Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

otp faktoring

maresz75 # e-mail 2016.09.20. 11:52

T fórumozókT

Az alábbiakat tudtam meg a végrehajtási lap kiállításáról.
Beszéltem a közjegyző aszisztensével aki megnézte a dátumokat. Igaz csak telefonon mert személyesen elmenni nem tudok hozzá (kb. 300 km távolság tőlem a közjegyző).
a égrehajtási lap kiállításához a kérelem 2016.08.09-én érkezett be hozzájuk, a kiállítás napja 2016.08.11, a FM jogerőre emelkedése: 2011.06.02. annyit mondott igaz, hogy elektronikus aláírással rendelkező ügyvéd meg tudja ezeket mind nézni.
Elmentem egy ügyvédhez, átnézi az ügyet és ha az elévülésre lehet hívatkozni (szerinte igen) akkor megteszi.

Most itt tartok.

gerbera317 # e-mail 2016.09.15. 00:07

+1
A közjegyzőt kell megkérdezni (nem telefonon), mikor kérték a végrehajtás elrendelését.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.09.14. 20:50

De nem az számít, hanem hogy a hitelező mikor kérte a kiállítást. A közeli dátumok miatt nem kizárt, hogy még az öt év letelte előtt megtette. Nem lenne jó, ha ez csak a perben derülne ki.

www.kbs-ugyved.hu

maresz75 # e-mail 2016.09.14. 20:37

Itt azt találtam, hogy a MOKK rendszerén előállított és kinyotatott határozat. És ennek a dátuma 2016.08.11

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.09.14. 20:16

És mikor kérte a hitelező a vh-lap kiállítását?

www.kbs-ugyved.hu

maresz75 # e-mail 2016.09.14. 19:52

T. Kovács Béla Sándor!

Megkaptam a vh lapot a végrehajtótól melyen a fm 2011.06.02-vel emelkedett jogerőre a vh lap 2016.08.11-el lett kiállítva. Ezek szerint elévülésre lehet hivatkozni. Ezt a végrehajtónál kell, hogy megtegyem.
Addig is a végrehajtás folyamatban lesz és akár bérletiltást vagy inkasszót alkalmazhat a végrehajtó.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.09.12. 19:28

Ha van jogerős fizetési meghagyás, akkor már csak végrehajtási cselekmény szakítja meg az elévülést.

www.kbs-ugyved.hu

maresz75 # e-mail 2016.09.12. 18:44

A problémám az, hogy kaptam az Otp faktoringtól leveleket a tartozásról ez idő alatt, ebben az esetben is megszakítja a levél az elévülést.
Kaptam tőlük most számlalevelet amiben kérik, hogy fizessem meg a vh lap díját illetve a végrehajtási költség előleg díját.
Vh lapot még nem kaptam végrehajtótól. Úgy tudom a vh lap megküldése után 15 nap áll rendelkezésre reagálni rá a végrehajtónál.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.09.11. 17:37

Kérni akármeddig lehet. De öt év alatt elévül a követelés.

www.kbs-ugyved.hu

maresz75 # e-mail 2016.09.11. 16:39

Tisztelt fórumozók!

Kaptam egy levelet az Otp Faktoringtól, hogy a fizetési meghagyás jogerőre emelkedése sikeresen befejeződött ezért végrehajtási záradékkal látták el. ha meg szeretném úszni a végrehajtást részletfizetésben megállapodhatok velük. Az igaz, hogy van egy jogerős fizetési meghagyás ami 2011.05.26-án emelkedett jogerőre.
Mennyi ideig lehet végrehajtást kérni egy fizetési meghagyásra. Olvastam pár helyen, hogy 10 éven belül.

