Végrehajtás


gerbera317 # 2013.10.16. 15:47

Ha vagyontalan és nincs végrehajtás alá vonható jövedeleme, akkor bírósági úton behajthatatlan marad a követelésed.

porcmistrec # 2013.10.16. 20:51

breaking

Be kell oket engedni, mert kulonben hatosaggal mennek be. Ha nincs semmid lesz errol egy jegyzokonyv es kesz. Szuleidtol nem visznek el semmit.

gytamas # 2013.10.17. 11:54

Tisztelt Forumozok!

Az alabbi kerdeseimet valoszinuleg rossz helyen tettem fel, ezert nem kaptam rajuk valaszt. Most megprobalom itt, kerem segitsenek ha tudnak, minden informaciot szivesen fogadok.

"Tisztelt Fórumozók!
A következő érdekes és számomra kellemetlen problémára szeretnék megoldást vagy előrejelzést kérni a várható végkifejlettel kapcsolatban. A lakás, amelyben élek az elvált szüleim nevén van, fele-fele arányban. Az édesapám cégét elkezdték felszámolni két évvel ezelőtt (erről akkor még nem tudtam). Ekkor haszonélvezeti jogot ajándékozott nekem az ő felére. Ma megtudtam, hogy a cég által felvett hitellel kapcsolatban (ahol ő személyesen kezességet vállalt sajnos) a bank ellene végrehajtást rendelt el. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben mi fog történni? Van-e valamilyen mód arra, hogy megszerezzem az ő felét mielőtt árverésre kerülne sor (ha igen, a lakás értékéhez képest mennyibe fog nekem kerülni)? Lesz-e ilyen esetben árverés? Ha lesz, mire számíthatok, megveszi-e valaki egy lakott ingatlan haszonélvezettel terhelt felét? Érvényes-e az én haszonélvezeti jogom vagy meg lehet-e azt támadni? Kijöhetnek-e ide ingóságokat lefoglalni, azért mert az ő nevén van a lakás fele (egyébként tíz éve nem lakik itt, semmilyen ingósága nincs itt)? Ha igen, nekik kell bizonyítani, hogy mi az övé vagy nekem kell minden egyes tárgyról, hogy az nem az övé?
Elnézést a sok kérdés miatt, de elég összetett a probléma és a lakhelyem került veszélybe önhibámon kívűl, így jó lenne tudni, mire számítsak.
Előre is köszönöm a segítséget."

Tölgyfa # 2013.11.10. 08:03

Tölgyfa: Lányom házasság előtt szerzett (szerződéssel megerősített) saját tulajdonú lakásában négy éve él ingyen az ex férj. A bontóperben a gyermekét neki ítélte az első fokú, a másodfokú bíróság és a Kúria is. Ennek ellenére az ex férj nem hajlandó kiköltözni. (Miért is, hiszen ingyen lakik, minden költséget lányomnak kell fizetnie, mert ha nem, ráterhelik.)
Volt férje kiköltöztetése miatt lányom bírósághoz fordulta. A pert megnyerte elsőfokon, másodfokon, Legfelső Bíróságon. Az ex ezek után sem hagyta el a lakást. Karhatalmi kilakoltatására első fokon és másodfokon is bírósági végzés van. (Az elhúzást választotta, amelyhez Önöktől is sok "jó" ötletet kapott. A szerúdés szerinti kiköltözés 2009 decemberében lett volna.) A legutóbbi elhúzás a napokban volt, kiváratta a moratóriumot. Kérdésem ezek után: 1. vonatkozik-e a moratórium erre az esetre, hiszen láyom az évek alatt minden létező instanciát kénytelen volt megjárni, kivárni, és a most, íme, a kilakoltatás előtt néhány nappal jött a moratórium? Hova, kihez fodulhatok, hogy léányom a lakását visszakapja még a moratórium vége előtt? (Megjegyzem: nincsenek elvarratlan szálak, csak ő maga, és az ingóságok megosztásában lányomnak az az álláspontja: vigyen mindent a lakásból, amit csak akar.) Most én városn tanácsot, köszönettel.

