Eos Faktor?


szva # 2016.10.10. 23:50

Kedves Fórumozók!
Régóta olvasgatom az EOS Faktorral kapcsolatos írásokat úgy tűnik mégsem voltam elég körültekintő. A történetem:
2005-ben a Credigen bankkal kötöttem hitelkártya szerződést. Fizetgettem a reszleteket de sajnos 2012.áprilisában megérkezett az első felszólító levél. Kértem részletfizetést többször is. Levélben válasz soha nem érkezett. 2012.11.09.-en megkertem az engedményezési szerzodes masolatat melyet nem kuldtek meg. Csak az eredeti hitelszerzodes masoltát és egy kimutatást az eddigi befizetéseimről. 3 havonta kértem részletfizetést havi 10ezer ft-ot. Semmi válasz csak ugyanaz a level hogy hivjam fel őket, a megadott telefonszámon. Végül 2013.július 01.-én megérkezett a Közjegyzői okirat. A reszletfizetesi kerelmem a közjegyző elutasította. Azota levelek fenyegetések. Végül 2016.09.20 an Bírósági Végrehajtói letiltás. Természetesen az összeg 638000ft helyett 1964000ft.
A kérdésem az lenne Tisztelt Fórumozók, hogy van e valami lehetőségem a jövedelmem letiltásának elkerülésére? Lehet e velük egyezkedni-részletfizetést kérni? Minden megoldás érdekelne(a történet "szépsége" -volt férjem a közösen felvett hitelekből sem és a gyermektartast sem fizeti sem vagyona sem bejelentett munkahelye nincs-minden hitel az én nevemen van-rendes bejelentett munkahellyel-tanuló egyetemista gyerekkel)
Kérem ha van valakinek megvalósítható megoldása segítsen!

Burn Out # 2016.10.11. 08:33

a helyedben átvenném, utána írd meg, hogy mi volt benne. most amúgy hogy fizeted ezt a tartozást?

gerbera317 # 2016.10.11. 11:18

majd egyszercsak 2012 tavaszán jött egy sima levél, hogy az Eosnak tartozom, mert a Credigen bank átadta nekik a tartozásomat

Igen. A Credigen mint engedményező, a jogszabályoknak megfelelően tájékoztatta az adóst az engedményezés tényéről, továbbá arról, hogy a továbbiakban az engedményesnek kell teljesíteni. Nem azt mondták, hogy ne fizess, hanem azt, hogy másnak kell ezentúl fizetni. Nem fizettél, így jártál.

Immaculata # 2016.10.11. 11:23

Hát igen, semmi nem volt trükk csak a szabályos, hivatalos eljárás.

Lassan per lesz belőle.

Immaculata # 2016.10.11. 14:03

:) Nem látom a kérdezőt.

pappm78 # 2016.10.23. 06:52

Tisztelt Fórumozók , Tisztelt Turbo71 !

Átolvasgattam a jogiforum.hu hozzászólásaikat és segítségéküket szeretném kérni!
Hasonló cipőben járok. Cetelem bank hitelkártya szerződés (2000.nov) szerződés felmondása nemfizetés miatt ( 2003. máj. ) Központi Bíróság ítélet (2005. jan. ) 2008 ideiglenes, 2013 állandó lakcímváltás, ami nem lett jelentve a banknak. 2016 aug. véletlenül került hozzám egy 2016. 01.21es EOSFakt. felszólító levél, ami a régi lakcímemre lett címezve. Személyes adatbetekintést kértem, nem sikerült az érdemleges előrejutás az ügyemben. 2016. 09-10hóban méltányossági kérelmet írtam 2 esetben és kértem az elévülés nem megszakadásának bizonyítását. 2014ig visszamenőleg minden felszólító levél másolatát megkaptam, átvételi igazolószelvények másolatait nem. Írásban kijelentették, hogy nem érkeztek vissza a levelek, de a tartozás jogerős.
A hitelkártya kölcsön tartozás 74e.Ft, EOS követelés 450e FT.
Szeretném véleményüket kérni ügyemben.
Tiszetlettel: PappM

gerbera317 # 2016.10.23. 08:00

Tök feleslegesen írsz ennyit, miközben éppen a lényeget nem írod: Van-e jogerős végrehajtandó határozat (fizetési meghagyás vagy ítélet) ami még nem évült el?

