Eos Faktor?


gerbera317 # 2017.08.01. 14:11

Van. A végrehajtói letiltáshoz mellékelve van egy válasznyomtatvány, amit csak megfelelően ki kell tölteni, és visszaküldeni.
76. § (1) A munkáltató kötelessége, hogy legkésőbb a letiltás átvételét követő munkanapon c) értesítse a letiltás foganatosításának akadályáról a letiltást kibocsátó szervet.
Tehát alapvetően csak az akadályoztatást köteles a munkáltató jelenteni, de ezen a kis nyomtatványot a pozitív válaszra is ott a lehetőség. Az akadály közlésének elmulasztása rendbírságot von maga után.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.01. 14:47

Na jó, de ezt nem küldi el minden hónapban.

gerbera317 # 2017.08.02. 07:23

Hát nem.
Maradjunk abban, hogy elévülhetett. Hogy ezt a kérdező hogyan fogja érvényesíteni, az ő dolga.

sarkanytojas # 2017.08.08. 23:34

Kedves Fórumozók!

Szeretnék segítséget kérni. A napokban érkezett a MOKK-tól édesapám nevére egy levél, amit mivel májusban elhalálozott, én vettem át. A levél egy közjegyzői fizetési meghagyást tartalmaz, az Eos Faktortól, 40.000-forint főköveteléssel, távközlési szolgáltatási szerződés alapú követeléssel. A jogviszony létrejöttét 2012.11.26-nak jelöli meg (a követelés lejáratát is, amit igazából nem igen értek) A kérdésem ilyenkor mi a teendőm? Én nem tudtam erről a tartozásról, a hagyatéki tárgyalás még nem történt meg, édesapám nevén ingatlan is található. Éljek ellentmondással? Milyen jogcímen? Én, mint a lánya is jogosan adhat be ellentmondást? Ez elévülhetett? Előre is köszönöm, minden segítségnek örülök, tájékozatlan vagyok az ügyben.

Grave7 # 2017.08.09. 07:24

@sarkanytojas: A 'MOKK fizetési meghagyás' témában választ kaptál: http://www.jogiforum.hu/forum/41/35177

sutyo2010 # 2017.08.20. 09:59

Tisztelt Fórum!

Mi van abban az eszben, ha a Faktor cég visszaadja a hitelállományt a banknak? Mivel nem tudja behajtani a tartozást. Ez már több éves történet (min. 5 év). Ebben az esetben a banknak van még joga behajtani vagy így már elévült a tartozás?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.20. 10:10

Az elévülés és aközött, hogy hányszor engedményezték a követelést, meg hogy kire engedményezték, sok összefüggés nincs. Ha csak az nem, hogy az engedményezésről szóló értesítés megszakítja az elévülést.
(Egyébként a bankoknak nem szokása engedményesként átvenni olyan követelést, amelyet egyszer már ők engedményeztek.)

sutyo2010 # 2017.08.20. 10:23

Kovács Úr!

Köszönöm a gyors választ! Amúgy a Factor soha nem adja fel? :-) Mikor évül el jogilag a behajtás 5 vagy 3 év?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.20. 10:32

Az elévülés egy kifogás. Még a bíróság se veszi figyelembe hivatalból, nem hogy a hitelező.

Vadsuhanc # 2017.08.20. 14:54

sutyo2010

Szerintem meg nem visszaadta, hanem csak megbízása volt a követelés behajtására és nem engedményezés történt a bank részéről.

Egyetértek KBS-ral „.."a bankoknak nem szokása engedményesként átvenni olyan követelést, amelyet egyszer már ők engedményeztek...”"

mooóó # 2017.09.01. 08:31

Tisztelt Fórum!
Az alábbi problémával szeretnék tanácsot kérni.
Édesapám vett egy atutót svájci frankos hitellel.
A törlesztőrészlet olyan magas lett, hogy nem tudták fizetni, már több mint 10 évvel ezelőtti vásárlás, a törzskönyvet sem adták még vissza pedig kérték, ha jól tudom 5 év a maximum amíg bent tarthatják.
A szerződési összeg kifizetésre került, 3.200.000 volt az autó akkor, de ugye már több mint 10 éves autóról beszélünk jelenleg.
A bank eladta a tartozást egy "behajtó" cégnek, pár napja telefonáltak. Édesapám 2 éve agyvérzést kapott jelenleg sem képes egyedül ellátni magát. A cég képviselője erre azt mondta írjunk egy kérvényt , hogy engedjék el a tartozást mivel szinte semmi jövedelmük nincs.
Telefonban még 4 milliós tartozásról beszélt.
Egy ilyen kérvénnyel, amit hivatalos iratokkal igazolva valósságukat küldünk, lehet ilyet? Méltányosságból elengedhetik?
Mit lehet ilyenkor tenni?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.01. 09:01