Tölgyfa # 2013.11.10. 08:03

Tölgyfa: Lányom házasság előtt szerzett (szerződéssel megerősített) saját tulajdonú lakásában négy éve él ingyen az ex férj. A bontóperben a gyermekét neki ítélte az első fokú, a másodfokú bíróság és a Kúria is. Ennek ellenére az ex férj nem hajlandó kiköltözni. (Miért is, hiszen ingyen lakik, minden költséget lányomnak kell fizetnie, mert ha nem, ráterhelik.)
Volt férje kiköltöztetése miatt lányom bírósághoz fordulta. A pert megnyerte elsőfokon, másodfokon, Legfelső Bíróságon. Az ex ezek után sem hagyta el a lakást. Karhatalmi kilakoltatására első fokon és másodfokon is bírósági végzés van. (Az elhúzást választotta, amelyhez Önöktől is sok "jó" ötletet kapott. A szerúdés szerinti kiköltözés 2009 decemberében lett volna.) A legutóbbi elhúzás a napokban volt, kiváratta a moratóriumot. Kérdésem ezek után: 1. vonatkozik-e a moratórium erre az esetre, hiszen láyom az évek alatt minden létező instanciát kénytelen volt megjárni, kivárni, és a most, íme, a kilakoltatás előtt néhány nappal jött a moratórium? Hova, kihez fodulhatok, hogy léányom a lakását visszakapja még a moratórium vége előtt? (Megjegyzem: nincsenek elvarratlan szálak, csak ő maga, és az ingóságok megosztásában lányomnak az az álláspontja: vigyen mindent a lakásból, amit csak akar.) Most én városn tanácsot, köszönettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.10. 09:15

Vonatkozik.

Tölgyfa # 2013.11.10. 11:46

Elnézést, a kétszeri küldésért, és félreérthető, amit írtam, ezét javítok: a gyermeket a bíróság a lányomnak ítélte. Elnézést a gépelési hibákért is. És a kérdésem konkrét: vonatkozik-e a moratórium erre, a bíróságon lefutott, nem devizás esetre is?

Vh-ügyes # 2013.11.10. 12:40

"Önöktől is sok "jó" ötletet kapott"
Ugye ezt nem felhánytorgatni akarja...
Mellesleg kaphatott volna Ön is, ha időben kérdez.(mondjuk produkálhatott volna egy végrehajtási ügyet a lánya ellen, melyben "árverés hatályával de árverésen kívül" átvehette volna (beköltözhetően) az ingatlant és 3 hónap alatt véget vethetett volna az egésznek!)
Most megvárja a májust...

blueeyed333 # 2014.02.01. 11:25

Tisztelt Szakértők!

A kérdésem az lenne, hogy két lakás árverése esetén mindkettőre vonatkozik a kilakoltatási moratórium vagy csak arra amiben élek?

Válaszukat előre is köszönöm!

gerbera317 # 2014.02.02. 12:38

Csak az egyikre vonatkozik, de a végrehajtó ezt nem állapíthatja meg, ezért mindkét lakás esetében elhalasztja a kilakoltatást. Ha ezt valaki megtámadja, akkor a bíróság utasítja a végrehajtót, hogy az egyik lakást ürítse ki, és azt is megmondja, melyiket.

Blackywhite # 2014.02.02. 12:49

Sziasztok!

