Végrehajtás


lolo4343 # 2012.01.27. 14:06

Tisztelt Jogi fórum!
Az alábbi problémám megoldásáben szeretném a segítségüket kérni.
2002 decemberében két esetben kerültem "összetűzésbe" a Parkolási Társulással, melyből -a Bíróságon elfekvő iratok alapján- egy esetben jegyem nem volt, másodszor pedig lejárt a jegyem.
"Tetteimről" első esetben 2007. febr.16.-án küldtek értesítést egy olyan címre, ahonnan 2006. dec. 13.-án elköltöztem (lakcímkártyám igazolja).
2008. dec. 8.-án jutott első ízben tudomásomra, hogy a Parkolási Társaságnak követelése van velem szemben. Hibát követtem el, mert nem támadtam meg ellentmondással, gondoltam, letelt az öt év ill. a média is azt hangoztatta, hogy a régi parkolási "bűnök" elévülnek.
három évvel később végrehajtást kezdeményeztek ellenem, melyre én végrehajtási kifogással éltem. Ezt azonban nem fogadták el, mivel a felhozott indokok, bizonyítékok részemről perújítást igényelnek.
Mit tehetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.27. 14:44

Fizethetsz.

lolo4343 # 2012.01.27. 14:59

Érdemes perújítást kezdeményeznem a Bíróságon?
Nem mindegy számomra, hogy mennyit fizetek! A végrehajtói díj összege csökkenthető?
Használható érv, bizonyíték, hogy 2006-ban elköltöztem?

végrehajtó1 # 2012.01.27. 15:42

mekkora összegről van szó?

lolo4343 # 2012.01.27. 15:52
tőke: 10.400 kamat: 3.974 készkiadás: 15.000 ált.költség: 1.000 egyéb költség: 6.875 áll.ill: 5.000 m.díj: 4.000 költség át: 2.000 jutalék: 4.060 --------
  • Összesen: 66.659
gerbera317 # 2012.01.27. 16:21

Erről írtam többször is, hogy 40 forint meg nem fizetése ennyire duzzad, mire a végrehajtó elé kerül. A végrehajtó díjazása jogszabály szerint kerül kiszámításra, úgyhogy abból legfeljebb a nem igazolható készkiadást tudod vitatni, de mivel ebből a 3974 forintból 8 tértivevényes levélre futja, ezért azt vígan igazolja majd a végrehajtó.

Végrehajtási kifogásnak valóban nincs helye, hiszen az csak a végrehajtó törvénysértő intézkedése ellen terjeszthető elő. Te az előzményeket támadod, és azt valóban csak perújítás útján teheted meg.

KBS-hez csatlakozva, szerintem jobban jársz, ha kifizeted, és tanulsz belőle.

"követelése van velem szemben" - Alig hiszem el: akad itt még olyan, aki tud szépen magyarul? :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.27. 16:43

Alig hiszem el: akad itt még olyan, aki tud szépen magyarul? :-)
Én szokok ezzel hízelegni magam felé... ;)

lolo4343 # 2012.01.27. 16:48

Perújítás esetén nem számíthatok a fizetendő összeg csökkenésére. A készköltségre, egyéb költségre és társaira gondolok.
A :) + vagy - an értelmezendő?

végrehajtó1 # 2012.01.27. 17:05

Szerintem fizesd ki.Több lesz a költséged mint a teljes tartozás.

lolo4343 # 2012.01.27. 20:22

A jogi képviselő növelné a költségemet?
Elképzelhető, hogy jogi képviselő nélkül az új eljárás folyamán csökkenne a fizetendő összeg?

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.28. 05:47

lolo4343

Erre felé akadnak akik szeretik a kihívásokat, de senki aki szeretné a szarpasszírozást!

lolo4343 # 2012.01.28. 07:59

Esetemben eltekintenék a sza....paszírozástól, csupán az összeg csökkentésének a lehetőségeiről kérdeztem. Nem szeretném kifizetni a többletköltségeket, mert a tőke és a kamat minimális részét teszi ki a követelésnek. Figyelembe veszem, hogy 2002 és 2008 között nem találtak meg, bár minden bizonnyal lekérték az adataimat.
Továbbra is azt kérdezem: Kezdeményezzek-e perújítást?

gerbera317 # 2012.01.28. 20:28

Ne perújíts, fizesd ki!

