ingatlan végrehajtás


misipeti # 2013.05.06. 08:38

T . fórumozók!

Jogerős bírósági ítélet szerint volt nejem 5 mill ft - ot követel tőlem , aminek megfizetésére 90 napos határidőt kaptam a bíróságtól . Mi történik ezen határidő letelte után és nekem milyen jogaim maradnak? Gondolok itt arra hogy árulhatom-e tovább az ingatlant saját magam is , vagy meg van-e kötve a kezem és ha meg , mikortól ? Az ingatlannak 1/2 részben vagyok tulajdonosa . Ha az ingatlan 28 mill. ér jelenleg , mennyiért árverezhető a fele ?

Kóbor Macska # 2013.04.15. 09:34

Tisztelt Fórumozók,
A volt férjem a hitelt felvevő adós, én az adóstárs.
A hitellel terhelt közös tulajdonú ingatlan megszüntetésére már csak a kényszerárverezés lehetősége maradt, de így a lakásért kapott összeg nem fogja fedezni a hitelt. Jól tudom, hogy első körben az ő fizetéséből fogja a bank levonni a maradék hiteltartozást ? Ez a fizetése hány %-a lehet ?
Ő rajtam behajthatja-e a rám eső hiteltartozást ? Ehhez perelnie kell?
Ha én munkanélküli vagyok és nincs vagyonom, mit tud tenni?
Nagyon köszönöm a joghoz nálam jobban értők segítségét.
Egy elkeseredett anyuka

szöszmösz # 2013.04.11. 14:25

300 kmre vagyunk tőle.

gerbera317 # 2013.04.10. 21:02

Miért nem keresed fel ügyfélfogadási időben? Nyilván oka van a vonakodásának, azt pedig telefonon nehéz, írásban pedig lehetetlen rendesen megbeszélni. Ennél már csak egy nehezebb: más végrehajtóra szignálni az ügyet.

szöszmösz # 2013.04.08. 07:03

olyan nincs....mi alapján kérhetek másik végrehajtót, a hivatalos levelén ott a mail címe de sosem válaszol rá, igaz ha postán küldöm akkor is a harmadik levélre ír választ

gerbera317 # 2013.04.07. 17:59

mi az a díjjegyzék?

Az az elszámolás, ami alapján a végrehajtó ennyi pénzt követelhet a végrehajtást kérőtől.

szöszmösz # 2013.04.07. 14:29

tulajdoni lapra jegyezte be a végrehajtó de évekig nem kért árverést, valszeg nem tudta h a földhivatal megküldi nekünk is...............mi az a díjjegyzék??????

gerbera317 # 2013.04.07. 11:12

Mivel az apeh úgyis visz mindent, teljesen mindegy.

szöszmösz # 2013.04.06. 13:17

mi az a díjjegyzék?

gerbera317 # 2013.04.05. 19:59

Feles meg harmados ingatlan árverése nem költséges dolog. Más oka lehet a vonakodásának. Az, hogy földiek, lehet legkevésbé az oka. Amit követel, díjjegyzék alapján követeli?

szöszmösz # 2013.04.04. 14:38

Beteg fiamat meglopták míg náluk lakott.A 8-ból kettő van ahol 1/2 ill.1/3 a tulajdoni hányad .Az egyik lakóház /1/2/ erre nem is kért árverést, a másik 7687 ha.
2009 óta ha levelet írunk a végrehajtónak nem válaszol. Székhelye Szikszón van az adós ott született . Már az is felmerült , hogy nem akarja behajtani ismeretség okán. Fiam nagyon beteg sclerosis multiplexes. Már több a kamat mint a tőke. APEH tartozása is van az adósnak. Ha nyernénk a lottón és kifizetnénk az árverés ktgét, akkor is az APEH vinné a pénzt ami befolyik.

gerbera317 # 2013.04.04. 14:09

Ezért nem fogják másik végrehajtóra szignálni az ügyet. Nyilván azért vonakodott az árverési kitűzésével, mert kb. 24/351410 tulajdoni hányadú ingatlanokról van szó, 250 tulajdonostárssal, amikor az árverés bizony ennyibe kerül. És ha az állam nem hajlandó ezt előlegezni, akkor vagy a vh-kérő előlegez, vagy nincs több árverés. Vh-kifogás a helyes út, de ha többet elárulsz az ügyről, akkor talán sikerül segíteni, hogy egyáltalán milyen eséllyel kifogásolhatsz. Lehet, hogy nem is érdemes próbálkozni vele.

