Eos Faktor?


Vadsuhanc # 2017.07.04. 11:35

Bosko

drbjozsef arra célzott, hogy amit leírtál az alapján lehetséges. Sőt.. amit most leírtál az alapján is lehetséges. Nagyon kevés az információ.

Arra figyelj, hogy kaptál egy fizetési meghagyást a közjegyzőtől és 15 napod van a kézhezvételtől számítva, hogy ellentmondj akár elévülésre vagy másra hivatkozva. Ha nem teszed fizetned kell.

Szóval mi is történt?

debtfighter # 2017.07.10. 16:23

Sziasztok!

Szinte ugyanaz a problémám, mint Bosconak. Viszont lenne pár extra kérdésem.

2017 07 07-én kaptam fizetési meghagyást a MOKK-tól. Az EOS a jogosult képviselője és az eredeti tartozás a Magyar Telecom Nyrt. A tartozás 2008 -ban keletkezett. Főkövetelés: 50630 Ft.
Eljárási költségek: 10000 Ft.

  1. Tehát 9 év alatt elég ha 9 levelet küldenek és minden egyes alkalommal megszakad az 1 éves elévülés?
  2. Az nem támadható, hogy egyszer sem volt ajánlott?
  3. Költöztem közben és ahonnan elköltöztem, rossz indulatból nem szóltak a levelekről? Ezt akár lenyilatkozza az, aki direkt nem értesített a levelekről.
  4. Később már az új címre jöttek levelek, de őszintén megmondom, hogy fogalmam nincs milyen rendszerességgel. Én az EOS-tól kérhetek tájékoztatást, hogy mikor és hova küldtek leveleket, vagy hülyék lennének ezeket kiadni? Ha kérek, akkor azt tőlük, vagy a közjegyzőtől, vagy majd a perben?
  5. Ebből következik a következő kérdés: Alap, hogy ellentmondok? Ezzel növelem egyből a költségeimet, ha bukom a pert, vagy a 10000 Ft. eljárási költségben benne van egy per? (gyanítom, hogy ez csak a fizetési meghagyás költsége)
  6. Olyan előfordulhat, hogy az EOS-nál, vagy előtte a Telekomnál elszúrták a levélküldést, vagy esetleg nincsenek meg a bizonylatok néhány levélről?
  7. Utolsó kérdés: Ha ellentmondok és perré alakul, akkor még tudok egyezkedni az EOS-al, illetve ha nem akarnak csökkenteni, akkor kérhetek végül részletfizetést?

Bármelyik pontra válaszol bárki, azt nagyon megköszönöm! :)

Grave7 # 2017.07.10. 18:24

@debtfighter: A kamatokat ne felejtsd el, az általában csak százalékosan és kezdő időponttal van feltüntetve és neked kell kiszámolnod.

  1. Igen, ha két felszólítás között nem telt el egy év.
  2. Támadhatod, a felperesnek kell majd bizonyítania, hogy küldött levelet.
  3. Neked kellett volna szólnod a követelés jogosultjának, hogy változott a címed.
  4. Kérhetsz a jogosulttól tájékoztatást (aki nem a közjegyző), de mire választ kapsz (ha kapsz), kifutsz az ellentmondásra nyitva álló határidőből. Perben is kérheted.
  5. Az ellentmondás nem alap; ha elismered a követelést, fizesd ki. A per további költségekkel jár.
  6. Előfordulhat.
  7. Tudsz, kérhetsz. A jogosult döntése, hogy ad-e bármilyen kedvezményt.
debtfighter # 2017.07.11. 07:15

Köszönöm! Ellentmondok, aztán meglátjuk. Kikérek minden iratot, hátha valamit elszúrtak. Szép napot!

drbjozsef # 2017.07.11. 10:55

Jó esélyed van rá, hogy elévült, talán érdemes megkockáztatni az ellentmondást. De nem biztos, hamar ki fog derülni, mert ha van valami az EOS kezében, akkor peresíti a dolgot, de ha nincs, akkor hagyni fogja valószínűleg.

Vadsuhanc # 2017.07.11. 11:47

debtfighter

A ... " hátha valamit elszúrtak .." indokolás kevés lesz egy kis értékű perben. Arra nincs időd, hogy iratokat az ellentmondásig kikérj, mert a FMH addigra jogerőre emelkedik.

Az ellentmondásban most annyit írj, hogy az EOS nem igazolta, hogy a tartozást engedményezték rá, nem igazolta, hogy a követelés alapját mi képezi és hivatkozz arra, hogy a követelés elévült.

Aztán, ha lesz kereset az EOS részéről rögtön írj ide.....

Józsi55 # 2017.07.22. 14:13

Tisztelt Ügyvéd Úr! Prohászka József vagyok! Van egy nagy problémám s nem tudom kihez fordulhatnék! EOS behajtó cég küldött levonást a béremből amit egyszer már kifizettem! 1. E-on tartózás miatt 250000 amit már E-ónnak kilett fizetve mivel feltöltős villanyórát szereltek fel s úgy kelet törlesztenem hogy mindég ha tölteni akartam az órát fele tartózásba fele áramra ment s igy lett kiegyenlitva! 2. BENEFICIAL rt 1450000 -ot követel amit 2005-töl szintén vonták a béremböl de közvetlen a bank vonta s azt is kilett fizetve s most ba behajtó cég ujra elkezte vonni! Ezt mind alátudom támasztani lekérem az eddigi munkahelyekröl a letiltásokat! Hihetetle hogy ebböl a kevés pénzböl jogtalanul vonnak le! Tisztelettel Prohászka József! Szeretnék tanácsot kérni!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.22. 18:33

Ha az adós úgy véli, a végrehajtott tartozás már megszűnt - például mert már kifizette -, végrehajtás megszüntetése iránti pert indíthat.

drbjozsef # 2017.07.23. 11:49

Első körben talán a végrehajtót kellene megkeresni, aki a fizetésből letiltást intézte, iratbetekintést kérni, és megnézni a végrehajtónál lévő papírokban, hogy pontosan ki a végrehajtást kérő, milyen jogcímen, milyen tartozás alapján.