pappm78 # 2016.10.23. 09:43

Csupán ez a 2005ös Bírósági ítéletről van papírom, ami részletfizetést tárgyal. A részletek nem lettek fizetve. Több tárgyaláson nem voltam, 2008 után nem kaptam az új címemre semmilyen hivatalos papírt ez ügyben. Nagyon nem értek a joghoz (minek mennyi az elévülési ideje), ezért fordultam a fórumhoz.

gerbera317 # 2016.10.23. 11:24

Na jó, ezt fejtse meg neked az, aki faggatótiszt volt előző életében...

pappm78 # 2016.10.23. 12:30

Az ítélet.. Elnézést, hogy rengeteg saláta is bele lett írva....

A bíróság kötelezi az alperest, hogy fizessen meg a felperesnek 120.016._ /Ft-ot és annak 2003. május 22-től a kifizetésig járó évi 33 +6%-os kamatát, valamint 12.200.Ft perköltséget az alábbi részletfizetési feltételek mellett: az egy havi részlet összege 13.000Ft, az első részlet 2005. 02.10ig esedékes, a további részletek a következő hónapok 10. napjáig esedékesek.
Egy havi részlet elmulasztása esetén a teljes tartozás esedékessé válik.
….......
A fizetés meghagyása ellen az alperes ellentmondást terjesztett elő. Igazolta okirati bizonyítékokkal, hogy 74.983.-Ft-ot kifizetett a felperes részére. Emellett hivatkozott arra, hogy anyagi körülményei megváltoztak és jelenlegi munkahelyén a minimálbért sem kapja meg, ezért 7.506.-Ft megfizetését vállalta az alperes részére.
A perré alakult eljárásban a felperes a keresetét a fizetési meghagyásban írt tartalommal változatlanul fenntartotta, majd az alperes hozzáintézett kérelme alapján a részletfizetéshez hozzájárult azzal, hogy a havi részletösszege 13.000.-FT.
Az alperes a részletfizetést vállalta, a tartozásának fennállását nem vitatta.
A bíróság a peres felek előadása és a rendelkezésre álló okirati bizonyítékok alapján megállapította, hogy a felperes keresete alapos.
A bíróság a Pp. 221.§./2/ bekezdése szerint indokolt ítéletében az alábbi jogszabályokat alkalmazta:
Ptk. 523.§., Ptk. 301.§./1/ bekezdés, Pp. 78.§. /1/ bekezdés és a Pp. 217.§. /3/ bekezdés.
2015

gerbera317 # 2016.10.23. 13:04

A 2015 micsoda a végén?

pappm78 # 2016.10.23. 13:09

2005 lett volna, mint dátum, sajnos javításra nincsen lehetőség elküldés után..

gerbera317 # 2016.10.23. 13:37

Nem kéne szórakozni az évszámokkal, amikor éppen az a kérdés, hogy elévülhetett-e a követelés.
Ez itt akár el is évülhetett. De csak akár.

turbo71 # 2016.10.25. 21:18

pappm78! most egyetértek gerberával kicsit konkrétabban kéne irnod! a te ügyed abban különbözik az enyémtöl hogy nálad elismert követelés és jogerös követelés van volt. nálam az eos vesztett igy már nem sok keresnivaloja van .

Vuki # 2016.12.07. 09:02

Üdv! A segítségeteket szeretném kérni! 2009.01.21.- én felmondta a személyi hitelemet az MKB BANK törlesztő részlet fizetés elmúlasztása miatt. Állítólag 90 napot meghaladta az hogy nem tudtam fizetni. Az igaz volt hogy nem tudtam fizetni mert megszűnt a munkahelyem ez volt 2008 szeptember közepén, de már december 12-én újra fizettem. Amit befizettem összeget decemberben az kevesebb volt 18.363.- forinttal mint amit kellet volna fizetnem, de mivel csak annyi pénzt tudtam akkor adni a banknak ezért felmondta a szerződésem. Azóta nem fizetem mert nem tartottam jogosnak az elbírálásukat. Beadták ezt az EOS FAKTOR ZRT-nek akkor azóta zargattnak mai napig, de nincs semmim amit el vehetnének. 2012-ben átadta az Eos faktor is egy végrehajtónak de ő sem talált semmit amit elvehettek volna, ezért szűnetelte. Most már van munkám és hívtam az Eos-t hogy kifizetném de már közel 3 millió a követelésük. Mit csináljak? Kihez forduljak? Segítsetek!

