KFT üzletrész eladás


ObudaFan # 2011.09.19. 12:55

Nincs mit.

Majin # 2011.11.24. 10:31

Kedves Fórumozók,

Felmerült pár kérdés bennem, amire talán itt választ kaphatok:

Adott egy több éve sikeresen működő kft. 2 ügyvezetővel 50-50% tulajdonrésszel. Egyéb okokból kifolyólag az egyik tulajdonos kiszállna a kft-ből, jelképes összegért megválna a tulajdonrészétől a másik ügyvezető javára, aki így 100%-os tulajdonrésszel rendelkezne. Így ugye egyszemélyes lenne a kft.

  • Milyen előnyei, hátrányai lennének a kft.-ben maradt tulajdonosnak?
  • Jár-e valamilyen többletköltséggel, járulékkal?
  • Korlátlan felelősséggel (teljes vagyonával), vagy ugyanúgy korlátolt felelősséggel (csak a bejegyzett törzstőkével) felelhet?
  • Munkaviszonyban csak akkor állhat, ha az alapító okiratba ez belekerül?

Hirtelen ezek merültek fel, előre is megköszönöm a segítő válaszokat! Szép napot!

Kati002 # 2012.09.01. 11:19

Kedves Fórumozók!

Most szeretnénk KFT-t alapítani, a tagok 50%, 40% és 10%-kal indulnának.
A 10%-kal rendelkező tag lenne az ügyvezető.

Kérdésem lenne, hogy a jövőben milyen beleszólása, joga stb. lehet egy 10%-kal rendelkező tagnak a másik kettő tag ellenében, és bármikor le lehet e váltani, mint ügyvezető?

ObudaFan # 2012.09.03. 11:16

Főszabály szerint le. De azért is van a társasági szerződés, hogy ott legyen szabályozva, ha valamit nem főszabály szerint szeretnétek.

zolt72 # 2012.09.14. 12:57

Üdvözlöm!
Magán adósságaim miatt céget szeretnék alapitani és a jövőben vásárolt lakást cégre iratni vagy szlovákiában vagy magyarországon alapitanám a céget,kérdésem az lenne,hogy magán vagyon végrehajtás elől melyik cégforma védi meg a lakásomat ha itt vagy ha külföldön alapitok céget?Várom válaszát.Tisztelettel ZOLT72

ObudaFan # 2012.09.14. 14:44

Semelyik. Végrehajtják a cég üzletrészét, vagy fedezetelvonó szerződésnek tekintik, és magát az ingatlant.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.14. 14:53

Mondtam neki órákkal ezelőtt. Csak ő is az a fajta, aki azt hiszi, ha újra és újra megkérdezi, előbb-utóbb neki tetsző választ kap.

Mit is mondott Einstein, mi az őrültség lényege?

zolt72 # 2012.09.14. 15:37

Köszönöm ,Ön étrhetőbben leirta mint kollégája.Maximálisan tisztában vagyok most már a helyzetemmel.Köszönöm segitségét.

Hunmagicboy # 2012.09.21. 14:12

Sziasztok....

A kérdésem az lenne, hogy kft apportjára, a kft tulajdonosának van-e elővásárlási joga, harmadik személlyel szemben? Nem árverésen értékesített, hanem taggyűlés szavazta meg az eladást, harmadik személynek!

ObudaFan # 2012.09.21. 14:33

Apportjára? Arra nincs, de nem biztos, hogy ezt akartad kérdezni.

Hunmagicboy # 2012.09.22. 08:58

Tárgyi eszközökre..vagyonára...... bocs....

ObudaFan # 2012.09.22. 10:26

Nincs.

babenyeczp (törölt felhasználó) # 2012.12.01. 23:24

Szeretném kérni a tanácsotokat, illetve véleményeteket az én esetemnél.
Alapítottunk a barátommal egy kft.-t két éve (a tulajdonos 80%ban én, 20%ban ő, az ügyvezető én).
3 hónapja megvásárolta a teljes üzletrészemet, ügyvezetői szerepemről lemondtam és kiléptem, mint munkavállaló is a cégből. Az üzletrész átadásáról adásvételi szerződést írtunk a partnerem ügyvéd rokona ”közreműködésével” , ugyan nem személyesen előtte, de két tanúval.