Bármit lehet. Csak nem valószínű.

gerbera317 # 2017.09.11. 12:56

Kéred az eljáró végrehajtót, hogy folytassa le a Vht. 41. § szerinti eljárást, mert ezt a tartozásodat az ítéletet követően, a bíróság által engedélyezett részletfizetés szerint megfizetted. A bizonyítékaidat is be kell ehhez csatolni a végrehajtóhoz. Kérd azt is, hogy az eredményről, illetve a további lehetőségekről írásban tájékoztatsson.
A 15000 Forintos végrehajtási kifogás eszedbe ne jusson!
A posztodból csak az, hogy "Szeretném megkérdezni hová fordulhatok segítségért", valamint a "Köszönöm" ért valamit, a többi kuka, úgyhogy azzal se itt, se a végrehajtónál ne hozakodj elő többet!

gerbera317 # 2017.09.11. 14:55

Létiltásról szóló levelük mellé nem csatoltak nyomtatványt, amin ellent tudtam volna mondani
Az komoly. Ezek szerint a végrehajtónak minden intézkedése mellé előre kimunkált jogorvoslati kérelmet is kellene csatolnia, amit az adós - ha úgy tartja úri kedve - csak aláír és visszaküld? Komoly ötlet. Taps-taps-taps.

Az EOS nem köteles veled szóba állni. Ne is reméld.
És milyen 15 napos határidőről írkálsz itt? A végrehajtó 41. § szerinti intézkedése nincs határidőhöz kötve. Arra akkor kerül sor, ha az adós okirattal valószínűsítette, hogy a végrehajtandó követelést már teljesítették, vagy alaptalan, vagy egyébként megszűnt. Te akkor valószínűsítetted, amikor elküldted a csekkeket. Azt, hogy milyen alapon függesztette fel a végrehajtó a letiltást nem tudom, de hogy jogot sértett vele a végrehajtó, abban biztos vagyok. Mint ahogy az is jogsértő, hogy egy hónap alatt nem lett eredménye a 41. § szerinti eljárásnak. Szerintem megvan az, csak téged nem tájékoztatott a végrehajtó (azt mindig kérni kell tőle). Vagy le sem folytatta a 41-et - mert ilyen is van.
Mi volna, ha megkérdeznéd telefonon, hogy mivammá'?

tyütyüke # 2017.09.12. 01:05

Tisztelt Fórum!

A következőben szeretnék információt kérni.

tyütyüke # 2017.09.12. 01:11

Tisztelt Fórum!

A következő kérdésem lenne az EOS-sal kapcsolatban:
az EOS engedményezett tartozással kapcsolatban kiküldi a fizetési felszólítást az állandó lakcímemre, viszont az engedményező által átadott iratanyagban ez a lakcím nem szerepel, hiszen még meg sem száradt az új lakcímkártyán a pecsét. Kérdésem:Az EOS jogszerűen hozzájuthat-e az én lakcímemhez a lakcímnyilvántartóból? Bocsánat, ha rossz helyen kopogtatok a kérdésemmel... Köszönöm

ius latratus # 2017.09.12. 05:04

Igen.

drbjozsef # 2017.09.12. 06:58

Ez a lényege a lakcímnyilvántartásnak. Valaki keres, és ha jogosult az adatra, kikéri, hogy a hivatalos levelet oda küldje, ami aktuális. Pont ha nem tenné az lenne a baj, hiszen évekkel korábbi címedre küldözgetnék a felszólításokat, és akkor azért hápogna a kötelezett, hogy má ezer éve nem ott lakik.

Megjegyzem, ha oda küldi, még abból sem mindíg tudja kimosni magát a kötelezett : ha még a szerződés fennállta alatt elköltözött, és ezt nem jelezte a banknak/biztosítónak/akárkinekakivelszerződésben van, akkor bukja, mert ez minden ilyen szerződésben benne van, hogy be kell jelentened az adatok megváltozását, különösen az elérhetőségeket.

luke123 # 2017.10.11. 19:55

Üdvözlöm! Segítségét szeretném kérni a következőben:

Jogosult EOS Faktor fizetési meghagyást adott be ellenem 2016-ban, amelyre született egy végzés.

Főkövetelés + kamatai + egyéb díjak (közjegyzői díj, stb).

A jogosult 18 havi egyenlő részletben, minimum havi 30000 Ft részletfizetéshez járult hozzá, a végzés ezzel jogerőre emelkedett 2016-03 hónapban.