A parkolótársaságok vh-lapján mindig szerepel egy ilyen követelési tétel: "BM-adatlekérdezési díj" (200 Ft körül). Ha a perben be tudják mutatni (be tudják) az adatlekérdezés eredményét, és az eredmény szerinti helyről úgy jött vissza az fmh, hogy "nem kereste" vagy "ismeretlen helyre költözött", akkor buktad a pert, mert te vagy, aki mulasztott. Márpedig előnyszerzés céljából nem hivatkozhatsz a saját mulasztásodra, hétköznapi nyelven: te vagy a hunyó.

Azt is írod, hogy nem éltél ellentmondással, amikor tudomást szereztél az ellened folyó eljárásról. Ha az az irat fmh volt, pláne nem újíthatsz pert. Akármi is történt, elcseszted.

A végrehajtási költségeket nem csökkentheted semmilyen módon és jogcímen. Fizesd ki, azzal elkerülheted a további költségeket!

lolo4343 # 2012.01.29. 07:18

Köszönöm, ilyen érthető, magyarázó választ vártam!!!

Iringó # 2012.02.07. 07:54

Tisztelt Jogi Fórum.
Nem fizetés miatt elvitték az autómat a fennmaradt adóságot rá terhelhetik az ingatlanra?

vegrehajtasugyintezo # 2012.02.07. 08:53

Iringó

Szerintem már meg is tették! (nézz tulajdoni lapot)

gabci76 # 2012.02.10. 11:37

Tisztelt Végrehajtó!
Segítségét szeretném kérni!Férjemmel 2006 decemberben vettünk hitelre egy házat,amire meg is kaptuk az illetéket.Nem tudtuk kifizetni,ezért részletfizetést kértünk,amit második körben is elutasítottak,azzal az indokkal hogy több a bevételünk,mint a kiadásunk.A család sokat segít és mivel ezt nem tudom igazolni,ezt nem vették figyelembe.CHF hitel,munkanélküliség.2009-ben született egy csodálatos kisfiúnk.Annyira rossz a helyzetünk,hogy a gázt is kikapcsolták már.A napokban kaptunk egy levelet,amit a mai napon még egy követett,amiben arról tájékoztatnak,hogy a végrehajtási eljárás eredményes lefolytatása érdekében adatokat kértek két banktól is.Abszolút nem értek ehhez,ezért felhívtam az ügyintézőt,aki azt mondta hogy nyitott bankszámlát keresnek.Ez inkasszót jelent?Amennyiben megtalálják azt a bankot,ahol a lakás hitelünk van,megtehetik,hogy leemelik a pénzt róla még a hiteltörlesztés előtt?Ha igen,akkor mit tehetünk,hogy továbbra is törleszteni tudjunk?Kérhetek még fizetési könnyítést tőlük ha már elutasítottak vagy akkor már nem?Ha bankfiókban fizetjük be a pénzt,akkor hozzáférhetnek?Teljesen tanácstalan vagyok! :(
Kérem segítsen!
Köszönettel:Gabriella

Tallin # 2012.02.10. 13:00

Sziasztok!

Az alábbiakkal kapcsolatban kérném a segítségeteket. Végrehajtás van folyamatban egy kölcsönszerződésből származó követelés érvényesítése miatt egy házaspár egyik tagjával szemben. A kérdés, hogy a házaspár másik tagjával szemben milyen igények támaszthat a hitelező a végrehajtás során (különösen az ingófoglalás és a házastárs béréből történő letiltás érdekelne), ha a kölcsönszerződést az adós a házasság tartama alatt kötötte és még jelenleg is házasok. Köszönöm a válaszokat.

