végrehajtási csend


gerbera317 # 2012.04.12. 20:19

Engem inkább az érdekelne, hogyan kaphat valaki tízmilliókat kölcsön úgy, hogy nincs semmije.

végrehajtó1 # 2012.04.11. 17:16

Boszi29 a táppénzből le kell tiltani.

Boszi29 # 2012.04.11. 09:12

Sziasztok! Gyerektartás hátralék miatt végrehajtást indítottam a fiam apja után, úgy tudom, hogy ő még táppénzen van. Már lassan 1 éve tart a folyamat és semmi eredmény, nem tudnak behajtani munkabérből se ingatlan se ingóból, mert nincs neki. Gépjármű van, de persze nem találják meg.
Van a nevén a cég, ami nem aktív és azt mondták, hogy árverezni fogják majd valamikor, és ezt majd 2 alkalommal teszik. Ha ez lesz az utolsó amivel megpróbálhatják behajtani rajta a tartozást, utána mi lesz? Megszüntetik a végrehajtást?
Meddig lehet valaki táppénzen?
És milyen esetben előlegezi meg az állam a tartozást?

Köszönöm előre is!!!

szandrus # 2012.04.10. 17:25

Szandrus voltam Cocker néven, mert tesóm bejelentkezve hagyta magát:):) Köszönöm még egyszer!!!

Cocker # 2012.04.10. 17:22

Nagyon-nagyon szépen köszönöm!!!Azért is voltam tanácstalan, mert hiába látom leírva a jogszabályt (jogász vagyok), attól még nem igazán tudom,hogy megy a gyakorlatban a végrehajtóknál.Így fogok tenni!Még egyszer köszönöm a gyors és hatékony segítséget!!!:)

gerbera317 # 2012.04.10. 17:17

Megírod mindegyik érintett adós ügyében a levelet, ha tudod, akkor körlevél-funkcióval, és egyetlen nagy borítékban elküldöd a végrehajtónak.

Behajthatatlansággal szünetelő ügyekben nehéz elképzelni, hogy az adós központilag is nyilvántartható vagyontárggyal gazdagította magát, de a munkaviszony egy gyorsan változó dolog. Úgyhogy szünetelő ügyekben gyakorlatilag annyi változhatott, hogy az adós azóta dolgozik.

Kérd tehát a végrehajtót, hogy kutassa fel a munkahelyét az adósnak. Előtte egy olyan mondatot ejts el, hogy "tudomásom szerint dolgozik". Nem fog elutasítani.

szandrus # 2012.04.10. 15:02

Értem. A mi esetünkben nem csak egy-egy személyről van szó, hanem tömegesen vannak olyanok, akiknek az ügye végrehajtónál van és az szünetel. Írjak egyesével minden ügyben, hogy változás állt be a vagyoni körülményekben és kérjük az eljárás folytatását?! Mert persze felesleges köröket, plusz költségeket mi sem akarunk, viszont ha a sok ügy meg áll emiatt , azzal sem vagyunk előrébb. Tehát ezzel azt akarom mondani, hogy sajnos én nem tudom, vagy egyáltalán honnan tudhatnám, hogy van-e új autója, munkája, stb.

gerbera317 # 2012.04.10. 14:26

A valószínűsítés nem ugyanaz, mint a bizonyítás, bár mindegyik bizonyítékra hivatkozik. Csak amíg a bizonyíték és a bizonyított dolog között szoros kapcsolat áll fenn, addig valószínűsítésnél a bizonyíték csak valószínűvé teszi a dolgot.

Ha tehát az embered autóval jár, akkor (ellenkező bebizonyításig) valószínűnek kell tartani, hogy az az ő autója. Ha rendszeresen látod valamelyik munkásjáraton, akkor valószínűleg dolgozik stb. Ilyenkor a végrehajtó megvizsgálja a dolgot, és ha igazad lett, akkor aszerint jár el, ha tévedtél, akkor újra szünetel az eljárás. Ha csak kukát fosztogatni látod az emberedet, amint egy rozzant babakocsiba gyűjtögeti az aznapi betevőt, az alapján a végrehajtó nem lesz köteles újra megvizsgálni az adós vagyoni helyzetét.

szandrus # 2012.04.10. 06:22

Gerbera317, nagyon szépen köszönöm. Megnéztem a jogszabályt. Annyi lenne még a kérdésem, hogy ez a "valószínűsítették" (hogy van vagyontárgya, stb.) a gyakorlatban mit jelent. Nekünk, mint jogosultnak kell lennünk a birtokunkban ilyen információnak, vagy írásbeli kérelem alapján a végrehajtó néz utána ennek.