Válaszokat köszönöm.

gerbera317 # e-mail 2016.09.08. 10:28

De akkor valszeg van még ott más költség is

Általában van, a végrehajtó díjazása, amit szintén meg kell fizetni, és - egy precedenst mindenképpen ismerek - annak az elmulasztása a teljes "most rendkívül kedvező lehetőség"-et is bedöntheti.

stevepcb #   2016.09.07. 21:08

Igen, nekem ezt írták. Egészen pontosan: "Fennálló tartozásának rendezésére most rendkívül kedvező feltételek mellett kínálunk lehetőséget" Illetve hogy az ajánlat részletei miatt keressem meg az ügyintézőt...
Ezért írtam ide, hogy hátha vki kapott már ilyet. De akkor valszeg van még ott más költség is...

gerbera317 # e-mail 2016.09.07. 16:52

Létezik faktoring, aki, ha ezt mondja,akkor az úgy is van: megfizetsz 475e forintot, és szabad vagy. Persze, hozzá szokták tenni, hogy a végrehajtási költségeket is rendezd a végrehajtónál, mindketőhöz határidőt szabva.

És már olyat is láttam, hogy 3 millió helyett 400 ezret kért a faktor, amit az adós nagy örömmel meg is fizetett határidőre. Aztán a faktor megkérdezte a végrehajtót, hogy 25 ezer Ft vh-költséget is megfizette-e az adós, és a nemleges válaszra azt mondta a faktor, hogy jó, akkor az adós nem fizette meg a tartozását határidőre, ezzel a fizetési kedvezményt is elvesztette, és újra követeli a 3 misit (pontosabban a 2,6 misit). Na, erre tessék gombot varrni!

Sherlock # e-mail 2016.09.07. 16:12

Biztos ezt írták? Nem ezt szokták, hanem valami olyasmit...

joghallgató

stevepcb #   2016.09.07. 15:18

Tisztelt Hozzáértők!
2005ben megkötött CHF alapú autóhitelem 2009ben kb 2M Ft mínusszal zárult. Azóta sajnos ez felugrott 3,5 M Ft-ra. Most megkeresett a Faktoring,h ha befizetek 475 ezer Ft-ot akkor rendezve van. Ezt mennyire lehet elhinni? Mi a garancia rá, h fizetés után nem kérnek még pénzt? Köszi előre is.

gerbera317 # e-mail 2016.09.03. 12:21

Ha a vételár fedezi valamennyi hitelező követelését, akkor nem igazán van mihez hozzájárulni. Amit itt bírálgatni kell, az a vevő kölcsönkérelme, de az nem a te hitelező(i)d ügye.
Miért hagyod, hogy hülyét csináljanak belőled? Hamar egyezzetek meg a vevővel, hozzon egy ügyvédet, és kössetek szerződést!

Sherlock # e-mail 2016.09.02. 09:26

Leginkább ügyvédhez kellene fordulnod, mert nem fogsz semmire sem menni a tanáccsal.

joghallgató

tréfa # e-mail 2016.09.02. 09:18

Kedves Segítők!
2008-ban vásárolt lakásunk átkerült a faktoringhoz, ahol most követelik a tartozásukat. Jelenleg nincs jogi követelés, első körben megállapodást ajánlottak fel. Írásban semmilyen tájékoztatást nem kaptunk, hogy milyen lehetőségek vannak a kiegyenlítésre, csak szóban. Mi ezt úgy szeretnénk kiegyenlíteni, hogy eladjuk az ingatlant, ami fedezné a tartozásunkat. Ezt a közös megbeszélésen jeleztük is és nem is alkudoztunk a faktoringgal (nem tudtuk hogy lehet-e egyáltalán), mi az általuk kért teljes összeget kifizetnénk. Azt mondták, hogy árulhatjuk a lakást, de egy idő után már ők fogják, amihez kértek is tőlünk egy nyilatkozatot, hogy hozzájárulunk ehhez (azt mondták ez feltétel az értékesítéshez!!). Mi találtunk is vevőt, aki valamennyi részét hitelből oldaná meg. Szándéknyilatkozatot kell beadnunk, melyben a vevő nyilatkozik a vásárlási szándékáról. Viszont azt mondták, hogy ez minimum 30 nap, amíg elbírálják. Én ennyit nem szeretnék várni, mert így semmi biztosítékom nincs, hogy a vevő nem gondolja meg magát. Foglalót nem akarok kérni, mert így én nem vagyok biztosítva, hogy valóban pozitív lesz az elbírálás. Ráadásul nem is tudja addig elindítani a hitel ügyintézését. Bár nem értem, hogy mit bírálnak el egyáltalán, ha én az általuk kért teljes összeget kifizetem nekik és ez fedezi a vételár?!? Mit tudok tenni, hogy felgyorsítsam a folyamatot? Milyen megoldás lehet? Köszönöm a segítséget!

