Társasház végrehajtása


Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.23. 09:07

Azon nem múlik.

herpichzs # 2010.04.23. 08:03

Kedves Fórumozók!
Érvényes-e a váltó, ha nem közjegyző előtt írta alá az adós?
Segítségüket előre is köszönöm.

ObudaFan # 2010.03.16. 20:07

A kamat rendben van, hogy összeg nélkül, de a munkadíjat meg kell jelölni, ami persze a végrehajtási eljárásban szükségessé váló díjjal nőhet. Egyébként a végrehajtó költségjegyzéket állít ki, amiben az egyes tételek nyomon követhetőek.

végrehajtó1 # 2010.03.11. 18:01

És a forgatmánynal mi van?:)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.11. 11:41

Frászt.
Tévedni emberi dolog, a tévedésben megragadni hülyeség. De neked valósággal védjegyed.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.11. 09:49

De a kérdező se semmi. Valami váltáról zagyvál, miközben szemmel láthatóan lövése sincs arról, hogy mi az.
Még az is lehet, hogy megint kstomi.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.11. 09:46

Értesítés pld, amiben szerepel, ha nem fizetsz mi lesz veled, mennyivel tartozol, és hova fizetheted be, mennyi időn belül.
Hozod a formádat megint. Egyáltalán nem kötelező az adóst felszólítani meg kioktatni a fizetési meghagyásos eljárás megindítása előtt.

végrehajtó1 # 2010.03.10. 18:46

Siegelinde

Én ezt a váltót nem értem!Hogy állíthatott ki váltót a tudtod nélkül?A váltónak szigorú alaki kellékei vannak.

bellicus # 2009.12.18. 08:28

ragyasdezso # e-mail 2009.11.09. 14:54-re válasz
Kedves ragyasdezso!
Elnézést, hogy csak későn reagálok, pedig az én érdekem, hogy jobban ismerjem a helyzetet, de nagyon szövevényes a dolog, és ez kissé eltérített ettől a topiktól...
Szóval a társasház egy határozatát támadtam meg és a bíróság igazat adott nekem. Perköltség úgy mint eljárási illeték + szakértői díj.

ragyasdezso # 2009.11.15. 12:57

mamus22

Nem csak kérhet, kötelessége a behajtás! A 2 tértivény után fizetési meghagyást kell kiadni, és annak a jogerőre emelkedése után jöhet a végrehajtás. Ügyvéd nélkül is meg lehet csinálni, de ha nem vagytok járatosak benne, jobb ha ügyvéd intézi. A költségek, a nem fizetőket terhelik, nektek csak meg kell előlegezni.

mamus22 # 2009.11.15. 12:20

Lakótömbünk Lakásszövetkezethez tartozik, sokan tartoznak a közös költséggel. A lakásszövetkezet kérhet-e végrehajtást a tartozások befizetésére, és mi ennek a módja? Két alkalommal már küldtek tértivevényes felszólítást, de nem reagáltak rá a lakók. A Lakásszövetkezetnek kell ilyen esetben végrehajtót keresni, vagy csak ügyvéd indíthat el ilyen végrehajtást? Köszönöm válaszukat.

ragyasdezso # 2009.11.09. 13:54

bellicus

A társasházzal szemben milyen követelésed van?

bellicus # 2009.11.09. 12:09

Ja igen: mai napig nem történt semmi...

bellicus # 2009.11.09. 12:07

Bocs, de valamit félreérthetően írtam. Nem a társasháznak tartoznak, hanem a társasház tartozik több szolgáltatónak. Szerintem a szolgáltató kell, hogy megelőlegezze a végrehajtás költségét és nem a társasház. Ha pedig a végrehajtó elkezdte volna az inkasszót, - a saját maga számára is akár - a társasházi számlán meglátszana. De nem emeltek róla semmit...
(Ez a specialitása a társasházunknak, hogy a tulajdonos is betekinthet a számlába, de természetesen nem rendelkezhet a rajta levő pénzzel.)

Egyjogász # 2009.10.02. 10:47

"Mit hajt végre a végrehajtó, ha olyan fázisba kerül a követelés?"

Elsődlegesen a saját pénzét, aztán még amire jut a végrehajtható vagyonból:)

Lehet, hogy azért nem történt semmi, mert a társasház nem perkálta ki a végrehajtónak az előleget, és amíg ez nem történik meg, addig a végrehajtó a kisujját sem mozdítja. (Van amelyik még az után sem, de ez már egy másik történet....)

Egyjogász # 2009.10.02. 10:39

Nem egyetemlegesen felelnek, hanem tulajdoni hányaduk arányában az egyszerű (sortartásos) kezesség szabályai szerint.

A korábbi szabályozást éppen azért módosították, mivel egyes hitelezők a társasház tartozása miatt a korábbiakban kipécéztek egy-két tulajdonost, és rajtuk követelték a társasház teljes tartozását. (Konkrétan a dr-okat, mert biztos aki dr. az milliomos is ......)

végrehajtó1 # 2009.10.02. 06:24

Kérdésem: Mit hajt végre a végrehajtó, ha olyan fázisba kerül a követelés?

A társasház tartozásáért a tulajdonosok egyetemlegesen felelnek.

Kikapcsolhatják-e a villanyt? a gázt? a vizet?

Vizet teljesen elzárni nem lehet csökkentik a mennyiséget(higiéniai okokból)

Gázt már zártak ki a társasházból.
Villanyt kötöttek már ki.

Mit kapok én?

Azt a pénzösszeget melyre végrehajtható okiratod van.De ha te is tulajdonos vagy és tartozol is akkor nem ilyen egyszerü...

bellicus # 2009.10.02. 02:51
  1. legalább öt végrehajtási kezdeményezés volt a társasházunkkal szemben. Van olyan, mely 2006-ban indult, de még a mai napig sem érkezett a híre hozzánk.
  2. nekem is van követelésem a társasházunktól.

Kérdésem: Mit hajt végre a végrehajtó, ha olyan fázisba kerül a követelés?
Kikapcsolhatják-e a villanyt? a gázt? a vizet?
Mit kapok én? Nyilván nem akarok túl szélsőséges lenni, az engem is sújtana...