Immáron 2,5 hónapja várjuk, hogy megkapjuk a Cégbíróságtól a végzést a változásról. Az ügyvéd ilyen-olyan informatikai hibákra hivatkozva, de vállalta a felelősségét a csúszásért, de ”intézi!”, persze az ingyenes cégadatbázis szerint semmi nyoma ezidáig.
Azt szeretném tudni, hogy ilyen esetben mi történhet? Mik a következményei és szankciói egy ilyen csúszásnak? Augusztus végén szerződtünk a partneremmel, viszont pl. a bejelentési kötelezettség határidejét messze felülmúltuk.
Ezért mi, azaz a cég lesz elmarasztalva vagy védekezhetünk az ügyvéd mulasztásával? Illetve ilyenkor jogilag jelenleg még én minősülök a cég ügyvezetőjének vagy a szerződés aláírása óta már nem?
Köszönöm előre a válaszokat,tanácsokat!

ObudaFan # 2012.12.03. 14:02

Nyilván ebben az esetben az ügyvéd a felelős azért a bírságért, amit a cégbíróság ki fog szabni.

Rhino23 # 2013.01.17. 00:10

Adott egy cég, ami (szerintem) adót csalhatott fiktív költség számlákkal, ezt xy megveszi, majd aláírja a megfelelő papírokat, hogy minden iratot, papírt átvett, amit utána elhagyott, ellopták stb, ezek után az előző tulajdonost felelősségre vonhatják-e? Tehát mi alapján, tudom kideríteni a csalást, ha nincs meg semmilyen papír? Van-e ebben elévülési idő a volt tulajdonos részéről?
Köszönöm a segítséget! Üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.17. 05:57

Nem megy az ilyen könnyen.

Rhino23 # 2013.01.17. 09:43

Ez nem volt valami bő...:)

Dr.Attika # 2013.01.17. 09:57

Nem vonható felelősségre a korábbi tulajdonos.
Milyen elévülési időre gondol? Büntetőjogi, polgári jogi, közigazgatási jogi?
Mi a konkrét probléma?

Rhino23 # 2013.01.17. 10:10

Az, hogy az ismerősömre rásóztak egy ilyen céget! Én ismertem hallomásból az előző tulajdonost, és majdnem csak 100%-ig biztos vagyok benne, hogy fiktiv számlákat vásároltak!
Itt az a kérdés, hogy ha az ismerősöm cége, kap egy ellenőrzést, és nincsenek meg a számlái stb, akkor őt fogják-e elővenni?
Vagy tudnak valamit kezdeni a régi tulajdonossal is?
Üdv.

ObudaFan # 2013.01.17. 10:33

Ismerősöd szempontjából ez akkor kellemetlen, ha a beszámolókat sem lehet elkészíteni, annyira hiányos a könyvelés. Ha azokat el lehet, akkor is azért nem árt könyvelővel, ügyvéddel átnézetni az egész történetet, hogy mi a legjobb megoldás, de ebben az esetben azért személyes felelősségre vonás aligha lesz.

Dr.Attika # 2013.01.17. 10:41

Céget senkire nem lehet "rásózni". Itt egy strómanról van szó?
Ha igen, akkor ezzel kellett volna kezdeni a kérdést.

Rhino23 # 2013.01.17. 12:32

Óbudafan
Kire értetted, hogy nem lesz felelősségre vonás? az új, vagy a régi tulajra?

Valami olyasmi, nem tudok mindent még, mert nem tudtam most beszélni vele!
Annyit tudok, hogy ő felrakott az eladó számlájára x 100 ezret, amennyiért "vette" a céget!

Rhino23 # 2013.01.17. 12:51

A cégnek nincs tartozása stb...csak gondolom azért lett eladva, hogy nehogy nyakon csipjék az előző tulajt, egy esetleges nav ellenőrzésnél...(a fiktív számlák miatt)
MMást nem tudok elképzelni...
Az régi könyvelő elkészítette a zárást rendben, az új meg folytatja a könyvelést...

ObudaFan # 2013.01.17. 18:10

Az új tagot/ügyvezetőt a régi mulasztásáért.

Rhino23 # 2013.01.17. 20:20

Jól van, köszönöm a választ!
És a régi tulajdonossal kezdenek, vagy tudnak kezdeni valamit a későbbiekben? Papírok, számlák nélkül? (bevallás rendben volt mindig is, ahogy tudom)