szöszmösz # 2013.04.04. 12:19

Kérhetünk másik végrehajtót? Ez 7 év alatt odáig sem jutott el, hogy az adós 8 ingatlan tulajdonrészét árvereztesse , csak mikor mi kértük.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 10:57

Emeljen kifogást. A kifogásban is hivatkozzon a költségmentességére.

szöszmösz # 2013.04.04. 10:16

Fiam költségmentességet kapott a perekben /jogi-büntető/ melyeket megnyert. Adós nem fizet végrehajtó a fiamtól kéri az árverés költségeinek kifizetését!!!
33.0000.- ft rokkantellátásból 350.000.- kér ktg címén .
Miért nem veszi figyelembe a költségmentességet melyre ő is hivatkozik?

gerbera317 # 2013.03.09. 10:40

Az új szabályozás szerint be kell fizetni.

158. § (7) Az átvételi ár 50%-ának megfelelő összeget be kell számítani a végrehajtást kérő követelésébe. A végrehajtást kérő az átvételi ár fennmaradó 50%-át, továbbá ha a követelésének összege nem éri el az átvételi ár 50%-át sem, úgy az 50%-áig terjedő különbözetet is köteles az árverési vevőre nézve irányadó szabályok szerint befizetni, melyből a végrehajtási költségek és több végrehajtást kérő esetén a többi végrehajtást kérő követelésének kielégítését követően részesülhet. A 171. § (2) bekezdését az átvételi ár felosztása során is alkalmazni kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.08. 10:58

Nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.08. 09:45

Ha az árverésen elért bevétel nem fedezi a végrehajtás költségeit, akkor mi van?
(Ez egyébként eléggé extrém eset lenne.)

gerbera317 # 2013.03.06. 19:22

A haszonélvezet, mint vagyoni értékű jog nem vonható végrehajtás alá. Ha az is árverezhető lenne, csúnya világ következne az adósi társadalomra.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.06. 14:12

Azért, mert haszonlvezője vagy még nem.

ginger1974 # 2013.03.06. 13:53

tisztelt fórumozók,
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha ingatlan tulajdonjogom nincs, de haszonélvezetem van. Viheti e a végrehajtó azt az ingatlant amire haszonélvezetem be van jegyezve?
Nagyon köszönöm a segítséget.

Fairy # 2012.11.22. 18:02

Nővéremmel sajnos megörököltük a szülői ház egy részét, a többit pedig megvásároltuk a másik három testvérünktől. Azóta én az ő két gyerekének ajándékoztam az én részem. Mióta férjhez ment több kölcsönt is vettek már fel, ami nem lett jelzálogként a házra terhelve, viszont mivel nem tudják "rendesen" fizetni őket, van olyan amelyikkel kapcsolatosan már az árverezés is szóba került.
Azt tudom, hogy a két kiskorú gyermek részéhez nem nyúlhatnak. A nővérem részét elárverezheti a bank, amit házasságkötés előtt örökölt, illetve vásárolt?

Fairy # 2012.11.22. 17:54

Nővéremmel sajnos 1998-ban megörököltük 1/2-1/2 arányban a szülői házat. Azóta én az ő két gyerekének ajándékoztam az én részem. Mióta férjhez ment több kölcsönt is vettek már fel, ami nem lett jelzálogként a házra terhelve, viszont mivel nem tudják "rendesen" fizetni őket, van olyan amelyikkel kapcsolatosan már az árverezés is szóba került.
Azt tudom, hogy a két kiskorú gyermek részéhez nem nyúlhatnak. A nővérem részét elárverezheti a bank, amit házasságkötés előtt örökölt?

vegrehajtasugyintezo # 2012.11.15. 14:43

...hát igen, csak az a biztos ami már megtörtént.

tarjani # 2012.11.15. 07:56

Sajnos tudom, 3 éve tart a perem mert a VOLT feleségem ezért perelt be, most van 4 -szer másodfokon.Bizom benne,hogy a végrehajtás eredményes lesz mivel a jelenlegi feleségem volt férje már 3 év óta nem fizet egy kanyi gyermektartást sem és nincs is remény semmire.