Saját ruhacég, saját márka


laikus # 2006.11.28. 15:56

Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2006.11.28. 15:27

A Magyar Szabadalmi Hivatalnál.

www.mszh.hu

laikus # 2006.11.28. 14:30

Értem. Védjegyoltalmat hol kérhetek, hogy műkődik a dolog?

köszi a segítséget

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.28. 14:11

érdemes lenne védjegyoltalmat kérned, főleg ha van kitalált mintád ill. "márkaneved". Ezután simán rárakhatod a ruhákra, sztem egyéb engedélyek sem kellenek. Védjegy nélkül is megy, de akkor ha befutsz akkor lehet más lecsap a jól bejáratott márkádra.

laikus # 2006.11.28. 12:55

Nagyon régi vágyam, saját márka. Az utánnajárást még nem kezdtem el, gondolom nem egy-két engedélyre van szükség hozzá, és nem is pár ezer forint a móka. Ha annak lehet nevezni. De valahol ezt véresen komolyan is gondolom. Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi szükséges ahhoz, hogy valaki saját márkát jegyeztessen be, saját ruhákat gyártasson.

Ha egy varródával felveszem a kapcsolatot, megérdeklődőm, hogy mi mennyibe kerül náluk...címkét gyártatot, és nekem pl. egy póló kijönne 2000 ft-ba, amit aztán el tudnék adni 3000-ért. Nagyjából hasonló dologban gondolkodtam. A baj csak azzal van, hogy nem tudom hol kopogtassan, milyen szálon induljak el. Mi az amire szükségem lesz, utánna szeretnék járni, hogy egyáltalán megérné-e nekem belevágni a dologba?

üdv