Végrehajtási jogi fórum


Vadsuhanc # 2018.10.29. 10:04

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem az lenne, hogy a végrehajtást kérőnek a végrehajtási kérelemben meg kell-e pontosan jelölnie, hogy a jelzáloggal terhelt ingatlanban az adósnak mekkora tulajdonrésze van a kérelme benyújtásakor?

gerbera317 # 2018.10.29. 10:14

Vh-lapnál, záradéknál nem kell. Zálogjogosult bekapcsolódásánál pedig eleve az adós tulajdoni illetősége vonatkozásában indul a végrehajtás.

1niki # 2018.10.29. 10:55

Üdv-
Dr Fodor Tamás végrehajtót ismeri valaki?

gerbera317 # 2018.10.29. 11:43

Ismerjük. Miért?

Vadsuhanc # 2018.10.29. 12:48

Tisztelt gerbera317!

A végrehajtó ezek szerint a tulajdoni lapon szereplő adatok alapján foglal mondjuk a végrehajtás elrendelése után másfél évvel és nem a végrehajtási kérelemben foglaltak szerint?

Azért kérdezem mert mondjuk, ha a végrehajtás elrendelésekor az adósnak csak a fél része van az ingatlanban ( jelzálog szerződés szerint ) a másik felére esetlegesen nem-e szükséges a jogutódlás megállapítása, ha a végrehajtás elrendelése után abban tulajdonrészt szerez?

gerbera317 # 2018.10.29. 13:29

Vadsuhanc!
Végrehajtási jogot csak egész tulajdoni illetőségre lehet bejegyezni. Ha a végrehajtó az adósnak nem a teljes tulajdoni illetőségét foglalja le az ingatlanban (pl. 2/6-ból csak 1/6-odot akar lefoglalni), akkor a földhivatal elutasítja a kérelmet. Úgyhogy tökmindegy, hogy a vh-kérő mit állít; ha foglalást akar, a végrehajtó azt foglalja, ami éppen az adósé.
Létezik olyan, hogy az adós később további tulajdont szerez az ingatlanban (pl. a lefoglalt 2/6-odon túl további 1/6-odot). Ilyenkor azt külön le kell foglalni.
Ezt a jogutódlásos dolgot nem igazán értem. Jogutódlásnak a felek személyében történt változás esetén van helye: egyik személy a másik helyére lép. Ha a vagyontárgyban történt változás, egyik vagyontárgy nem jogutódja a másiknak. Nem is értem, hogyan juthat ilyen eszedbe.
Ajánlott irodalom: 109/1999. FVMr. 21. §

Vadsuhanc # 2018.10.29. 15:21

Tisztelt gerbera317!

Köszönöm válaszod ismét tanultam és sok minden világosodik, de nem áll össze a kép teljesen.

A kérdésem lényege talán az inkább, hogy a végrehajtónak a végrehajtás elrendelésekor tulajdonomban lévő vagyontárgyakat kell figyelembe venni vagy azt az állapotot amikor mondjuk 14 hónap múlva a végrehajtási eljárásban foglal.

Amennyiben a végrehajtási kérelem beterjesztésekor illetve a végrehajtás elrendelésekor nekem az ingatlanban csak 1/2 rész tulajdonom van és a közjegyző így záradékolja a kölcsönszerződést és zálogszerződést akkor csak az ingatlanrészemmel felelek a tartozásért.

Az ingatlanban további tulajdonrészt szerzek így a végrehajtó amikor foglal már enyém az egész ingatlan. Igen, de a záradékolt szerződésben az általam megszerzett rész vonatkozásában nem született jogutódlás megállapítása a már elrendelt végrehajtásban.

Érzem én a párhuzamot a bárhol fellelhető vagyontárgy megfogalmazásban, de ott áll vele szemben az is, hogy a záradékolt zálogszerződésben nem állapították meg jogutódlásomat.

Köszönöm türelmed.

gerbera317 # 2018.10.29. 16:42

Ne kérdezz hülyeségeket! Ha a végrehajtás alá vonható vagyon terjedelmét az határozná meg, hogy mivel rendelkezik az adós a végrehajtás elrendelésekor, nem kerülhetne sor például letiltásra, mivel a fizetését "csak később szerzi meg". Van úgy, hogy az adós utólag pénzhez, vagyontárgyhoz, örökséghez jut; azt a végrehajtó - ha tudomást szerez róla - lefoglalja.

Vadsuhanc # 2018.10.29. 17:04

Tisztelt gerbera317 értem én, hogy mit írsz, de a problémán nem ebben gyökerezik.

Van egy ingatlan 1/2 része - amely nem az én részem - amit a végrehajtó egy végrehajtási eljárásban lefoglal.

