végrehajtási csend


irmus # 2009.12.19. 10:19

Szeretnék segítséget kérni!

2008-ban pénzt kölcsönadtam egy ismerősömnek, aki nem fizetett, végül végrehajtási eljárás lett belőle. 2009. januárjában tájékoztatott a végrehajtó, hogy az eljárás szünetel. Azóta semmi.
Kérdésem: végrehajtási eljárásban mennyi az elévülési idő. 3 év?

köszönöm

Mallinalli # 2009.12.19. 10:22

Miért szünetel az eljárás?

PraetorLXXVI # 2009.12.19. 10:30

Mert az adósnak nincs letiltható jövedelme, vagyona stb.

PraetorLXXVI # 2009.12.19. 10:30

Gondolom.....

irmus # 2009.12.19. 10:32

A Vht.52§ d) pontja alapján, behajthatatlanság miatt.

Mallinalli # 2009.12.19. 10:32

Ja. Aha. Akkor ugye egész biztos nem azért, mert a költséget nem előlegezte (amely esetben egy év szünetelés után megszűnik a végrehajtás)?

Nem véletlenül kérdeztem, amit kérdeztem.
Már csak azért sem, mert a 2008-ban kölcsönadott összeg esetében 2009 januárban bekövetkező eredménytelen végrehajtási eljárás bár elméletben lehetséges, a gyakorlatban viszonylag ritka.

Mallinalli # 2009.12.19. 10:36

A követeléssel együtt évül el, átlagos esetben 5 év.

irmus # 2009.12.19. 10:42

Bocsánat, 2005-öt akartam írni, csak most látom, hogy elgépelés történt.

Csucsu-ki # 2012.02.25. 10:58

Tisztelt szakértők!

Levelet kaptam a végrehajtótól, miszerint:
A korábban kelt helyszíni eljárás alkalmával megállapítást nyert, hogy az adóscímén forgalmi értékű ingóság nincs. Mentesek:ágy,szék, asztal
Az adós bankszámlájára kiadott azonnali beszerzési megbízás nem vezetett eredményre.
A rendelkezésemre álló adatok alapján megállapítom, hogy az adós letiltható jövedelemmel, lefoglalható ingó vagyonnal, egyéb végrehajtás alá vonható vagyonnal nem rendelkezik.
A vh kérő nem kérte az eljárás lefolytatását az adós ingatlan tulajdoni hányadaira.
A követelés a továbbiakban behajthatatlan, a végrehajtási eljárás szünetel.

A eljárás kezdetén (VH kérő által) befizetett költségrészt is a végrehajtó visszafizette.
Szeretnék felvilágosítást kapni arról, hogy amennyiben adósom a jövőben letiltható jövedelemmel rendelkezik, 33%-át automatikusan levonják, vagy újra végrehajtási kérvényt kell beadnom?
Előre is köszönöm felvilágosító válaszukat!

végrehajtó1 # 2012.02.25. 13:47

Levél a vh-nak amiben kéred a folytatást.

gerbera317 # 2012.02.26. 16:42

Ennél valamivel azért többre lesz szükség:

54. § (1) A végrehajtást akkor lehet folytatni, ha az 52. § d) pontja esetén valószínősítették, hogy az adósnak van olyan vagyontárgya, amely lefoglalható, illetőleg értékesíthető.

Tehát csak úgy, "bemondásra" nincs helye folytatásnak.

Tényleg visszafizette a költségrészt? - Bexarás...

Csucsu-ki # 2012.02.27. 12:17

Tisztelt gerbera317!
Valóban... 53175FT. előleg befizetésre köteleztek, amit most a szüneteltetés kezdetén visszafizettek részemre.

A továbbiakban nem szerez tudomást a végrehajtó arról, hogy adósom munkahelyet létesít, jövedelemmel rendelkezik? Nem lenne célravezetőbb, ha erről tájékoztatnám a végrehajtót?

Az adósság több mint 1M. forint.
"ha az adósomnak nincs lefoglalható vagyona" - ehhez annyit fűznék hozzá: hogy a helyszíni eljárás alkalmára, némely értéktárgyát (ismeretlen helyre) eldugta. Bizonyítékom van, hogy saját használatában van. A polgári per tárgyalási szakaszán, több vagyontárgyát értékesítette, mentette.
"Most se pénz, se posztó"
Feltett szándékom a vagyonmentési cselekedete végett most pert indítani ellene, csak még nem tudom hogyan tegyek feljelentést. De utánajárok!
Mindenkinek, tisztelettel köszönöm az eddigi, és a további hozzászólást!

végrehajtó1 # 2012.02.27. 12:20

A vh kérő nem kérte az eljárás lefolytatását az adós ingatlan tulajdoni hányadaira.

miért nem kérted?

Csucsu-ki # 2012.02.27. 12:28

Tisztelt végrehajtó1!

Az adós tulajdoni hányada 1/30-ad rész.
(ház és földtulajdon)
Ennek együttes értéke, nem éri el a 20 ezer forintot.
A végrehajtó leveléből azt olvastam ki: valószínűsíthető, hogy az árverezés sikertelen lesz, és az árverezéssel járó költség sokkal nagyobb összegben határozható meg.

gerbera317 # 2012.02.27. 15:54

Csucsu-ki

A törvény is éppen azt írja, amit te is: Ha tudomásodra jut hgoy az adósod dolgozik, vagy nagy autóval jár, vagy lakást vagy egyéb értékesebb dolgot örökölt, akkor azt bejelented a végrehajtónak. A valószínűsítési kényszer itt korántsem olyan szigorú, mint egyéb esetekben, de az semmiképpen sem elég, hogy "kérem az eljárás folytatását, mer' má' eleget pihentek".

