Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Vadsuhanc # 2017.03.21. 18:11

Tisztelt Emberként!

Emberként ( s mint a végrehajtások szenvedője benne sok-sok jogtalansággal ) megértem a hozzászólását és egyet is értenék vele, ha a jog nem jog lenne!

Sajnos ezt a magam bőrén is tapasztalom a jog, az jog.

Tisztelettel.

gerbera317 # 2017.03.21. 18:19

Hú, tényleg! Követeljük a jogi fórum azonnali megszüntetését!!!

Emberként # 2017.03.21. 18:23

Tisztelt Vadsuhanc!

A jog, ez egy érdekes pontja ennek a történetnek. A devizahiteles kérdésben ez elég furcsán működik sajnos.

Ettől eltekintve a jog az jog, az ember pedig ember. Azért mert van valakinek joga embertelennek lenni, azért még nem kell azzá válni. Ha pedig mindenki tudna emberként kiállni a szerencsétlenek mellett, akkor hiába ad az ellenkezőjére lehetőséget a jog.
Persze, biztos pénztárca kímélő fele, vagy harmad áron hozzájutni valamihez. Csakhogy ez a valami egy család egész életének a munkája és ha ezt elveszik ( azért, mert a jog úgy működik ma hazánkban, ahogy..) ez a család végét is jelentheti.
Nem olyan nehéz ezt végiggondolni, csak el kell dönteni, maradjak-e ember, vagy sem.

gerbera317 # 2017.03.21. 18:30

Ember, neked van lakáshiteled?

Legjobb # 2017.03.21. 18:34

Kedves Vadsuhanc!
Pontosan erről van szó, hogy a jog az jog, és mint köztudott, a jelenleg árverésre bocsájtott ingatlanok jó része jogilag vitatott, ú.n. deviza alapú szerződéseken nyugszik, amelyeket jelenleg is vizsgál többek között az EU. Könnyen meglehet emiatt, hogy a jelenleg jó üzletnek tűnő, árverésen megszerzett ingatlan tulajdonjogát vissza fogja perelni az eredeti tulajdonos kártérítés keretében, miután az eredeti hitelszerződésének érvénytelensége, ezáltal a végrehajtás és árverezés jogalapjának hiánya bebizonyosodik. Erről minden árverési vevőnek tudnia kell, nem mentség, hogy ő erre nem számított. Aki kicsit utánanéz, tudnia kell a EU bírósága előtt folyamatban lévő előzetes döntéshozatali eljárásokról. Persze ezt a végrehajtók nem reklámozzák, hiszen ők a jutalékban érdekeltek, de épp ideje, hogy az árverési vevők ezzel tisztában legyenek.

Grave7 # 2017.03.21. 18:53

@Legjobb: Kérlek linkeld be azokat a hivatalos EUs oldalakat, ahol a posztodban szereplő "EU bírósága előtt folyamatban lévő előzetes döntéshozatali eljárásokat" meg lehet nézni, elolvasni az ügyek leírását, esetleg korábbi döntéseket is.
Ha a konkrét ügyekre vonatkozó dokumentumokat is belinkelnéd, még jobb lenne.
Ez mindenki okulására szolgálna.

.
@Emberként: Tartozik neked olyan, aki nem fizet önként, holott neked is szükséged van arra pénzre? Esetleg van az illetőnek lakáshitele is? Mégis mit tennél ilyen esetben, vegye ajándéknak azt a pénzt ami neked jár?

.
Megjegyzés mindkettőtöknek: mire árverésre kerül az ingatlan, addigra általában több év is eltelt már az adós utolsó befizetésétől, tehát bőven lett volna ideje megpróbálni rendezni a tartozást, vagy jogi lépéseket tenni.
Ebben a fázisban pedig pont kontraproduktív az árverezők lebeszélése az árverezésről, mert úgysem tudsz mindenkit lebeszélni, ha pedig kevesen vesznek részt az árverésen, akkor valóban piaci ár alatt kel el az ingatlan.