Józsi55 # 2017.07.26. 15:56

2008-as villany tartózást von le a fizetésból Eos faktor nem évült még el?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.26. 16:01

Honnan tudhatnánk? (Amúgy egész biztosan nem az Eos von le. Hanem a munkáltatód - a végrehajtó felhívására.)

roberta0303 # 2017.07.31. 12:01

Jó napot kívánok!
Olyan kérdésem van egy tartozás ami már letiltásra vár (eos faktor t home)elévülhet -e?2014.10.22-én jött a letiltás papír de nem tudtak tiltani mert már tiltották a fizetésem 50%-át.azóta is áll.levelet nem kaptam azóta.azért kérdezem mert a navnal sokmilliós tartozásom van adóbevallás hiánya miatt amit utolag pótoltam.most kaptam egy levelet hogy szüneteltetik a letiltást.felhívtam őket és azt mondták hogy az új törvény szerint 4ev az elévülési idő és átnézik de valószínű hogy elévült a tartozásom.Ennek fényében elévülhet az a másik is?az ilyen tartozásnal nem egy év az elévülési idő?ha most leáll a nav akkor a helyébe lép az eos?nem tudom hogy mit lépjek próbáljak egyezkedni?köszönöm a válaszokat

ius latratus # 2017.07.31. 15:00

Akár el is évülhetett. Mivel a T-Home az engedményező, így nagy valószínűséggel számlatartozás, bár ezt biztos nehéz lett volna leírni, mert akkor a válaszadó biztosabb választ adhatna, az meg már milyen világot szülne...
Viszont, ha valamilyen készüléknek a törlesztője, akkor még nem évült el.
S fontos: abból indultam ki, hogy az elmúlt időszakban veled szemben nem volt semmilyen végrehajtási cselekmény.

gerbera317 # 2017.07.31. 15:20

A letiltását előjegyezték. Ez azt jelenti, hogy a munkáltató minden hónapban megvizsgálja, lehet-e már az előjegyzett letiltásra teljesíteni. Mivel a letiltást a munkáltató foganatosítja a végrehajtó utasítására, ez végrehajtási cselekménynek minősül. Persze, csak ha a bíróság is így gondolja.

roberta0303 # 2017.07.31. 15:47

Nem készülék törlesztő szamlatartozas.akkor próbáljak egyezkedni az eosal mert nincs rá esély hogy elévüljön?

roberta0303 # 2017.07.31. 15:55

Vagy a bíróságon mondanának valamit?a végrehajtóval nem találkoztam egy kisholgy volt bent ő azt mondta hogy nem évülhet el csak ha ők behajthatatlansag miatt lezárják viszont nem volt valami naprakész a rendszerük mert volt olyan tartozás amit két éve kifizettem.szóval ez a hölgy azt mondta próbáljak egyezkedni az eosal de gondoltam előtte tanácsot kérek

ius latratus # 2017.07.31. 16:32

Ja, hogy nem értetted?

Vadsuhanc # 2017.07.31. 16:35

Nem értette.........

És ameddig sorban áll a tartozás meg is tudhatná, hogy elévült-e.

roberta0303 # 2017.07.31. 17:13

És azt honnan tudhatom meg hogy elévült -e?mert ugyebár a végrehajtónál azt mondták nem.Bocsánat de tényleg semmit nem konyítok ehhez ????

ius latratus # 2017.07.31. 18:46

Egy kérdőjel elég.
Visszamégy a végrehajtóhoz, s ellenőrzöd.

gerbera317

Nem biztos, hogy az általd említett az végrehajtási cselekmény. Persze, simán elképzelhető, hogy egy bíró annak venné, de szerintem akkor sem az...

gerbera317 # 2017.07.31. 19:57

Szerintem Én is ugyanezt írtam. B-)

roberta0303 # 2017.08.01. 04:38

Köszönöm szépen!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.01. 05:54

A gyakorlat nagyon tágan értelmezi (az elévülés vonatkozásában) a végrehajtási cselekmény fogalmát. De ennyire talán mégse.

gerbera317 # 2017.08.01. 12:30

De talán mégis.
Az én jogérzékem szerint méltánytalan a jogosultra nézve, ha egy adóstól a követelés csak letiltás útján hajtható be, a letiltást visszaigazolja a munkáltató azzal, hogy a munkabért sorrendben megelőző más tartozás terheli (magyarul: sorbaállítja a letiltást), a végrehajtó erre megállapítja, hogy a végrehajtás letiltással szünetel, majd pedig így elévül.
Jó, akad olyan jogosult, aki megfelelő időközönként levelet ír a végrehajtónak, tájékoztatást kérve a letiltás státuszáról, és bejelentve, hogy megtérülés eddig nem származott. Ez az igazi jó, elévülést megszakító végrehajtási cselekmény. De azt sem tartom kizártnak, hogy az elévülés havonta, a munkáltatónak a sorrendben megelőző más tartozások letiltásának foganatosításakor, tekintettel az ilyen tartalmú visszaigazolásra, a várakozással szünetelő ügyben is megszakad.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.01. 13:20

Van ilyen tartalmú visszaigazolás, hogy tudni illik nem lehetett teljesíteni a sorba állított letiltást?