Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Grave7 # 2018.02.20. 09:13

Te tudod a legjobban, hogy a kérdezők általában nem tudnak jól kérdezni és ott is felteszik a kérdést ahova abszolút nem illik :D
Egyébként meg nincs 'Vevő Jogai - Ingó Végrehajtás' téma, a kérdező meg pont azt az apróságot hagyta ki, ami egyébként szokásos része az itteni kérdéseknek ("vettem egy házat").
+Naivan remélem, hogy nem véletlenül másolta be a végrehajtó az idézett szöveget az értesítésbe.

gerbera317 # 2018.02.20. 09:42

nem véletlenül másolta be a végrehajtó az idézett szöveget az értesítésbe

Szerintem még csak nem is másolta, mivel a végrehajtó a behívó-értesítőnél csak az időpontot választja ki, a szöveget a rendszer már automatikusan generálja. És az ingatlanárverés behívójában nincs benne ez az "aláírásáig"-os szöveg.

Grave7 # 2018.02.20. 12:52

@gerbera317: Szóval akkor szerinted is ingóárverés vevőjének behívásáról van szó, mert az "aláírásáig"-os szöveget tartalmazza? :)

mme deer # 2018.02.20. 13:15

Üdvözlet
Érdeklődnék, mi oka lehet hogy egyes ingatlanoknál a kikiáltási ár azonos a minimálárral, másnál pedig 50%ról indul? (1/1-es tehermentes, beköltözhető ingatlanokat nézek csak).

raggazin # 2018.02.20. 13:36

Grave7!
Természetesen ingatlant vásároltam.
Azért is érthetetlen miért jött ilyen üzenet, ami nem kis félreértést szül.
Arról nem is beszélve, hogy 10 napot adott vagy különben az előlegem elvesztem.
Telefonon egyenlőre nem értem el, de meg akarom vele ezt beszélni.

gerbera317 # 2018.02.20. 13:59

@Grave
akkor szerinted is ingóárverés vevőjének behívásáról van szó, mert az "aláírásáig"-os szöveget tartalmazza?
Igen. Most már. De amikor először olvastam a kérdésfelvetést, arra gondoltam, hogy a végrehajtó törvénysértő módon hívja be az ingatlanárverés vevőjét. Merthogy ingatlanos topik. Azóta a kérdező is írja, hogy ingatlanárverés volt.
Így viszont nem értem, hogyan lehet ez a szöveg, hiszen a rendszer nem generálhat törvénysértő felhívást. Vagy pedig a végrehajtó tudja, hogyan kell beleszerkeszteni az automatikus szövegbe. Nem tudom. Egy a biztos: 149. § (1) bekezdéshez képest a végrehajtó nem újíthat saját kénye-kedve szerint. Ha a vevő nem viszi magával a pénzt, vagy nem utalja át előre, a végrehajtó nem tagadhatja meg az árverési jegyzőkönyv aláírását.

gerbera317 # 2018.02.20. 14:01

@mme deer

Az az oka a különbségeknek, hogy bizonyos feltételek fennállása esetén ez, ezek nélkül az, egyébként pedig amaz a minimálár. Az árverési vevőt vagy érdeklődőt ne érdekelje, mit miért!

mme deer # 2018.02.20. 14:11

@gerbera

Értem, tehát önmagában az alacsonyabb minimálár nem jelent rejtett buktatókat ,fel nem tüntetett jogokat, kötelezeteségeket, amivel utólag szembesül az árverés vevője.
Nem licitáltam még, nem akarok belefutni valamibe.

Grave7 # 2018.02.20. 15:35

@mme deer: Nem, a minimálár %-ának eltérése tipikusan akkor fordul elő, ha lakóingatlan/nem lakóingatlan esetről van szó, vagy az adósnak több lakóingatlana van (ekkor csak egyik lehet 70/100%-os).
Az egész persze bonyolultabb, mint előbb vázoltam, ezek csak alapvető példák.

.
@gerbera317: Egy szabadon szerkeszthető ~txt-t képzelj el, bármit lehet módosítani az árverési vevőnek küldendő felhívásban (a nyelvtani vagy központozási hibákat is^^).
Egyébként a rendszer generálta felhívásban az is benne van alapból, hogy ~'az ingatlan átvételére az aláírást követően van lehetősége' - ami pedig csak az egyik feltétel.

.
@raggazin: Ahogy írták előttem, nem térhet el a végrehajtó a jogszabálytól. Ha mégis bármi mást mond amikor bemész aláírni az árverési jegyzőkönyvet, írja le a Te felvetésed és az ő álláspontját is egy jegyzőkönyvben. Ezzel szemben pedig már tudsz kifogással élni.

nonolet # 2018.02.20. 15:38

mme deer

Azért a beköltözhető rejt csapdákat, amikor a birtokba vétel ideje jön el...

Olvass el ebből a fórumból úgy 20-30 oldalt!!!