Icka1 # 2017.03.21. 18:55

Én megértem, hogy a jog az jog.
De sajnos néhány árverezést végig néztem és elég lesúlytó véleményem van róla.
Helyszín: végrehajtó irdája
Jelenlévők: 8-10 nepper
Gyakorlatilag íróasztal mellől el lett árverezve az ingatlan, megegyezve a nepperek egymás között a végrehajtó közreműködésével.
És most jött az Onlie árverezés. Mit is oldott ez meg?
Semmit sem.
A nepperek most is jelen vannak, hiszen a végrahajtóval továbbra is tartják a kapcsolatot, gyakorlatilag minden adatot kiad az ingatlanról, csupán megvárják, hogy az ingatlan becsértékének 50 % a legyen az árverezés alapja.
Remélem a kormány ( bár kötve hiszem ) életbe lépteti a hírekben hangoztatott árverezési feltételeket.
Ezek a nepperek a végrhajtó pénzeivel játszanak, gyakorlatilag a végrehjtónak veszik meg az ingatlant.
Milyen undorító egy dolog ez. Persze nézzétek csak meg a végrehatók nyakát, kezét, kilós arany lánc, karkötő rajtuk.
Milyen világban élünk?
Csalók vesznek bennünket körbe.
Ez a mocsok ember mit mond a gyermekének, mikor este hazamegy? Ne megint kiraktunk egy családot 3-4 5 gyerekkel?
Nem szégyellik magukat?
Én bízom benne, hogy a gonosz elnyeri méltó jutalmát és őket is el fogja érni a sors keze. Ha nem ma, majd holnap!

Nancyke # 2017.03.21. 18:57

Kedves Legjobb!

Pontosan így van ahogy írja.
Arról nem beszélve, hogy én még a sarokig sem mernék elmenni mert lehet hogy meglepetés várna rám. A régi tulaj és csapata.Ki tudja? Nagyon sok szerveződés van már. Nem veszélytelen árverésből ingatlant venni.

Nancyke # 2017.03.21. 18:59

Icka 1,

Addig nem nyugszanak amíg el nem húzzák a nótájukat.

Icka1 # 2017.03.21. 19:02

Remélem, hogy eljön annak is az ideje!!!!

Burn Out # 2017.03.21. 19:02

Legjobb: jóhiszeműen szerző félről hallottál már? csak a visszaperlés miatt kérdezem.

Nancyke # 2017.03.21. 19:05

Kedves Grave7.

Nagyon brave 7.

Misa86 # 2017.03.21. 19:10

Itt a dologban az árverési vevő a legkevésbé hunyó. A hitelt az adós vette fel. Aláírta a szerződést, ami vagy jogos volt vagy nem, ezt a bíróság eldönti. Aztán a bank hajtja be rajta a követelést, és a végrehajtó meghatározza a becsértéket.
A lakás sosem volt az adósé teljesen, hisz mindig rajta volt a tulajdoni lapon a bank is.
Az adósnak pont az lenne az érdeke, hogy minél többen licitáljanak egy adott lakásra, így azzal, hogy a licitről beszéltek le mindenkit, pont az adósok ellen beszéltek.
Az árverési vevőt okolni olyan, mintha az orvosnak mondanád, h de szemét, mert abból él, hogy valaki beteg. Minden egyes licittel csökken az adós fennálló tartozása.
A lakást mindenképp viszi a bank (őket lehet akkor köpködni).
Ha szabad meg lehetne azt csinálni, hogy kölcsönvett pénzt nem fizetek vissza, akkor szerintetek meddig működne bármi is?

Nancyke # 2017.03.21. 19:10

Burn Out,

Jóhiszemű szerzőtől is pereltek vissza ingatlant.
A kártalanítás az más kérdés.
Ebben és ezekben az ügyekben rengeteg a joghézag.

gerbera317 # 2017.03.21. 19:11

Ez itt nem egy jogi fórum? Mi ez? Ráolvasós szent-szar fórum, vagy mi? Ez itt nem egy jogi fórum?