gerbera317 # 2012.04.06. 14:55

szandrus

Valószínűsíteni kell, hogy az adósnak van munkahelye, valamilyen jövedelme, vagy végrehajtás alá vonható vagyontárgya, ami értékesíthető, ld. Vht. 54. §.
Ha azért szünetel az eljárás, mert az ingatlan-végrehajtás sikertelen maradt, akkor kérni kell az újabb árverés kitűzését, ld. 159. §.
Öt év eltelte előtt mindenképpen érdemes köhinteni valamit, nehogy elévüljön a követelés.

szandrus # 2012.04.06. 09:55

Kedves Fórumozók!
Ha a végrehajtási eljárás szünetel, abban az esetben a jogosult mit tehet, hogy esetleg ismét történjen valamilyen cselekmény az ügyben?köszönöm

végrehajtó1 # 2012.03.06. 09:28

A táppénzből le kell tiltatni.Tehát amíg táppénzen van nem előlegezi meg senki sem.
Valamint a megelőlegezés az igénylés napjától adható .Nem visszamenőleg.

Boszi29 # 2012.03.06. 09:25

Köszönöm a segítséget! Mivel több mint 8 hónap elmaradás van, ezt megelőlegezi az állam ha csak táppénzt kapna?

Mivel múlnak a hónapok akkor is csak 6 hónapra visszamenőleg fogok tudni kapni, ha egyáltalán?

végrehajtó1 # 2012.03.06. 09:20

Táppénzből le kell vonni.

Boszi29 # 2012.03.06. 09:09

Nem tudom, hogy dolgozik most, egy darabig táppénzen volt. Ha csak táppénzt kap akkor ne is számítsak rá, hogy kapni fogok?

végrehajtó1 # 2012.03.06. 09:02

Elvileg meg előlegezi ha a jövedelmi vagyoni helyzeted lehetővé teszi.Kérjél igazolást a vh-tól és a gyámhivatalnál add be az igényedet.

Boszi29 # 2012.03.06. 08:26

Sziasztok!

Gyerektartás ügyben indítottam eljárást a volt férjem ellen és már több mint 8 hónap telt el és nem kaptam semmit. A végrehajtó utoljára decemberbe értesített, hogy próbálkoztak behajtani a bérből, ingatlan, ingó és autó és semmi eredmény. Ha nem tudják a tartozást behajtani a exem-től akkor az állam valamikor megelőlegezi?

gerbera317 # 2012.02.29. 20:08

A második sikertelen árverést követően mindig 6 hónap elteltével lehet újabbat kitűzni. Természetesen, előbb mindegyik után átveheti az ingatlant a végrehajtást kérő, és csak akkor szünetel, ha ez nem történik meg. A törvényszöveg szerint a negyedik, az indoklása - és ennek megfelelően a végrehajtói gyakorlat szerint - ötödik árveréstől az ingatlan kikiáltási ára már a becsérték 50 százalékára is leszállítható, ami jelentősen megnöveli a vételi kedvét az esetleges érdeklődőknek.

theszt # 2012.02.29. 15:17

Tisztelt Szakértő!
Egy ingatlan végrehajtásában vagyok érdekelt. 2 sikertelen árverés már volt, és most a 6 hónapos "türelmi idő" is letelt. A végrehajtás további menetét szeretném tudni. Megint 2 árverés után kell újabb 6 hónapnak eltelni-e, ill. hogyan változik az árverési ár a további árverések során? Az első két árverésen 70%-ig volt csökkenthető az ingatlan ára. A továbbiakban csökken ez az ár? Van-e laikusok számára is érthető leírás az ingatlan-végrehajtással kapcsolatban?
Köszönöm

gerbera317 # 2012.02.28. 20:31

Nyilván tőlem nem volt okos dolog beleegyezni abba, hogy a végrehajtási cselekményről tájékoztatást kapjon az adósom.

Így már érthető...

Csucsu-ki # 2012.02.27. 17:39

Tisztelt gerbera317!

