Elevult behajtas után végrehajtói költség fizetese


SaireyVMK # 2018.07.21. 14:36

El kell ismertetni az önkormányzattal hogy ők hibáztak. Aztán legfeljebb perelni őket. Vagy visszaperelni tőlük a pénzt.

Amúgy van ilyen. A végrehajtó attól függetlenül is behajtja a költségeit,hogy vissza lett vonva. Bár elméletileg a vh-kérőtől kellene kérnie. Úgyhogy valami nem stimmel. Bár hallottam már egyetemleges behajtásról.

Végső soron az is kiderülhet hogy mégsem lett bejelentve minden viszont az elévülés lehetett jogos.

Hozzáteszem én csak az itt olvasott kis információmorcsákat keverem kutyulom fel most úgyhogy nem értek hozzá. :)
Forduljatok ügyvédhez. Az majd elmondja mi a teendő.

Lac75 # 2018.07.19. 18:22

Mit lehet tenni ha a behajto egy elevult követelés után költséget követel?
A tortenet:
Feleségem egyéni vállalkozását visszaadta 2004ben. Mindenhol lejelentettuk. 2005ben Angliába költöztünk,most 12 év után visszatértünk, munkába álltunk. Egyszer csak szóltak a munkahelyen hogy fizetési tiltása van. A kovetelest 2007ben az önkormányzat adta át a vegrehajtonak. Bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt kapott pénzbüntetéstbol szarmazik. Feleségem felhivta az önkormányzatot. Az önkormányzat közölte hogy ez elévült, ne is foglalkozzon vele. Szólnak a vegrehajtonak is. A fizetési meghagyást a végrehajtó vissza vonta, most viszont a költségeit követeli feleségemtől.
Ilyenről meg nem halottam.
Tudna valaki segíteni ebben?
Köszönettel