Takarék szövetkezet, kezes


Goodwitch # 2012.04.04. 08:05

Azért én mielőtt kimondanám az áment a kezesség megszűnésére, alaposan elolvasnám a kezességi szerződést, nincs-e abban a Ptk-tól eltérő megállapodás, és a tartozásátvállalásról szóló szerződést is, hogy valóban tartozásátvállalás-e, azaz a korábbi adóst teljes egészében kiengedi-e a kötelemből.


Goodwitch

anti30 # 2012.04.04. 07:50

T.Kovács Béla Sándor

Úgy van ahogy,írta nem kérték a szerződő felek hozzájárulását!

Ptk 276.§ (2) A kezes felszabadul, amennyiben a jogosult lemond a követelést biztosító olyan jogról, amelynek alapján a kezes a reá átszálló követelésre kielégítést kaphatott volna, vagy amennyiben a követelés a jogosult hibájából egyébként behajthatatlanná vált.

Ptk 332.§ (3) A tartozásátvállalással a követelést biztosító kezesség és zálogjog a kezes és a zálogkötelezett hozzájáruló nyilatkozata hiányában megszűnik.

Azért indítottam a fórumot hogy mindenkinek tudnia kell a részleteket!

Üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.04. 06:50

Nem kell újabb jelzálogjogot bejegyeztetnie, a bank jelzálogjogának ő lett a jogosultja addig az értékig, amit ő fizetett meg az adós helyett.

Micimackó44 # 2012.04.04. 06:45

Az egyik ismerősöm is kezességet vállalt az egyik takarékszövetkezetnél, de tőle már levonták a bére 33 %-át,és a feloldás megtörtént,már nem vonnak. Kérdése az lenne, hogy ha az adósnak és nejének nincsen bejelentett munkahelye, csak a házuk van, amin van devizahitel is egyben, hogyan követelheti vissza a pénzét,amit levontak tőle? Esetleg ő is kérhet jelzálogjog bejegyzést az ingatlanukra? Abból fog ő pénzt látni? Mivel ugye papíron egyik sem dolgozik. Köszönöm előre válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.04. 06:43

Ha valóban történt tartozásátvállalás, amihez a kezes nem járult hozzá, az az ő felelősségét akár meg is szüntetheti.

Goodwitch # 2012.04.04. 03:17

Igen, te maradsz a kezes. Kezes vagy mindarra, ami az eredeti szerződésből fakad, (késedelmi kamat stb. is)

Elévülés veled szemben is akkor van, amikor a főkövetelés elévült, de itt ez még nem következett be, hiszen folyamatosan van végrehajtási cselekmény, ami állandóan megszakítja.

Azt az összeget, amit te fizettél ki helyette, követelheted az adóson. Ha tudod, hogy van vagyona, akkor
értelme is van, de nagyon okosat csak az iratokból mondanék.


Goodwitch

anti30 # 2012.04.03. 21:32

Üdv mindenkinek

A téma az lenne, hogyha te kezességet vállalsz egy ismerősödnek de az nem fizet és anyuci írásban átvállalja a hitel törlesztését hogy meg mentsen egy telket az árverezéstől, akkor te maradsz a kezes?

Hitel felvétel kezdete: 2004.8-hó
Végrehajtás 2004.12-hó nem kerestek meg!!!
Végrehajtás telekre 2005.05-hó nem kerestek meg!!!
Anyuci megjelenik a telek miatt 2006.01-hó nem kerestek!
Anyuci kéri a végrehajtás felfüggesztését szeretné fizetni!! Szerződés jön létre ( Anyuci fel ajánl valamit a másik fél elfogadja azt) PTK 215§! 2006.03-hó a végrehajtást felfüggesztik, két hónapot fizet, eközben stikában felvásárolja a kis öcsi a telket!!!Hogyan tudta??? BINGÓ. nem kerestek!!! Telnek múlnak a hónapok csak levelezget a végrehajtáskérő és a végrehajtó aki eladta az egyik telket. A másik telek még mindig a nevén a hitelesnek!
A végrehajtó azt válaszolta sok idő múltán, ingó ingatlan nincs a nevén és munkahelye ismeretlen, nem végrehajtható!A földhivatali okmányon most is rajta van a végrehajtás, letagadta? Kérdés, mi van a másik telekkel, azt is stikában eladja?!! 2008.03-hó nem kerestek!!! MIÉRT?
2008.08-hó letiltották a fizetésem 33%-át!!!
Mi ez? Keltették a pénzt!? (Hűtlen kezelés!!)
Vállaltam a kezességet 500.000Ft-ra De ez már 1.600.000Ft!!!! Nos hát ez nagyon hosszú lenne, ha érdekel titeket akkor leírom a többit is! Ki fizettem közel 800.000Ft-ot
Mivel nem tartották be a szavukat, kikértem az összes dokumentumot, levelezést! Ha nem kérem ki, soha nem derül ki az igazság!
Üdvözlettel: G Antal