runningman # e-mail 2016.08.10. 02:11

Én ezt úgy intézem, hogy bemegyek hozzájuk személyesen. Azonosítjuk mit szándékoznak elengedni. Írunk egy megállapodást a levél helyett arról, hogy ha befizetem a levélben szereplő összeget, akkor a beazonosított teljes tartozást elengedik (konkrétan leírjuk mi az a tartozás, hogy került hozzájuk, mennyi, mennyit kell kifizetni, meddig, valamint az elengedés tényét).
Telefonon, azonosítás nélkül (elviekben) azt mondták hogy ez így felesleges, de ha én ragaszkodom hozzá, akkor csináljuk így, ők nem gördítenek elém akadályt, a lényeg, hogy fizessek. Nem lehetetlen, hogy eleve ügyvéddel megyek, azt a 20-25 pénzt pluszban rászánom, max két óra alatt megvagyunk. Ha megvan a megállapodás, aznap befizetem, nem szarakszom vele. Még annyi, hogy jogilag nem én fogom befizetni, hanem a javamra olyan akinek van magasabb igazolt jövedelme - nem hiányzik, hogy még emiatt is basztasson vki később.

/Mire gondolok miért kell a tartozás beazonosítása: mondjuk 1991-ben nyitottam egy számlát az otpnél amin pár hónapig gyűjtögettem a pénzecskéket. Aztán kivettem mindent, de nem szüntettem meg a számlát, kell az még. Aztán elfelejtettem és valamikor ?98? környékén kerestek meg, hogy fizessek be 50-100e közti összeget mint számlavezetés + kamatai - erre nem reagáltam. Azóta erről nincs hír. Na nehogy ezt kamatoztassák fel majd 3M-ra amennyi az én levelemben van. Tök ciki lenne befizetni egy régesrég elévült számlatartozást, miközben a hitel meg kamatozik náluk tovább... Aztán miért kell a megállapodás: a levélben nincs konkrétan betű szerint leírva, hogy ha befizetem a tartozás töredékét, akkor az egészet elengedik. Elolvasva az összbenyomás az, hogy az ajánlat a teljes tartozás elengedéséről szól, de szavanként értelmezve rá kell jönni, hogy ez valójában konkrétan nincs benne. Telefonon persze megerősítették, hogy elengednek mindent, de az kevés. Persze nem egy eos fucktor kaliber a cég, de jobb a békesség./

gyulagux700 # e-mail 2016.08.08. 21:26

Köszi a segítséget

gerbera317 # e-mail 2016.08.08. 17:40

Ha az OTP Faktorint írásba adja, hogy kedvezményes 202e Ft határidőig történő megfizetésével a többi csilliót elengedik, az azt jelenti, hogy ennyivel megúszod. Ha nem fizetsz határidőre, a kedvezményt elveszíted. Hívd fel telefonn az iraton feltüntetett ügyintézőt, és ha ő megerősíti az információt, ne nagyon gondolkozz, hanem fizess!