Akkor megkapod a választ a kérdésedre is
és
arról is kiokosodsz, hogy mikre kell MAJD odafigyelned ...

nonolet # 2018.02.20. 15:40

mme deer

Meg ebből is...

http://www.jogiforum.hu/forum/41/20795

gerbera317 # 2018.02.20. 15:45

Egy szabadon szerkeszthető ~txt-t képzelj el

Jó, legyen. Akkor viszont nagyon gáz, hogy a végrehajtó önkényesen állapít meg feltételeket az árverési jegyzkőkönyv aláírásához.

raggazin # 2018.02.20. 16:46

Gerbera, Grave7!
Rendben és köszönöm

Anina # 2018.02.25. 11:51

Kedves Szakértők!
A fórum átolvasása során a következőkre nem találtam választ, ezekre kérem a segítségeteket.
1.Az adós mikor kapja meg a végrehajtásból befolyt, adósságrendezések után megmaradt őt illető összeget? Ha kiköltözött?
2.Mikor és milyen módon lehet/érdemes a használati díj igényemet közölni vele, a kiköltözésre megadott 30 napos határidőt követően?
Köszönöm előre is a választ.

nonolet # 2018.02.25. 12:52

1.
Ha végrehajtó eljut odáig, hogy mindenkit kifizetett és még maradt.

2.
A határidő előtt nyilván értelmetlen... idő előtti.
Hisz lehet, hogy kiköltözik a határidőig.

Anina # 2018.02.25. 13:26

Köszönöm, elvileg marad, csak azért érdekelne, mert ha kifizetik kiköltözés előtt, nem áll érdekében kiköltözni.

gerbera317 # 2018.02.26. 09:40

Ha a vételárból marad, ami az adósnak osztható fel, azt akkor is megkapja, ha nem költözik ki. Az ugyanis nem valamiféle jutalom, ami a kiköltözésért cserébe jár. Olyan is van (ld. 154/B. §), de ez nem az.
Használati díjat a tulajdonjogod bejegyzése napjától követelhetsz tőle. Az, hogy ezt mikor közlöd vele, a te dolgod. Célszerű akkor közölni, mikor végre tényleg sikerült onnan kirakni.

Anina # 2018.02.26. 11:41

Köszönöm a válaszokat. Az adóssal ezek szerint nem érdemes felvenni a kapcsolatot a 30 nap alatt. Azt hogyan tudjuk leellenőrizni, hogy kiköltözött-e vagy sem? Hagyatkozzunk a végrehajtóra? Egyáltalán hogyan vehető fel a kapcsolat vele, ami nem ütközik valamilyen szabályba?

gerbera317 # 2018.02.26. 12:28

Azt hogyan tudjuk leellenőrizni, hogy kiköltözött-e vagy sem?
Szerinted? Azt hogyan tudod meg lóról, hogy milyen nemű? Hát odamész hozzá és megnézed.
Az adóssal ezek szerint nem érdemes felvenni a kapcsolatot a 30 nap alatt
Ezek szerint? Ki állított ilyet?
Nem értem, miért ezt a topikot látogatod, miközben egy másik topik, a "Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás" című éppen erről szól. Idézet onnan:
az árverési vevő négyféle úton kerülhet birtokba:
1.Az adós kiköltözik, a kulcsokat leadja a végrehajtónak, az pedig hivatalosan átadja az ingatlant a vevőnek.
2.Az adós kiköltözik, a kulcsokat átadja a vevőnek, a vevő ezt bejelenti a végrehajtónál, aki hivatalosan is átadja az ingatlant a vevőnek.
3.Az adós kiköltözik, de nem szól senkinek. A vevő önkényesen birtokba veszi azt, majd azt hazudja a végrehajtónak, hogy a 2) verzió szerinti átadás történt, mire a végrehajtó hivatalosan is átadja az ingatlant a vevőnek.
4.Az adós nem megy sehova, ezért a végrehajtó kényszerrel rakja ki onnan a vevő kérelmére. Ennél a változatnál figyelembe kell venni a moratóriumot is, stb.

Valahogy így...

Anina # 2018.02.26. 12:57

gerbera317 köszi szépen az igen ironikus, de hasznos választ.Ezt mind olvastam, de gondoltam lehet buktatója is a dolognak, ha felveszem az adóssal a kapcsolatot, mielőtt a 30 nap letelik.

gerbera317 # 2018.02.26. 13:25

gondoltam lehet buktatója is a dolognak, ha felveszem az adóssal a kapcsolatot
Mi lehet a buktatója? Hogy érezteted vele, hogy igényt tartasz arra, hogy kimenjen? A végrehajtás egy kényszereljárás. Azért van rá szükség, mert vannak emberek, akik kényszer nélkül, önként nem tesznek meg soha semmit. Szerinted, ha megveszed az ingatlant, aztén feléje se nézel hónapokig, az adós késztetést fog érezni arra, hogy kiköltözzön?

brobi33 # 2018.02.26. 14:32

Üdv!
Tavaly novemberben vettem árverésen egy családi házat. December közepén kifizettem, majd abban a hónapban huszadika körül beadtam a kiürítésre irányuló kérelmet.
Azóta síri csönd.
Ha jól értelmezem a vht-t, akkor max. 8(megküldés a jegyzőnek)+60(a tájékoztatástól eltelt idő) nap után a végrehajtónak küldenie kellene egy kiürítés elhalasztásáról szóló jkv.-t, melyben egy, a moratórium lejártát követő időpontot jelöl ki a ház kiürítésére.
Mikor kezdjem el "zaklatni" a végrehajtót a halasztásról szóló JKV. miatt?

gerbera317 # 2018.02.26. 14:50

Ha lejárt a jegyző értesítésétől számított 60 nap.

brobi33 # 2018.02.26. 21:25

Köszönöm! Ilyenkor egyböl kitüzi a májusi kilakoltatás időpontját, vagy azt csak később teszi meg?

gerbera317 # 2018.02.27. 06:09

Ha arra vársz, hogy kitűzze, akkor várhatsz ítéletnapig. Cseszegetni kell. És sosem az a kérdés, hogy mikor tűzi ki, hanem hogy mikor tűzHETi ki legkorábban. Erre adtam választ kettővel lejjebb.