Ha a helyszíni eljárással nem voltál megelégedve, akkor meg kellett volna támadnod a helyszíni jegyzőkönyvet, és kérni, hogy a következő ilyennél személyesen jelen lehessél, és magad mutathass rá azokra a fiókokra, amelyekbe a végrehajtónak - szerinted - jobban bele kellene túrnia. Erre volt tizenöt napod, most, ha már a díjjegyzék is jogerős, ezt nem teheted meg.

Az 1/30 tul. hányadú ingatlan valóban nem nagy zsákmány, de a lefoglalását akkor is érdemes kérni, ha nem kérsz becsértéket meg árverést. Ha ugyanis a tesók netán el akarják adni az ingatlant, azt a te vh-jogoddal bajosan fogják megtenni, ezért valamit csak bekínálnak cserébe. Azt viszont nehéz elképzelni, hogy egy házas telek harmincad része csak 20 ezret érne; többnek kell annak lennie!

Csucsu-ki # 2012.02.27. 17:39

Tisztelt gerbera317!

A korábban tett helyszíni eljárás alkalmával,(2011.11.14.-én) személyesen jelen voltam. Sőt, még a vagyontárgyakkal felsorolt listát is átadtam a végrehajtónak. A végrehajtó készségesen együttműködve a tárgyakat keresve felolvasta az illető személynek.
Nyilván tőlem nem volt okos dolog beleegyezni abba, hogy a végrehajtási cselekményről tájékoztatást kapjon az adósom.
Eltüntetett mindent. Nem volt fellelhető: se a vagyontárgyak, se a pénz.

2011.12.26.-án levelet írtam az eljáró Bírósághoz az észrevételemmel...viszont ez ügyben nem kaptam választ!

Az 1/30 tul. hányadú ingatlanra megtörtént a terhelés.
879.160.-Ft főkövetelés és járulékai erejéig.

Csak, hogy pontos legyek, idézem a VH levelét:
Tárgyi ügyben indult eljárás során végrehajtás alá került az adós Mucsi 366, Mucsi367helyrajzi számú ingatlana. Az ingatlanban az adósnak mindösszesen 1/30, 1/30 tulajdoni hányada van, melynek értéke 16.667.-Ft, illetve 2.667.-Ft.
Az ingatlan árverési értékesítése jelen helyzetben erősen kérdéses, és az árverés kitűzése tetemes költséggel jár. Ezért kérem nyilatkozzon 15 napon belül, kéri-e az ingatlanra az árverés kitűzését, avagy nem.

gerbera317 # 2012.02.28. 20:31

Nyilván tőlem nem volt okos dolog beleegyezni abba, hogy a végrehajtási cselekményről tájékoztatást kapjon az adósom.

Így már érthető...

theszt # 2012.02.29. 15:17

Tisztelt Szakértő!
Egy ingatlan végrehajtásában vagyok érdekelt. 2 sikertelen árverés már volt, és most a 6 hónapos "türelmi idő" is letelt. A végrehajtás további menetét szeretném tudni. Megint 2 árverés után kell újabb 6 hónapnak eltelni-e, ill. hogyan változik az árverési ár a további árverések során? Az első két árverésen 70%-ig volt csökkenthető az ingatlan ára. A továbbiakban csökken ez az ár? Van-e laikusok számára is érthető leírás az ingatlan-végrehajtással kapcsolatban?
Köszönöm

gerbera317 # 2012.02.29. 20:08

A második sikertelen árverést követően mindig 6 hónap elteltével lehet újabbat kitűzni. Természetesen, előbb mindegyik után átveheti az ingatlant a végrehajtást kérő, és csak akkor szünetel, ha ez nem történik meg. A törvényszöveg szerint a negyedik, az indoklása - és ennek megfelelően a végrehajtói gyakorlat szerint - ötödik árveréstől az ingatlan kikiáltási ára már a becsérték 50 százalékára is leszállítható, ami jelentősen megnöveli a vételi kedvét az esetleges érdeklődőknek.

Boszi29 # 2012.03.06. 08:26

Sziasztok!

Gyerektartás ügyben indítottam eljárást a volt férjem ellen és már több mint 8 hónap telt el és nem kaptam semmit. A végrehajtó utoljára decemberbe értesített, hogy próbálkoztak behajtani a bérből, ingatlan, ingó és autó és semmi eredmény. Ha nem tudják a tartozást behajtani a exem-től akkor az állam valamikor megelőlegezi?

végrehajtó1 # 2012.03.06. 09:02

Elvileg meg előlegezi ha a jövedelmi vagyoni helyzeted lehetővé teszi.Kérjél igazolást a vh-tól és a gyámhivatalnál add be az igényedet.

Boszi29 # 2012.03.06. 09:09

Nem tudom, hogy dolgozik most, egy darabig táppénzen volt. Ha csak táppénzt kap akkor ne is számítsak rá, hogy kapni fogok?

végrehajtó1 # 2012.03.06. 09:20

Táppénzből le kell vonni.

Boszi29 # 2012.03.06. 09:25

Köszönöm a segítséget! Mivel több mint 8 hónap elmaradás van, ezt megelőlegezi az állam ha csak táppénzt kapna?

Mivel múlnak a hónapok akkor is csak 6 hónapra visszamenőleg fogok tudni kapni, ha egyáltalán?

végrehajtó1 # 2012.03.06. 09:28

A táppénzből le kell tiltatni.Tehát amíg táppénzen van nem előlegezi meg senki sem.
Valamint a megelőlegezés az igénylés napjától adható .Nem visszamenőleg.