Ezt követően, 18 hónap alatt kiegyenlítést nyert a minimum 30000 ft részletfizetés, határidőben, azonban most még további összeget követel ugyanebben az ügyben, mondván ezzel nem térült a teljes tartozás, mert elmondása szerint az több volt a benyújtás pillanatában.

Azt állítja, nem „pont” 30000 ft részlethez járult hozzá annó 18 hónapra, hanem minimum 30000 ft megfizetéséhez.

Megítélésem szerint ebben az esetben nem jogos a követelése, hiszen a kalkulációját a végzés jogerőre emelkedése előtt úgy kellett volna megadnia a közjegyző felé, hogy azzal 18 hónap alatt térüljön a tartozás összege. A Közjegyző eszerint akkor meg tudta volna hozni azt a végzést, ami a jogosult utólagos jelzése szerint neki járna. Azonban egyikünk sem fellebbezett a végzés ellen.

A kérdésem az, hogy a jogerős végzés szerinti minimum (ez esetben ténylegesen 30000 ft) 18 havi befizetése után követelhet-e további befizetést a jogosult, illetve van-e kötelezettségem még felé?

Hivatkozhatok-e valamire, illetve van-e teendőm?

Köszönöm a választ!

gerbera317 # 2017.10.11. 20:19

A jogosult tudja bizonyítani (t.i. a jogerős fizetési meghagyással) , hogy mennyit kell neki megfizetetned. A kérdés, hogy te tudod-e bizonyítani, hogy azt mind meg is fizetted. Valószínűleg nem tudod. Ennyit a te igazadról.
Hogy tudsz-e hivatkozni valamire? Igen. Nyugodtan mondhatod, hogy "fé' nyóc". Hogy van-e teendő? Igen. Fizesd meg, ami megfizetetlenül maradt. És tanuld meg, hogy nem "felé".

nonolet # 2017.10.11. 20:21

"18 havi egyenlő részletben,
minimum havi 30000 Ft
részletfizetéshez járult hozzá"

Ez biztos?
Mert a kettő üti egymást...

Olvasd el újra, szerintem azt papírt.

nonolet # 2017.10.11. 20:24

"mondván ezzel nem térült a teljes tartozás, mert elmondása szerint az több volt a benyújtás pillanatában."

A többlet igény egy másik műsor... lesz.

sz_agnes69 # 2017.11.05. 12:52

Szép napot kívánok!

A nai napon szembesültünk a párommal azzal, hogy anyósom hatalmas tartozást halmozott fel (1890000 Ft-ot). A Credigen Banknál volt hitele, amit ki is fizetett, de közben állítólag a Bank küldöt egy hitelkártyát, amivel ATM-ből valaki 60000 Ft-ot vett fel 2010-ben. Sajnos nem foglalkozott a kiérkező levelekkel, amivel a tartozást követelték tőle, mondván, hogy neki nincsen semmilyen kártyája. Ma kiderült, hogy az évek alatt többször is jött levél az adósságról, de csak most ijedt meg nagyon attól, hogy a EOS Faktor értesítést küldött hatósági átutalási megbízás kiadásáról. A pénzintézetnél a nyugdíjából akarják levonni az adósságot. Semmilyen papírja nincs, ahol ő beleegyezett volna egy ilyen kártya használatába. Mit tehetünk? Hogyan lehetne csökkenteni az adósságon? Ha nem tud ekkora összeget kifizetni, elég kis pénzből él, akkor milyen szankciókra számíthatunk?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Szép napot!

gerbera317 # 2017.11.06. 08:02

Inkasszót, letiltást foganatosítani a követelés jogosultja nem tud, csak a végrehajtó. Voltak itt tehát felszólítások, majd fizetési meghagyás, majd végrehajtói felszólítás, most pedig már konkrét végrehajtói kényszerintézkedés.
Az apósod ne hablatyoljon itt, hogy mihez járult hozzá és mihez nem. A fizetési meghagyás figyelmen kívül hagyásával mindenhez hozzájárult. Innentől már csak azt teheti, hogy fizet. És hagyjon fel a hazudozással.

sz_agnes69 # 2017.11.07. 21:11

Köszönöm a válaszodat Gerbera317!
Már csak egy kérdésem van, ha az anyósom nem tudja fizetni ezt a hatalmas adósségot, ami nagyon-nagyon valószínű, akkor ráterhelő-e a gyerekeire, többek között a férjemre az adósság? Mi nem vállaltunk neki kezességet, sem adóstársa nem vagyunk.
Köszönöm a választ előre is!
Szép napot kívánok!