Márk bácsi # 2016.12.13. 15:05

Üdvözlöm a fórumozókat!
Eos-al kapcsolatos kèrdèsem lenne:
Szóban, telefonon megállapodtunk egy havi 17000ft-os törlesztésben ami 48hónapig tart, ami egy 2011 èvben keletkezett 150000Ft-os hitelkártya tartozásból adódik.
Közel 800000Ft-ot követelnek így tőlem. Kèrdeztem tőlük,hogy mièrt ennyi a tartozásom,azt mondták,hogy Azèrt ennyi,mert addig kamatozik,amíg ki nem fizetem az egèszet. Engedmènyezèsről levelet nem kaptam,csak sms-t hogy fizessen a törlesztőrészletet pontosan.
Ebben az esetben,hogy már fizettem nekik kb 8havi rèszletet, ha nem fizetem tovább, elèvülhet-e az ügy, vagy követelhetik-e pl bírósági eljárás során, vagy fizetés letiltással? A nevemen nincs ingatlan,autó sem.
Az eredeti tartozásomig hajlandó vagyok fizetni,de a felett nem.Köszönöm a válaszokat

Vadsuhanc # 2016.12.13. 15:30

Vuki

Szépen, csendben dolgozzál és ne hívogass senkit. A végrehajtó és a végrehajtást kérő, ha akar meg fog találni. Azt meg az általad leírtak alapján ne kívánd még akkor sem, ha ilyen becsületes vagy.

Grave7 # 2016.12.13. 23:11

@Vuki: Jelentkeztél, ezért előfordulhat, hogy kérni fogják végrehajtótól az eljárás folytatását.
Leírásodból nem derül ki, hogy mennyi az eredeti tartozás (kamatok nélkül). Az kifejezetten ostobaság volt, hogy kvázi megsértődtél és ezért teljesen abbahagytad a fizetést - ezért lett most ekkora a tartozás.

@Márk bácsi: Javaslom, hogy az engedményezésről történő értesítőt kérd ki tőlük, ha nincs meg.

@Vuki & Márk bácsi:
Ha fizetni akarsz, de nem a teljes tartozást, tegyél nekik ajánlatot, hogy a tőkeösszeget (kamatok, költségek nélküli tartozást) kifizeted egy összegben, ha elengedik a további tartozást.

Jana199 # 2016.12.14. 11:28

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hpzzátok. Olvasgattam a hozzászólások között, de teljesen egyező incidenssel nem találkoztam.

Történt egyszer 2010-2011, egyetemi éveim alatt, hogy 8 hónapig egy külön albérletben laktam egymagam. 2010 novembere körül bementem a UPC-hez, hogy szeretnék internet és Tv szolgáltatást igényelni. Nos, az igénylő lapot meg is kaptam, alá is írtam. De semmi féle fajta szerződést nem kaptam. 2011 nyarán elköltöztem és a nagy kavarodás következtében az utolsó részletet nem fizettem be, a modemet és mindenféle tartozékot az albérletben hagytam és a szolgáltatást is csak telefonon mondtam le. Erről semmiféle papír nem érkezett. Csekket sem és felszólítást sem kaptam.

Jelenleg is más a tartózkodási, illetve az állandó lakcímem. Az állandó lakcímként édesapámék címe van megadva, nemrég telefonált, hogy még júliusban kaptam egy levelet az EOS-tól. ( Azt, hogy miért decemberben szól a júliusi levélről inkább nem firtatom.)

Az EOS tájékoztat, hogy mint " előző levelünkben"...Milyen előző levél, kérdem én? Elvileg ez az első, melyet küldtek. Ezt sem ajánlatton persze. Szóval tájékoztatnak, hogy

"a UPC 2013...számú távközlési szolgáltatási szerződés alapján kölcsöntartozás/díjtartozás jogcímen Önnel szemben fennálló követelését 2012.01.17. napján Társaságunkra EOS... engedményezte." Mivel eddig nem tettem eleget a kötelezettségeimnek 08.14ig fizessem ki, különben bírósára viszik az ügyet. 162.619Ft-ot követelnek.

Egy 3 soros részletezőben kifejtik, hogy 133ezres tőke és közel 29ezer forintos kamatról van szó.