gyulagux700 # e-mail 2016.08.08. 17:20

Hello.olyan kérdésem lenne hogy ma kaptam egy levelet hogy van még több mint egy millió tartozásom(teszem hozzá hogy kifizettem már másfelet)azt írták hogy év végéig fizessek be 202 477 forintot.ez egy kedvezményes ajánlat.de nem tudom hogy ha kifizetem akkor utána mi lesz.nem írtak semmi konkrétat.ez egy merkantilos autóhitel.a kocsi már rég nincs nálam.750 000-re kifizettem 1 500 000-et.és mégtöbb kell nekik.mit csináljak.ja a mai levél nem átvételes volt.eredeti aláírás nincs rajta csak fénymásolat.légyszíves segítsetek.köszi

Enicot # e-mail 2016.08.01. 21:46

Segítséget szeretnék kérni, esetleges tanácsot Önöktől.
Két hitelem került át két évvel ezelőtt az Otp Faktoringhoz. Részletfizetési megállapodást kaptam tőlük, amit hellyel - közzel tudtam csak teljesíteni svájci frankos/forintosított lakás hitelem, diák- és örökölt kocsi hitelem miatt. Mostanra mind a két hitel a duplájára emelkedett, az eredeti 350 000 + 450 000 ft helyett most 1 200 000 + 1 400 000 ft -ot követelnek. Mind a két hitel átkerült bírósági végrehajtásra. Egy hónapig inkasszó is volt a számlámon, amit mostanra levettek. Május elején az Otp Faktoring ügyintézője tanácsára Méltányossági kérelmet adtam be. Júniusban bekértek még néhány papírt, és még mindig nem kaptam választ! Múlt héten felhívtam őket, azt mondták legyek türelemmel, a kérvényem még elbírálás alatt.
Próbáltam jelezni a Birósági Végrehajtónak, hogy az Otp Faktoring válaszára várok, de az eljárás folytatódik, ami nem tudom mivel jár, mi jöhet az inkasszó után?
A kérdésem az lenne mit tehetek ebben a helyzetben? Négy különböző hitel van ezen kívül a nevemen, egyetlen vagyonom a lakásom amin ingatlan fedezetes hitel van, ami jelenleg még mindig sokkal több mint a piaci értéke. Ezért ha jól gondolom ezt nem tudja a bank elárverezni? Az ingatlan olyan 13 milliót ér, a tartozások az Otp Faktoringnak jeleleg 2 600 000 ft. Félek hogy édesapám házához nyúlnak végül, van erre esély?
Esetleg valaki tudna tanácsot adni mit tehetek a jelenlegi helyzetben? Várjak az Otp Faktoring válaszára, vagy tudok valamit érdemben előre lepni az ügyben?
Válaszukat előre is köszönöm!

Eniko

Csolnok # e-mail 2016.07.12. 12:16

gerbera317

Köszönöm a tanácsot ,megírtam a sürgető levelet a Faktoringnak.

gerbera317 # e-mail 2016.07.12. 09:49

Nem tulajodni lapot kell nézegetni, hanem tudni, hogy indult-e végrehajtás a követelés behajtása iránt. Ha nem indult, akkor vh-jog sincs.
Azért tökölnek, mert annak idején kihelyeztek egy kölcsönt, aminek biztosítéka az ingatlan. Ha menet közben adásvétel történik, logikus, hogy a hitelintézet vonakodik kevesebbért kiengedni az fedezetet, mint amire a kölcsönszerződés alapján számíthat. Rendes esetben ezért kölcsönátvállalással lehet ezt megoldani.
Csakhogy ez itt egy felmondott kölcsön, ahol kölcsönátvállalásról szó sem lehet, azonban a pénzintézet ugyanúgy szeretne a pénzéhez jutni, mint rendes esetben. És most azon tökölnek, hogy milyen feltételekkel járuljanak hozzá az adásvételhez. Nyilván az a problémájuk, hogy több a követelésük, mint az ingatlan piaci értéke, ugyanakkor nem lehet egy 13 milliót érő ingatlanért 20 milliót követelni. De erre csak felső szinten mondhatnak áment, tehát ezért tökölnek.
Ahogy már írtam: meg kell sürgetni őket, akár az ügyfelük vagy, akár nem.