A korábban tett helyszíni eljárás alkalmával,(2011.11.14.-én) személyesen jelen voltam. Sőt, még a vagyontárgyakkal felsorolt listát is átadtam a végrehajtónak. A végrehajtó készségesen együttműködve a tárgyakat keresve felolvasta az illető személynek.
Nyilván tőlem nem volt okos dolog beleegyezni abba, hogy a végrehajtási cselekményről tájékoztatást kapjon az adósom.
Eltüntetett mindent. Nem volt fellelhető: se a vagyontárgyak, se a pénz.

2011.12.26.-án levelet írtam az eljáró Bírósághoz az észrevételemmel...viszont ez ügyben nem kaptam választ!

Az 1/30 tul. hányadú ingatlanra megtörtént a terhelés.
879.160.-Ft főkövetelés és járulékai erejéig.

Csak, hogy pontos legyek, idézem a VH levelét:
Tárgyi ügyben indult eljárás során végrehajtás alá került az adós Mucsi 366, Mucsi367helyrajzi számú ingatlana. Az ingatlanban az adósnak mindösszesen 1/30, 1/30 tulajdoni hányada van, melynek értéke 16.667.-Ft, illetve 2.667.-Ft.
Az ingatlan árverési értékesítése jelen helyzetben erősen kérdéses, és az árverés kitűzése tetemes költséggel jár. Ezért kérem nyilatkozzon 15 napon belül, kéri-e az ingatlanra az árverés kitűzését, avagy nem.

gerbera317 # 2012.02.27. 15:54

Csucsu-ki

A törvény is éppen azt írja, amit te is: Ha tudomásodra jut hgoy az adósod dolgozik, vagy nagy autóval jár, vagy lakást vagy egyéb értékesebb dolgot örökölt, akkor azt bejelented a végrehajtónak. A valószínűsítési kényszer itt korántsem olyan szigorú, mint egyéb esetekben, de az semmiképpen sem elég, hogy "kérem az eljárás folytatását, mer' má' eleget pihentek".

Ha a helyszíni eljárással nem voltál megelégedve, akkor meg kellett volna támadnod a helyszíni jegyzőkönyvet, és kérni, hogy a következő ilyennél személyesen jelen lehessél, és magad mutathass rá azokra a fiókokra, amelyekbe a végrehajtónak - szerinted - jobban bele kellene túrnia. Erre volt tizenöt napod, most, ha már a díjjegyzék is jogerős, ezt nem teheted meg.

Az 1/30 tul. hányadú ingatlan valóban nem nagy zsákmány, de a lefoglalását akkor is érdemes kérni, ha nem kérsz becsértéket meg árverést. Ha ugyanis a tesók netán el akarják adni az ingatlant, azt a te vh-jogoddal bajosan fogják megtenni, ezért valamit csak bekínálnak cserébe. Azt viszont nehéz elképzelni, hogy egy házas telek harmincad része csak 20 ezret érne; többnek kell annak lennie!

Csucsu-ki # 2012.02.27. 12:28

Tisztelt végrehajtó1!

Az adós tulajdoni hányada 1/30-ad rész.
(ház és földtulajdon)
Ennek együttes értéke, nem éri el a 20 ezer forintot.
A végrehajtó leveléből azt olvastam ki: valószínűsíthető, hogy az árverezés sikertelen lesz, és az árverezéssel járó költség sokkal nagyobb összegben határozható meg.

végrehajtó1 # 2012.02.27. 12:20

A vh kérő nem kérte az eljárás lefolytatását az adós ingatlan tulajdoni hányadaira.

miért nem kérted?

Csucsu-ki # 2012.02.27. 12:17

Tisztelt gerbera317!
Valóban... 53175FT. előleg befizetésre köteleztek, amit most a szüneteltetés kezdetén visszafizettek részemre.

A továbbiakban nem szerez tudomást a végrehajtó arról, hogy adósom munkahelyet létesít, jövedelemmel rendelkezik? Nem lenne célravezetőbb, ha erről tájékoztatnám a végrehajtót?

Az adósság több mint 1M. forint.
"ha az adósomnak nincs lefoglalható vagyona" - ehhez annyit fűznék hozzá: hogy a helyszíni eljárás alkalmára, némely értéktárgyát (ismeretlen helyre) eldugta. Bizonyítékom van, hogy saját használatában van. A polgári per tárgyalási szakaszán, több vagyontárgyát értékesítette, mentette.
"Most se pénz, se posztó"
Feltett szándékom a vagyonmentési cselekedete végett most pert indítani ellene, csak még nem tudom hogyan tegyek feljelentést. De utánajárok!
Mindenkinek, tisztelettel köszönöm az eddigi, és a további hozzászólást!