OFF
Ha már ráolvasás: Kívánom minden itt felszólaló erkölcshuszárnak, hogy soha, soha, és harmadszor is: soha ne kapjanak kölcsönt egyetlen banktól sem, azért, mert a behajthatatlanságot támogató véleményükkel tulajdonképpen a hitelpiac összeomlását szorgalmazzák. Igenis gyűjtögessenek 10-15-20 éven át, hogy megvehessenek bármi értékesebb dolgot, és ne adassék meg nekik, hogy ilyesmit már akár holnap megvehessenek kölcsönkapott pénzből, boldogan élvezve azt, és ráérősen, utólag megfizetve az árát. Ne álljon velük szóba egyetlen pénzintézet se, sőt, egy KHR-listához hasonló lajstrom bevezetésével váljanak hivatalosan is kirekesztetté a hitelpiac áldásának élvezete alól. Úgy legyen!
ON

Icka1 # 2017.03.21. 19:12

Nem hallottam!

Nancyke # 2017.03.21. 19:17

Misa 86.

Ez uzsora amit a bankok csinálnak, azt pedig a törvény bünteti. Az adósnak az lenne az érdeke hogy a bank csak is az őt megillető jogos összeget követelje.
De nem ez történik.
Eljön az idő hogy a bankoknak,muszáj lesz tisztességesen elszámolni.
Az tisztességes, hogy akinek volt pénze kifizethette 18o ft-al a hitelét, akinek meg nem volt az fizessen 26o ft-ot a forintosítás után.Milyen gazemberség ez.
Hol élünk a feudalizmusba??

Nancyke # 2017.03.21. 19:18

Gerbera 317

RENDBEN!!!

Frankline # 2017.03.21. 19:19

"gyakorlatilag minden adatot kiad az ingatlanról, csupán megvárják, hogy az ingatlan becsértékének 50 % a legyen az árverezés alapja."
Ejj, de vicces vagy. És meddig várják, hogy lemenjen 50%-ra ? Miért nem veszed meg te, 200%-on ?

"8-10 nepper"
Ne drogozz ! A nem fizető adóssághalmozók is gyakran ezt teszik és látod, saját sírjukat ássák.

"Remélem a kormány ( bár kötve hiszem ) életbe lépteti a hírekben hangoztatott árverezési feltételeket."
Te aztán jól értesült vagy. Életbe léptették. 5 napja. Tehát tapsolhatsz, tovább nő az ingyenélőid tartozása.

"nézzétek csak meg a végrehatók nyakát, kezét, kilós arany lánc"
Szakadj le az amcsi filmekről!

"Én bízom benne, hogy a gonosz elnyeri méltó jutalmát és őket is el fogja érni a sors keze. Ha nem ma, majd holnap!"
Úgy legyen!

Nancyke # 2017.03.21. 19:23

gerbera317,

ja még annyit hogy a bankok pont éhen döglenének a kölcsönfelvevők nélkül.
De ez az idő is eljön.
Könyörögnek a hitel kihelyezésért.Ha nem teljesítenek nekik OFF.
A jog az jog!!!

Misa86 # 2017.03.21. 19:23

Nancyke!

Akkor egyet értünk, hogy a bankokkal van a probléma... A devizahitelesek ügyét elég sokat tárgyalja/tárgyalta a kormány, volt itt forintosítás, devizahitel elszámolás, minden. Ráadásul már létezik az Eszközkezelő is. Ha valaki egyetlen feltételnek sem tud (vagy akar) megfelelni, akkor jön csak a végrehajtás, sok év után...
Ha hirdetésben veszel egy lakást olcsón, annak is oka van, akkor is a másik szüksége miatt tudod jobb áron megvenni.
Szóval az árverési vevőt ebben a dologban ördögnek kikiáltani szerintem teljesen alaptalan, és nem is megmagyarázható.
Visszaperelni meg nehézkes lesz, pláne ha azóta már a 3. tulajdonosa van a lakásnak, felújította stb...

Legjobb # 2017.03.21. 19:34

Kedves@ Grave7 - a Google Neked is barátod, ha rákeresel az Európai Bíróságon folyamatban lévő előzetes döntéshozatali eljárásokra. A másik téma, a piaci ár alatti értékesítés pedig az ingatlanok jó részénél mától nem járható út a VH törvény módosítása miatt, talán ennek talán utánanéztél. Most csak néhány link a deviza hitelekkel kapcsolatos előzetes döntéshozatali eljárásokról, amit hirtelen kidobott nekem a kereső: https://pitee.wordpress.com/…demenyezese/
http://hitelsikerek.hu/…ali-eljaras/
http://mno.hu/…rveny-137337
További jó böngészést és tájékozódást! Remélem, mindenki előtt tiszta, hogy épp ideje felhívni a leendő árverési vevők figyelmét a jónak ígérkező üzletük kockázataira, még akkor is, ha ezen a fórumon ezért nem mondanak köszönetet.

Icka1 # 2017.03.21. 19:35

Tisztelt Frankline!
Elmondom, hála istennek nem szorulok a bankokra, így árverezés sem fenyeget. De az ismerőseim között annál többen vannak.
Kifigurázol mindent.
Tedd ide nekem azt a jogszabályt, hogy elfagdták a legújabb verziót, mert még csak előterjesztési szakaszban van.
Hőgy módosult az igen, elfogadták, de a részletekben még nem állapodtak meg.
Ha hiányos lenne a tudásom esetleg, akkor kérlek tájékoztass róla.
Bejártma a világot A-Z-ig, ilyen mocskos országot biztosan nem találtam, ahol ennyi törvénytelen ember dolgozik. Hazug, csalók országa vagyunk!

Grave7 # 2017.03.21. 19:35

@Nancyke: Más nicknevével poénkodni valóban érdemi reakció.
Az adósnak az lenne az érdeke hogy a bank csak is az őt megillető jogos összeget követelje.” Te is úgy képzeled ezt, hogy ha felveszel 10 milliót, akkor 10 év alatt/után is csak azt a 10 milliót kelljen visszafizetned?

.
@Icka1: Miért csak nézted az árveréseket régen, miért nem vettél részt rajtuk? Esetleg te is mint "nepper" voltál jelen?
Tényszerűen az íróasztal mellett árverezett a végrehajtó és licitáltak az árverezők, mert ingatlanok esetén is személyes árverés volt régen. Ezen felháborodni olyan, mintha nem értenéd miért nedves a víz.
Ha egy árverező befizette az előleget, de nem licitál az árverésen, akkor szerinted a végrehajtónak rá kellett volna kiáltania, vagy megvernie hogy mégis mit képzel magáról? Mégis milyen ráhatása lehet a végrehajtónak az előleget befizető licitálására, ha az nem akar ajánlatot tenni? Azt meg, hogy az árverezők egymás között mit beszélnek meg, végképp nem tudja kontrollálni a végrehajtó.
A piac határozza meg, hogy mennyit ér egy ingatlan - ha nincs érdeklődő, akkor az nem ér annyit, mint amennyiért meg lehet venni.
A végrehajtó érdeke is a magas vételár, hiszen az alapján kapja a díjazását.

Ahogy másnak is javasoltam már a fórumon, ha bűncselekményről van tudomásod, tegyél feljelentést, ha etikai/egyéb szabálysértésről, nyújts be panaszt, stb. Ha nem teszel semmit és bizonyítékod sincs, akkor szélbe szórt pelyva amit állítasz.

Icka1 # 2017.03.21. 19:41

TsizteltGrave7!
Nem, szóba sem jöhetett ilyen, de a barátnőm a végrehajtó titkárnője volt, nem sok ideig, mert elhányta magát pusztán a jelenlétével.
Az eszet tudod soztani.
Igen, képzeld el megtettem a felejentést és 3 végrehajtót lapátra is tettem.
6 bűncselekményt tudtam rábizonyítani, megfosuztották a tevékenység végzésétől.
És képzel el tudom miért vizes a víz!
Véletlen még értek is hozzá!