tsz-t? és: közzétételt is kell ugyanúgy, mint egyébként?

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.22. 09:44

tényleg, akkor ezt még a régi ctv idején nyújtottuk be....

popsimon # 2006.11.22. 10:26

jó, de a régi alatt sem kellett módosítani a tsz-t, szóval ha nem módosítod ( mert nem kötelező), akkor az eljárás egyébként ugyanaz mintha módosítanád? ugyanúgy kell közzététel és illeték is+ változás bejegyzési kérelem? csak annyi a különbság, hogy nem mellékelsz tsz. módosítást+egys.szerk.-t?

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.22. 11:44

51. § (1) A létesítő okirat módosítását változásbejegyzési kérelem benyújtásával kell bejelenteni a cégbíróságnak abban az esetben is, ha a változás a cégjegyzék más adatát nem érinti.
(2) Ha a létesítő okirat tartalma változik - akár a létesítő okirat külön okiratban történő módosítása, akár a legfőbb szerv határozata útján -, a változásbejegyzési kérelemhez ezen okirat mellett csatolni kell a létesítő okirat változásokkal egységes szerkezetbe foglalt szövegét is. Az egységes szerkezetbe foglalt létesítő okiratban hatályosítani kell azokat az adatokat is, amelyeket törvény csak alapítás esetén ír elő a létesítő okirat tartalmaként (pl. a kft. tagjainak változása, az új vezető tisztségviselő személye).

Egy másik topicba volt idézve.

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.22. 11:48

úgy értem egy mnásik topicba már beidéztem a Ctv ezen paragrafusát.

popsimon # 2006.11.22. 13:07

rendben, de ez "sima" tsz. módosításra vonatkozik, nem egy tsz. módosítás nélküli üzletrész av-re

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.22. 13:15

Az egységes szerkezetbe foglalt létesítő okiratban hatályosítani kell azokat az adatokat is, amelyeket törvény csak alapítás esetén ír elő a létesítő okirat tartalmaként (pl. a kft. tagjainak változása, az új vezető tisztségviselő személye)
Vagy arra gondolsz, hogy ezt csak a legközelebbi tényleges módosításkor kellene megtenni? Sztem nem. Mondjuk nem tudom miért olyan nagy probléma, esetleg az ügyvédi költség miatt? Próbáljátok meg aztán kiderül. Sztem be kell nyújtani az egységest.

ObudaFan # 2006.11.22. 16:59

A tagok körében bekövetkezett változást is 30 napon belül be kell jegyeztetni, ellenkező esetben bírságot lehet kiszabni. Az pedig egyértelmű a Ctv-ből, hogy az üzletrész átruházására vonatkozó szerződést be kell nyújtani (tapasztalatból is tudom), és a Ctv. abban is egyértelmű, hogy az egységes szerkezetű társasági szerződést hatályosítani kell.

popsimon # 2006.11.23. 10:14

emberek! nem értem: tagváltozás esetén nem kell módosítani a tsz-t. nem módosítom. akkor miért kellene egys. szerk.-t beadni? az egys. szerk. tsz-ben a jogi képv. igazolja, hogy az megfelel a létesítőokirat-módosítások ( ilyen taggyűlési határozat nincs!) szerinti hatályos tartalomnak. akkor mit igazolna szerintetek az ügyvéd, ha nincs taggyűlési határozat a módosításról?

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.23. 10:41

a ctv kommentárja szerint az egységes szerkezetű társasági szerződés egy technikai irat, ahhoz joghatások nem fűződnek, tehát nem szerződésmódosítás, tehát nem kell határozat. Az ügyvéd azt igazolja, hogy az aktuális állapotnak megfelel.

popsimon # 2006.11.23. 12:20

Ctv. 51. § (2) !!! Ha(! )a tsz. változik - taggyűlési hat. alapján- akkor csatolni az aktualizált egys.szerkezetüt.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.23. 13:59

Változik - de nem módosítják. Bonyolult dolog ez:)

popsimon # 2006.11.23. 15:28

51. § (2) ! változik, de taggyűlési hat. alapján!

ObudaFan # 2006.11.23. 17:09

Nem. Egyértelmű a törvényi szabály, és egyértelmű, hogy az egységes szerkezetű tsz. hiánya érdemi vizsgálat nélküli elutasításhoz vezet. Azt viszont nem tudom, ez miért ekkora probléma. Kell csinálni egy egységes szerkezetű szerződést, és csatolni kell az iratokhoz.

popsimon # 2006.11.23. 17:36

nem akarok ezen vitatkozni, de: az egységes szerkezetű tsz.-re vonatkozó szabályozás az 51. §-ban van, az pedig a létesítő okirat módosítására vonatkozó rendelkezéseket tartalmazza. Az 1. sz. mellékletben sok minden fel van sorolva, pl. névfoglalási nyilatkozat. Ha ez utóbbit nem csatolod vált. bejegyzésnél, elutasítanak? Szóval, melyik § szól még az aktualizált tsz-ről, miszerint egyértelmű, hogy csatolni kell? Egyébként a korábbi Gt alatt több BH volt arra, hogy nem kell csatolni egys. szerk tsz-t, mert üzeltrész av-nél nem kell tsz-t módosítani.

ObudaFan # 2006.11.23. 17:40

Viszont a korábbi Ctv. nem rendelkezett úgy, hogy "az egységes szerkezetbe foglalt létesítő okiratban hatályosítani kell azokat az adatokat is, amelyeket törvény csak alapítás esetén ír elő a létesítő okirat tartalmaként (pl. a kft. tagjainak változása, az új vezető tisztségviselő személye)"

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.29. 14:56

na mai nap jött egy változásbejegyző végzés tagváltozás volt, de nem csatoltunk üzletrész-átruházásit. Úgy tűnik a bírók se fogyelenek annyira :-)

ObudaFan # 2006.11.29. 19:13

Nem figyelnek, nekem még bt-re is kijött a hiánypótlás, hogy csatoljak üzletrész(!!!!)-adásvételit. :)

Tiburtius # 2006.12.01. 07:30

Nekem az új szabályozással az a problémám, hogy ha nem módosítom csak hatályosítom a Társszerződést ez akkor is két rovatot érint, mert mindenképp változik a létesítő okirat kelte c. rovat. Így nincs olyan eset amikor csak egy rovat változna, tehát a minimum illeték 8.000,-Ft.
Az üzletrészadásvétellel kapcsolatban volt egy topicom, de csak egy egyszavas választ kaptam, úgyhogy megkérdezem itt is. Vajon átmegy-e a cégbíróságon egy olyan üzletrész adásvétel, amiben nincs meghatározva konkrétan a vételár, csak utalnak arra hogy megállapodtak benne és rögzítették külön okiratban. (az ügyfél nem szeretné ha nyilvános lenne a vételár)

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.12.01. 08:17

sztem is átmegy, mert az adásvételi szerződés polgári jogi szerződés, nem kötelező eleme a vételár meghatározása, de a cégbíróság sztem annak érvényességét nem vizsgálhatja.

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.12.01. 08:19

mondjuk én azt a rovatot rendszeresen elfelejtem használni, még egyetlen egyszer nem szóltak érte.

ghabbor # 2006.12.01. 09:06

Nekem már jött hiánypótlás Pécsről, hogy töltsem ki azt a rovatot, is, és egészítsem ki az illetéket... Bp-en nem nézik ezt, hanem automatikusan átvezetik a nyilvántartáson.
Furcsa..