2013.12.02. keltezésű FMH-t átvettem a MOKK-tól december 10-én. Ellent nem mondtam mivel jogos, az FMH-n szereplő esedékesség: 2014.01.10. Bejelentett munkaviszonyom, bankszámlám nincs, szintén nincs nevemen ingatlan, autó, nagy értékű ingóság sem. Követelés teljes összege: 479 222 HUF, költségek: 85 448 HUF. jogosult: Intrum Justitia.
Mi tud tenni a végrehajtó, ha lekérdezi a nyílvántartásokat és a fentieket megállapítja. Kijön a szentem gondolom a lakcímekre ahol be vagyok jelentve (több ilyen van) ingóságokat keresgélni. Állandó lakcím: szülők, ott nem tartózkodom életvitelszerűen, tartózkodási hely: bérelt lakás, ott megtalál.
Természetesen beengedem, elbeszélgetek vele (jó értelemben), mindenben együtt fogok vele működni.

pestszentlorinc # 2014.02.11. 19:03

Megakadályozhatja-e a végrehajtó, hogy az örökös lemondjon az örökségről vagy visszautasítsa azt, abban az esetben, ha az örökös tartozik valahova és azt a tartozást az örökségből ki lehetne egyenlíteni?

gerbera317 # 2014.02.15. 15:41

Nem. De még csak tudomást sem szerez a lehetőségről, úgyhogy kétszeresen is nem.

gerbera317 # 2014.02.15. 15:43

Ja, hogy ez már le van tárgyalva? Miért kell ugyanazt két helyen megkérdezni???

pestszentlorinc # 2014.02.15. 19:01

Nem tudtam törölni, de nagyon köszönöm!

Blackywhite # 2014.03.02. 17:56

Menetközben megérkezett a végrehajtási lap a végrehajtói felhívással, csekkel együtt X.Y. végrehajtótól. Ezen fellelhető követelések, munkabér, ingóság, ingatlan nem szerepel a 11. pontnál. A végrehajtást kérő nem kéri a helyszíni eljárás lefolytatását a végrehajtótól.

Mit fog tudni tenni a következő lépésben a végrehajtó, akivel egyébként természetesen továbbra is maximálisan együttműködök?

kviktoria001 # 2014.03.03. 09:53

Mindenkit üdvözlök!

Kérdése a következő:
Ha a behajtási lapon azt jelölöm be, hogy minden ingósága lefoglalható, akkor azok pénzbeni értékét kapom meg vagy magát az ingó tulajdont?
Köszönöm.

Vh-ügyes # 2014.03.03. 10:49

irány a "végrehajtási jogi fórum"

Poseidon61 # 2017.01.09. 09:48

Van egy elvileg elévült tartozása a fiamnak, egy távközlési cég felé, amely több éve fennáll. Tavaly hozott a bíróság egy jogerős végzést, mely szerint az adósság behajtható. Kérdésem a következő: Ha a fiam 3 éve külföldön él, de ide van állandóra bejelentkezve, lefoglalhatnak-e bármit, hiszen nincs itt semmiféle tulajdona? A lakás szolgálati lakás.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.09. 10:36

Hú, de rossz a kérdés.

Poseidon61 # 2017.01.09. 12:03

Tiszteletem, Ügyvéd úr! Mire tetszik érteni, hogy rossz a kérdés? Nem vagyok járatos a jogban, elnézést, ha rosszul fejeztem ki magam...

Poseidon61 # 2017.01.09. 12:03

Tiszteletem, Ügyvéd úr! Mire tetszik érteni, hogy rossz a kérdés? Nem vagyok járatos a jogban, elnézést, ha rosszul fejeztem ki magam...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.09. 18:58

Természetesen csak az adós tulajdonát lehet lefoglalni a tartozása kielégítése érdekében. Az tökmindegy, hogy ahova be van jelentve, az szolgálati lakás vagy bármi más.

Ha tavaly hozott ítéletet a bíróság, akkor az nem évülhetett el, hiszen nem telt el a jogerőre emelkedés óta egy év.

Vh-ügyes # 2017.01.10. 02:43
  • a kézbesítési vélelem megdöntése talán megállhat... (és utána elévülés)
  • nem fognak lefoglalni semmit de ha mégis, úgy "igénypert" indít aki ért hozzá...
Poseidon61 # 2017.01.11. 08:04

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek.