INKASSZÓ


bigdady # 2011.10.29. 13:16

Folyószámlahitel inkasszálható ha nevedn van

ius latratus # 2011.10.29. 11:31

Nem. (bár azt meg kell jegyeznem, hogy az inkasszót meg fogja előzni a bérből való letiltás...)

MileyC # 2011.10.29. 10:20

Tisztelt szakértők!

Aki tud, kérem válaszoljon:

inkasszózható-e olyan bankszámla, amire rámegy a fizetésem, de nem az én nevemen van, illetőleg
hitelkártya számlaszáma inkasszózható?

A válaszokat előre is köszönöm.

kiki26 # 2011.10.27. 15:45

Nagyon szépen köszönöm!!!!:)

végrehajtó1 # 2011.10.27. 15:22

Hogyha inkasszózhatják akkor megoldás az hogy postással hozassa a nyugdíját esetleg?

igen, kérd a postai kézbesítést

kiki26 # 2011.10.27. 15:03

ÉS akkor az az összeg is levonható teljesen a számláról?

ius latratus # 2011.10.27. 14:17

A mindenkori nyugdíjminimumot békén kell hagyják.
A számlán nem nyugdíj van, hanem összeg.

kiki26 # 2011.10.27. 14:06

Tisztelt Fórumozók!!
Olyan problémám lenne hogy az édesanyám nyugdíjából már 50%-ot letiltanak,és 28500 ft-ot kap ki havonta a bankszámlájára,inkasszózhatják még ezt a fennmaradó 28500ft-ot is a számlájáról,vagy ez egy minimális összeg amit már amúgy meg kell hagyniuk a számlán?
Hogyha inkasszózhatják akkor megoldás az hogy postással hozassa a nyugdíját esetleg? Vagy ott is megtalálják?
Láttam hasonló kérdést de pontos válasz nem állt össze bennem,ellentmondásosak voltak a válaszok számomra!
előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.27. 11:05

Ezt talán az önkormányzattól kérdezd meg.

Hjanos # 2011.10.27. 11:04

Tisztelt Forumozók!

Az alábbi kérdésben vagyok tanácstalan, legalábbis a jogi kérdésekben. A mai napon jött a bankomtól sms, hogy x összeggel terhelte y megye jogú város a számlámat. Önkormányzatnál utánnaérdeklődve kiderült, hogy szemétdíjtartozás 2005-2009 év között. Ebben a időszakban én is itt laktam anyámmal, de a lakás nem volt a nevemen sem a szemétszállítással kapcsolatbani dolgok, gondolok itt a szerződésre. A viszony megromlott és én 2009 első felében elköltöztem és lakcímet is váltottam. A kérdésem, hogy milyen jogi alapon terheli az önkormányzat az én számlámat, amikor én oda csak bejelentve voltam, sem szerződés, sem tulajdon nem köt/kötött ahhoz a helyhez? Elég egy anya-gyerek kapcsolat és más hanyagságát rajtam verik el? Fordulhatok –e ezügyben ügyvédhez?

MBA37 # 2011.06.18. 14:35

Tisztelt Végrehajtó!
Folyószámlámra inkasszót tett az önkormányzat adócsop-ja,kérdésem az lenne,hogyha mindent levesznek,lesz -e pluszköltségem,vagy békén hagynak,illetve kötelesek -e értesítést küldeni,hogy mit milyen jogcímen vontak le,mert nem tudom követni.Köszönöm

qz20lt # 2011.06.16. 09:13

Tisztelt Végrehajtó1!

Tanácsra lenne szükségem. Múlt héten csütörtökön, azaz pont 7 napja leemelte inkasszóval az egyik bírósági végrehajtó a céges számláról a tartozásomat ( plusz minden költségét) de a mai napig nem oldotta fel az inkasszót, amely már a cég működését veszélyezteti. Hiába beszélünk vele minden nap, banki igazolást is küldtünk arról, hogy a pénz elment tőlünk, az úriember minősíthetetlen hangnemben elküld minket és nem történik semmi.
Van valami törvény vagy szabály, hogy az inkasszót mikor kell a végrehajtónak feloldania?

Önmagában a módszerük sem volt tisztességes, hiszen, előbb leemelték az összeget, majd 4 munkanap múlva megkaptuk a fizetési felszólításukat, amely szerint 20-ig kell fizetnünk.

Válaszát és türelmét előre is köszönöm!

Üdvözlettel,
Kálmán Krisztina

SirCsaba2 # 2011.02.10. 16:20

A határidővel nálunk is gondok voltak/vannak/lesznek. Tavaly 2800-3000db között mozgott fejenként(3). :(

végrehajtó1 # 2011.02.10. 16:20

Az adóvégrehajtónak is ugyanolyan jogai vannak mint a bírósági végrehajtónak

Igy igaz.De az eljárási cselekmények esetében az ART.egyes esetekben másképp rendelkezik adóvégrehajtás esetében mint egy natur bíróságivégrehajtás

SirCsaba2 # 2011.02.10. 15:58

Általános kérdést tettek fel, ami még meg sem történt.

végrehajtó1:
Az adóvégrehajtónak is ugyanolyan jogai vannak mint a bírósági végrehajtónak (ART). Amit felhoztam ügyben nemcsak szabsa volt az ügyfélnek, hanem gyermektartásdíj és hulladék hátraléka, az ügyészség csak a szabsra hajtott rá. :(

végrehajtó1 # 2011.02.10. 15:54

Tavaly ügyészi vizsgálat kifogásolta,

Ilyen esetben megkaptátok hogy miért nem jogszerű.
Leirhatnád röviden...

Egyébbként az ügyészi vizsgálaton nálunk (annak idején ) a találomra kiválasztott 50 ügyből majd a felét találták jogszerütlennek.Nem kell nagy dolgokra gondolni csak mint a határidők betartására.Ezeket 500-600 db /végrehajtó esetében képtelenség tartani.

De több ügyet átnézettek a végrehajtóval majd az oszt, vezetővel majd a jogászokkal és végül akkori igazgatóhelyettessel. És mégis visszadobta az ügyészség .

Szerintem az ügyek nagy %-ban található szabálytalanság ma is...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.10. 15:43

Te is tudod, hogy ez nem így működik. Általános elv, hogy ha valamire nincs tiltó szabály, akkor azt szabad.
A Vht. felhatalmazza a végrehajtót a pénzintézeti számla foglalására és a fizetés (nyugdíj) letiltására is. Ha nincs olyan szabály, amely e két behajtási mód egyidejű alkalmazását tiltja, akkor az egyidejű alkalmazás jogszerű.

(A Ket.-nek sajátos végrehajtási szabályai vannak, ott valóban meghatározott sorrendet és annak szubszidárius alkalmazását írják elő. Lehet, hogy szabálysértési eljárásban kiszabott bírság végrehajtása esetén is ez van. A szóban forgó ügy azonban nincs olyan adatunk, hogy közigazgatási vagy szabálysértési ügyről lenne szó.)

végrehajtó1 # 2011.02.10. 15:41

SirCsaba2

A szabálysértéseket adók módjára kell behajtani.Azért .

A kérdezőnél bár nem írta de valószinüsítem hogy nem és nagyobb összegü tartozása van.

SirCsaba2 # 2011.02.10. 15:36

... és melyik engedélyezi? Ha tudod, akkor nagyon megköszönném, mert nagyon jól jönne. Tavaly ügyészi vizsgálat kifogásolta, hogy 2009-ben 2 szabálysértési ügyben találtak nálam ugyanilyen átfedést (letiltás és inkasszó). Csak az volt a szerencsém, hogy az illető már munkanélküli volt és a számláján nem volt pénz.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.10. 15:24

Miért ne tehetnék? A Vht. melyik szabálya tiltja, hogy a végrehajtó bankszámlán lévő pénzösszeg terhére a jövedelem letiltásával egyidejűleg vezessen végrehajtást?

SirCsaba2 # 2011.02.10. 15:18

Ugyanabban az ügyben nem tehetik, vagy ez, vagy az. Esetleg úgy, hogy a felét letiltják, a másikat inkasszálják. Gondolja végig, ha mind a 2 helyről bejön a pénz, akkor vissza kell utalni a különbözetet.
A számlán 28.500,-ft-ot rajtahagy a bank (arra figyelnie kell).

végrehajtó1 # 2011.02.10. 12:42

igen

Nusika49 # 2011.02.10. 10:01

Üdvözlöm!
Az lenne a kérdésem, hogy ha a nyugdíjamból vonnák a 33%-ot, akkor tehetnek-e még inkasszót a számlámra, hogy az összes nyugdíjam elvigyék, és ne legyen miből élnem?
Köszönöm .

SirCsaba2 # 2011.02.02. 19:56

35 naponként ismételhető az inkasszó. Új számlát se érdemes nyitni, mert előbb-utóbb azt is zárolják. :(
Állapodj meg részletekben.

asztro # 2011.02.01. 16:31

A Végrehajtó inkasszót vetett ki bankszámláimra az eredeti követelés mértékét jelentősen meghaladó, az aktuális követelés mértékét négyszeresen meghaladó mértékben (miközben nincs is hátralékom, mert folyamatosan teljesítek)

Követelhetek-e valamilyen úton jóvátételt/kártérítést a végrehajtótól azért, mert lehetetlenné tette számlahasználatomat és az ott meglévő pénzemet indokolatlanul (nincs hátralék) elvitte? Ha igen, hogyan, milyen intézményen keresztül.

Köszönöm válaszukat, tanácsukat.