Na már most, milyen szerződés számra hivatkoznak, ha nem készült semmiféle szerződés a UPC-vel? Amit még hiányolok, az egy hivatalos pecsét a levélről, illetve egy hiteles aláírás. Mert az ilyen fénymásolt aláírást én is bármikor odaszerkesztem bármilyen dokumentum végére.

Kötelezhetnek az általuk megszabbot összeg kifizetésére? Vagy hagyjam esetleg figyelmen kívül? Sok hozzászólásban olvastam, hogy abszurd módon járnak el és legtöbbször szabálytalanul.

A válaszokat előre is köszönöm!

runningman # 2016.12.14. 12:51

Elévült.

Ha részletre vettél vmi kütyüt a upc-től akkor nem biztos hogy elévült.

Ne kommunikálj az eossal, majd a fizetési meghagyásnak mondj ellent. Időben! (De addig felszólítanak egy párszor még)

Jana199 # 2016.12.14. 13:14

@runningman Mindenképpen bíróságra viszik az ügyet? Vagy lehet, hogy egyszer csak békén hagynak, mivel látják, hogy nem reagálok?

eos_üldözött # 2016.12.14. 17:26

Valszeg évekig jönnek a levelek, és ha megtudják a telefonszámod akkor majd hívnak is szorgalmasan.
Amíg csak olyan levelet kapsz mint az utóbbi, nagy bajod nem lesz.
Kövesd amit runningman javasolt.

És olvass itt vissza pár oldalt

Márk bácsi # 2016.12.14. 18:47

Köszönöm a segítséget

Molly123456 # 2016.12.30. 06:58

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Azzal a problémával fordulok Önhöz, hogy egy csalás ügyben bírósági végrehajtás lett,másodfokon egyetemlegesen az adóstárssal 1,7ezer forint fizetésre ítéltek a bankkal szemben. Az ítélet 2010.05,31-én lett jogerős és munkahelyem elvesztése miatt nem tudtam fizetni. Jelenleg én vagyok az adós és a barátom az adóstársam de ő külföldre menekült a ítélet után és nem fizetett semmit. A bank átadta egy önálló végrehajtónak XY-nak. Foglalási jegyzőkönyvet készített 2011-től 2012-ig, de nem volt a nevemen semmi így sikertelen volt. 2014-ben az ügy elkerült az EOS Faktor Zrt.-hez és tőlük kapom a csekkeket, hogy az 1,7ezer forintot fizessem ki. A bírósági ítélet a jegyzőkönyv szerint "szünetel" mert nincs tulajdonom amit lefoglaljanak. Az EOS-hoz bementem érdeklődni, hogy egyetemlegesség esetén a felét elengedik e, de egyértelmű választ nem kaptam, csak hogy fizessek ennyit meg annyit. Azt szeretném Öntől megkérdezni, hogy van e elévülésre lehetőség, vagy az EOS-al valami kompromisszumot kötni. Szeretném letudni ezt az egész éveken keresztül cipelő problémát, de az egész összeget nem tudom befizetni. Ön lát esélyt arra, hogy az Eos-al dűlőre jussak? Mik a tapasztalatai? Elévülés mikortól számít ez esetben? A bírósági ítélet vagy az EOS végzésétől számítva 5 év az elévülés? Utolsó csekket idén augusztusban kaptam. Mi várható még az Eos-tól lépés? Ha továbbra sincs vagyon a nevemen és fizetésem sincsen mit tehet?

gerbera317 # 2016.12.30. 10:30

van e elévülésre lehetőség, vagy az EOS-al valami kompromisszumot kötni.
Az elévülés nem annak a következménye, hogy nem tudtál a jogosulttal megegyezni.

Az EOS-hoz bementem érdeklődni, hogy egyetemlegesség esetén a felét elengedik e, de egyértelmű választ nem kaptam, csak hogy fizessek ennyit meg annyit.
És közben ott gyűrögetted a kezedben az otthagyandó összeget, ugye? Mert ha nem, akkor ne csodálkozz, hogy elhajtottak.

lát esélyt arra, hogy az Eos-al dűlőre jussak?
És. fenti választ.

Elévülés mikortól számít ez esetben? A bírósági ítélet vagy az EOS végzésétől számítva 5 év az elévülés?
Őt év az utolsó végrehajtási cselekménytől. Nem írod, de valószínűleg ez az eos jogutódlását megállapító végzés 2014-ből.