Üdv,

T.

raguel # 2012.02.10. 13:18

Tisztelt jogi fórum!
Információt szeretnék kérni. Egy hiteltartozásom végrehajtási stádiumban fizetési letiltással a munkáltatómon keresztül vonódik a fizetésemből.
Ez mellett ugyan ez a tartozás inkasszóval ráterhelődött a számlámra. Így levonták a fizetésem teljes összegét.
Jogilag ez helytálló?

gabci76 # 2012.02.10. 13:33

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék segítségét kérni.Illetéktartozás miatt inkasszót akar a NAV a nyitott számláinkra tenni.Van egy lakáshitelünk amit bankfiókban történő befizetéssel szoktunk törleszteni(férjem kézhez kapja a fizetést),ide érkezik a gyes és a családi pótlék is.A bankfiókban a hölgy azt mondta,hogy amennyiben erre a a számlára megkapják az inkasszót,kötelesek lesznek levonni.Azt szeretném tudni,hogy akkor hogyan tudjuk majd fizetni a lakáshitel törlesztőrészleteit?Mit tehetünk,hogy ne árverezzenek emiatt?Éppen hogy ki tudjuk fizetni a havi 130.000 ft-os havi részletet,ha még vonnak is belőle nem tudom hogyan oldjuk meg.

Köszönettel:Kissné Gabriella

gerbera317 # 2012.02.11. 22:49

raguel

Ezt minden héten megkérdezi valaki. Íme a múlt heti válasz változtatás nélkül idemásolva:

Igen.
A végrehajtó az eljárása elején ahogy tudomást szerez a munkahelyről meg a bankszámláról, rögtön kiad letiltást is, inkasszót is, aztán amelyik bejön, az bejön. Néha - ahogy a te esetedben is - bejön mindkettő. Ilyenkor nem oldja fel pánikszerűen az inkasszót, és főleg nem ad vissza már inkasszált összeget, hanem hagyja kifutni a 35 napos sorbaállítási időt, de több inkasszót már nem fog kibocsátani a bankszámla ellen, és csak a letiltás marad.

lucus 2010 # 2012.02.21. 13:48

sziasz
nekem olyan kérdésem lene a férjemnek 2 éve tart egy munkaügyi pere most február 10-én már megjöt a végzés hogy át lett adva a végrehajtonak a behajtás a cég felé mert ugyan is nem fizetek menyi idönbelül hajtja be a behajtó a pénzt

majka80 # 2012.02.21. 17:46

Tisztelt végrehajto1!Több hitelem van és már egy ideje nem fizetem!Már kaptam az egyik banktol ügyvéd által egy levelet hogy addig nem tudja behajtani amig nem lesz valami a nevemen vagy addig amig nem dolgozom!Most egy másik végrehajto fenyegeti a szüleimet hogy ha nem tudják papirral igazolni hogy az ingo illetve az ingoság nem az övéké akkor viszik,és rendörrel mennek!Nem is otthon lakom hanem a barátnömnél albérletben!Az lenne a kérdésem hogy ha már egyszer az egyik hitelemröl kaptam egy ügyvédi levelet hogy nem lehet addig behajtani akkor a másik végrehajto egy másik hitelem miatt miért fenyegeti a szüleimet és ráadásul elég bunkon!ha nincs semmi a nevemen akkor nem vihet semmit igaz??a szüleimtöl meg végképp nem!Az enyém a hitel nem az övéké és a házhoz semmi közöm!


Tisztelt végrehajto1!Több hitelem van és már egy ideje nem fizetem!Már kaptam az egyik banktol ügyvéd által egy levelet hogy addig nem tudja behajtani a

gerbera317 # 2012.02.21. 19:25

A „Mit vihet a végrehajtó?” topikszobában minden második kérdés ugyanez. Akármelyik választ olvasod el, meg fogod belőle tudni, hogy ilyenkor mi van.

Almosluca # 2012.02.22. 11:52

Tisztelt Mindenki!

Segítségek, információt kérnék a következőben:
Volt egy személyi kölcsönünk melyet felmondtak, eladták az EOS faktornak. Ők végrehajtást kértek, így tavaly november óta tiltják a fizetésem 33%-át. Mivel a fizetésem 33%-a nem egy vagyon, csak nagyon kis mértékben fogy a tartozás. Ez az EOS-nak nem nagyon tetszik, így a mai napig hívogatnak, hogy fizessek be egy nagyobb összeget, különben az ingatlanunkra is végrehajtást kérnek. A kérdésem a következő, ha már hivatalosan tiltja a fizetésemet (vagyis folyamatosan fizetek), kérhet-e ennek ellenére másra is végrehajtást azért mert kevesli a havonta beérkező összeget? Vagy a fizetésletiltással vége és be kell érje ennyivel?

Előre is köszönöm!