Végrehajtási jogi fórum


Anikóó # 2014.10.14. 17:31

Lehet e árverezésen kívül úgy érvényesíteni a követelésemet(legelőn jelzálogjog)hogy nem árverezem el,hanem az adósság fejében kérem a legelőterületet?Van még utánam bejegyezve 1 db követelés a területen.
És mi van akkor,ha a terület hosszútávra bérbe van adva?Megszűnik a bérlet egy esetleges tulajdonosváltással?

dikótünde # 2014.10.11. 06:14

Köszönöm a válaszokat,hétfőn megyek a végrehajtóhoz!

Vh-ügyes # 2014.10.08. 18:41

secon

persze

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.08. 12:41

Talán kérd meg a végrehajtót, hogy az ingatlan helyett a veletek szemben fennálló követelést foglalja le.

dikótünde # 2014.10.08. 10:54

Jó napot kívánok.Nekem olyan problémám van,hogy tulajdonjog fenntartással vettünk 2010-ben egy házat,aminek a törlesztése 2015.februárjában már letelik.Havi 30.000ft-al fizetjük.Most viszont kiderült,hogy a volt tulajnak adóssága van 177.800ft,amit nem fizet,de nem is találjuk őt sehol.A végrehajtónál van már az ügye,aki közölte velem,hogy mivel a volt tulaj nem fizet feléje,így ha ebben a hónapban nem lesz befizetve a részlet amiben ők megállapodtak,úgy a házra,amelyet mi már 2010 óta fizetünk,a végrehajtást rá rakják.Mit tudok ez ellen tenni.Előre is köszönöm a választ

reményteljes # 2014.10.07. 20:42

Lakott az ingatlan, 8-ára túzte ki a kilakoltatást, de mivel kifogás lett benyújtva a moratóriumra való hivatkozással, azt mondta, meg kell várjuk a birósági döntést, ami biztos, hogy elutasító lesz a 38-as törvény érelmében, és új időpontot fog kijelölni. szerinte a júl. 16-án árverezett ingatlanokra nem vonatkozik a moratórium.


reményteljes

kkc82 # 2014.10.07. 20:20

A moratórium igen, de a többi nem . Tulajdonjog bejegyzés, birtokba adás, kiürítés stb stb . Persze erővel embert nem rakhat ki de ha lakatlan ???? :)

reményteljes # 2014.10.07. 20:09

Nem értem az egészet, a vh nálam is a 38-as törvényre hivatkozik, az árverés júl. 16-án történt, a törvény hatályba lépése előtt. Viszont a 30-3-304 törvény szerint azokra az ingatlanokra is vonatkozik a kilakoltatási moratórium, amelyekre még nem volt kitűzve határidő a kilakoltatásra a hatályba lépéskor....


reményteljes

kkc82 # 2014.10.07. 20:04

VH ügyesnek

A látó is nekivezet a falnak :) a sztorim meg teljesen valós ha tetszik ha nem

secon # 2014.10.07. 19:30

Vh-ügyes!

Privátba megkereshetlek egy üggyel?

Vh-ügyes # 2014.10.07. 19:05

vak vezet világtalant...? :)

secon # 2014.10.07. 17:08

Átküldtem...

kkc82 # 2014.10.07. 16:10

A 15ezret visszakapod ha jogos a kifogás :) Írj rám egy mailt vagy add meg a tiédet és írok neked

secon # 2014.10.07. 16:03

Kkc82!

Az, hogy megnyertem és megkaptam a két hónap haladékot. Amit írtál nálam is dettó ugyanez. Mindenki úgy állt hozzám, hogy még majdnem nekem kellett bocsánatot kérni, hogy kifizettem. A bankos nö, aki hírdette már majdem elküldött a ........ Egy ikerház felét vásároltam meg, de ma!!!! derítették ki, hogy melyiket is adták el, mert mindkettö végrehajtásos volt. Lehet, hogy várják a 15 ezret és a kifogásomat.
Terjesszek elö én is egy kifogást? Mit gondolsz?

kebi # 2014.10.07. 15:55

Tisztelt Szakértők és Fórumozók!

Egyéni vállalkozó halála utáni tartozás visszaköveteléséről szeretnék érdeklődni. Nyílászárót+beépítést rendeltem meg egy egyéni vállalkozótól, amire előleget fizettem. A szerződésben meghatározott határidőt a vállalkozó nem tartotta és ezek után elhunyt. Tudomásomra jutott, hogy a vállalkozást senki nem folytatja és a nyílászáró meg sem lett rendelve a gyártótól. Ebben az esetben hogy kaphatom vissza az előleget? Egy százezres előlegről van szó. Érdemes ügyvédhez fordulnom?

kkc82 # 2014.10.07. 15:29

Secon !!!

Mi áll az árverési jegyzőkönyvedbe ????
Engem ugyanúgy hülyített a vh hogy pl : a felosztási terv nincs kész azért nem jegyezteti be , akkor hogy nem vonatkozik rám a 153 paragrafus, harmadszorra már az volt hogy ő úgy értelmezi az új törvényt hogy szünetelő ügy ez is várjak december végéig. A pénzt meg nem kapom vissza. (hát végül is 11milliónak van egy kis hozománya 3-4hónap alatt.) A bíróságra is bementem és ott sem segítettek. Erről ennyit!!! Addig megy náluk a korrekt információáramlás amíg nem fizetsz, amint fizettél jönnek a különböző kifogások.Én felszólítottam a vht ő pedig beadta bíróságra a papírt. 15ezret kifizettem 4nap múlva meglett a végzés ami még nem jogerős.
Szerintem (tisztelet a kivételnek) segg hülyének nézik az embert .
A tulajdonjogot pedig nem tudom a "sárga" papír nélkül magam bejegyeztetni.

secon # 2014.10.07. 15:20

Kedves kkc82!

Köszi, hogy írtál. Nos a helyzet tényleg ugyanez. Annyi, hogy nekem volt benne Fundamenta. Már teljesen kifizettem. Az adós kifogással élt, amivel a végrehajtó elmondása szerint elkésett. A bíróság nem foglalkozik az üggyel a moratórium miatt. Hogy miért, azt ne kérdezd. Pedig is lezárult egy hónappal elötte. A végrehajtó közölte, hogy az idén ebböl semmi nem lesz, és a pénzt sem tudja addig visszaadni. Hmmm.....
Már kívülröl fújom ezeket a törvényeket és elolvastam minden cikket, de mindenhol azt írják, hogy a moratórium elötti sikeres árverések végigvihetök. Írtam a bíróság elnökének. Ma jött vissza a tértivevény. Kíváncsi vagyok mi lesz belöle. Tébolyda az egész, de most a Te eseted reménnyel töltött el. Úgy látszik, ha az ember hagyja magát, akkor teljesen hülyének nézik. A Földhivatalt Te is el tudod intézni. Ne várj szerintem senkire! Sok sikert!

Judith56 # 2014.10.07. 15:07

Ezek szerint hamarabb is alá lehetne írni a jegyzőkönyvet,csak vár egy kis mellékes pénzt amiről amúgy is híres a végrehajtóm!

kkc82 # 2014.10.07. 14:23

Kedves Secon !!!
Ugyanígy vásároltam ingatlant én is. Story teljesen ugyanez azzal a kis különbséggel hogy 2014.06.19.-én zárult le a licit 06.30.-án árverési jegyzőkönyv aláírva majd 07.01.-jén a vételár kifizetve (tehát haladék kérése nélkül). A mai napig nem került rá a tulajdoni lapra a tulajdonom mert a szüneteltetésre hivatkozott a vh . Nos én beadtam a vh kifogást és a bíróság meghozta a végzést hogy hogy a vh mulasztásos törvénysértést követett el, és haladéktalanul intézkedjen a tulajdonjog bejegyzése iránt valamint a birtokbaadással kapcsolatos eljárási cselekményeket folytassa le mert a XXXVIII.törvény hatályba lépése 2014.07.26. volt ezek viszont előtte történtek. Tehát ha jól értelmeztem te az árverési jegyzőkönyvet aláírtad a benne lévő határidőket betartottad. A tulajdonjogodat be kellene jegyeznie. (bár bejegyezve még nekem sincs igaz 09.24.-én vettem át a végzést tehát onnan számitva 10.09.-én telik le a 15nap). Az adós nálunk is külföldön van nagy ívbe tesz mindenre az ingatlan üres de oda van bejelentve. Ezt is meg lehet oldani :) ha már tulaj vagy egyszerűen ki kell jelenteni onnan amire van formanyomtatvány . Üres lakatlan ingatlant pedig birtokba kell adni :) kérdés persze az hogy mennyire érdekli a vh-t egy bírósági végzés mert tartok tőle egyáltalán nem hiszen eddig is nagy ívbe tett a törvényre .

secon # 2014.10.07. 14:12

Igen, jogos.

Judith56 # 2014.10.07. 13:54

Október 3.-án lezárult a végrehajtás,amit a volt férjem tartozása miatt indítottam.2008 óta tartozik 2 millió forinttal.A vásárló kifizette a pénzt a végrehajtónak,de az nem hajlandó részemre átutalni 30 napig,azzal az indokkal hogy hátha valaki megfellebbezi a végrehajtást.A lakás ami közös volt /az árverés tárgya/teljesen tehermentes. A vásárló szeretné télire rendbe tenni,nekem szükségem lenne a pénzre. Szeretném megkérdezni,hogy jogos-e a harminc nap,a mert végrehajtó csak akkor írja meg a jegyzőkönyvet.

secon # 2014.10.05. 20:06

,,A gyerek életszínvonala miatt nem kéne aggódnod. Nem fog ő arra emlékezni, hogy istállóban született-e, vagy pedig palotában...,

Csak a negyedik emeletre nem könnyü felvinni a babakocsit egy 50 kilós nönek, közben meg a GYES- böl kell kifizetned az albérletet.

Igazságot szeretnék nem szánalmat, mielött bárki is félreért.

secon # 2014.10.05. 19:15

Köszönöm a választ!
Ha a bíróság a kifogását tegyük fel elutasítja, mert elkésett, akkor is van még 15 napja, hogy fellebbezzen az elutasítás ellen?

secon # 2014.10.05. 19:15

Köszönöm a választ!
Ha a bíróság a kifogását tegyük fel elutasítja, mert elkésett, akkor is van még 15 napja, hogy fellebbezzen az elutasítás ellen?

gerbera317 # 2014.10.05. 09:01

Még mindig nem tudjuk, mi történt, mik a határidők, mik a körülmények. Első körben azt kell nézni, elkésett-e a kifogás vagy sem. Ha elkésett, akkor azt érdemi vizsgálat nélkül el kell utasítani, a végrehajtó pedig köteles a tulajdonjogot bejegyeztetni és birtokba adni az ingatlant. Ha nem késett el, akkor érdemben kell vizsgálni, amit a bíróság azért nem tesz meg, mert a 38-as törvény hatálya kiterjed erre a végrehajtásra is. Ilyenkor várnod kell. Végső soron, ha ez az egész lezárul valamikor jövő áprilisban, még mindig indíthatsz kártérítési pert az állam ellen, jogalkotás körében elkövetett károkozás miatt.

A gyerek életszínvonala miatt nem kéne aggódnod. Nem fog ő arra emlékezni, hogy istállóban született-e, vagy pedig palotában...