Az ingatlan másik 1/2 része az én tulajdonom. Az ingatlan másik tulajdonosa elhalálozik. Többszörös öröklés és ajándékozás során az Ő ingatlan része a tulajdonomba kerül.

Ellenem is elrendelnek egy végrehajtást közjegyzői záradékkal a kölcsönszerződés és a jelzálogszerződés záradékolásával. A zálogszerződésben az ingatlan 1/2 részével felelek a tartozásért. A végrehajtó lefoglalja immáron az egész ingatlant a kölcsönszerződés kapcsán holott a záradékolt okiratban csak 1/2 résszel felelek és az ingatlan másik felét már lefoglalta az elhalt tulajdonos elleni eljárásban.

1niki # 2018.10.29. 17:24

Mert már én is szeretném megismerni, ha már nálla van az ügyem. De bújkál.

gerbera317 # 2018.10.29. 17:35

De valamit csak tudsz róla, nem? Minimum a díjelőleget elkérte tőled, nem?

Vadsuhanc # 2018.10.29. 17:58

Miért van szükség a személyes találkozásra? Egy tértivevényes levélben mindent megtudhatsz amire kíváncsi vagy. Amennyiben iratokra van szükséged akkor az irodát ügyfélfogadási időben felkeresheted és ehhez nem szükséges a végrehajtóval történő személyes találkozás.

1niki # 2018.10.29. 18:05

A felsorolt "kapcsolatfelvételi módok" már megtörténtek, eredménytelenűl.Az az aggályos ebben a dologban, hogy valójában ahol ma ez az ügy tart, annak a végrehajtó viselkedése, hozzáállása, miatt nem halad.

Vadsuhanc # 2018.10.29. 18:10

ezek szerint végrehajtást kérő vagy ? A lényegen nem változtat tértivevényes levélben pontosan megfogalmazott kérelmeket kell előterjeszteni utána tudsz bármilyen kifogással élni az intézkedések elmulasztása miatt.

1niki # 2018.10.29. 18:21

Ismét leírom.Megtörtént, levél formájában is a kapcsolat felvétel.És, semmi.

gerbera317 # 2018.10.29. 18:24

Ha behajtható lenne a követelés, akkor már lett volna valami. Azért "áll" a végrehajtás, mert nem behajtható. Megjegyzem, a végrehajtást kérőnek ez törvénysértő semmi előnyösebb, mintha szabályszerűen megállapítaná a végrehajtó, hogy behajthatatlan a követelés. Nem mindig, de többnyire.

1niki # 2018.10.29. 19:09

Jogerős bírósági ítélet szerint, a követelés behajtható.

gerbera317 # 2018.10.29. 19:51

Áh, most csak viccelsz, ugye?

1niki # 2018.10.29. 20:31

Nincs kedvem ilyenekkel viccelődni.

Vadsuhanc # 2018.10.29. 20:43

Talán, ha leírnád mi a problémád pontosan lehet, hogy tudnának itt segíteni. A kérdésedre már kaptál választ. A megnevezett végrehajtót mindenki ismeri. Az elérhetőségét szerintem tudod.

Konkrétan mit szeretnél tudni?

gerbera317 # 2018.10.30. 10:19

Nincs kedvem ilyenekkel viccelődni.
Pedig az előzmény már-már vicc kategória. Erre gondolok:

gerbera: "azért áll a végrehajtás, mert nem behajtható."
niki: "Jogerős bírósági ítélet szerint, a követelés behajtható."

Ha még mindig nem érted, előbb-utóbb csak akad valaki, aki elmagyarázza neked. :-)

1niki # 2018.10.30. 11:56

Provokál gerbera317?

drbjozsef # 2018.10.30. 13:31

Nem provokál, csak egy bizonyos szint alá nem megy, főleg ha nem konkrétan kérdez valaki.

akosjozsef # 2018.10.30. 13:31

Tisztelt Szakértők!

Segítségüket szeretném kérni. Havi fizetésem nettó 250.000 Forint. Gyermektartásként fizetek a gyermekem anyjának 125.000 Forintot. Ezt bírósági végzés nélkül, közös nevezőre jutás után teszem. Belátható időn belül "végrehajtó" elé kerül egy tartozásom. Ebben az esetben mire számíthatok? A gyerektartásként kifizetett összegen felül levő fizetésmaradványból tilt le a végrehajtó 30 vagy 50 százalékot? 30% vagy 50%? Vagy a tartást figyelmen kívül hagyva a teljes összegből tilt? Ha a gyerek anyja nem kapja meg az összeget akkor tuti bíróság... Ilyenkor mi történik? Segítségüket, tájékoztatásukat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.30. 13:49

Sürgősen letiltással kellene kérnie a másik szülőnek azt a tartásdíjat. Különben nem marad.