büntetlenül hibázhat - e a hivatal


holélünk? # 2013.11.14. 07:57

Lehet, h indulhatnak a perek miután megdőlt a kézbesítési vélelem?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.14. 07:52

Zagyvaságokat hordasz össze.

holélünk? # 2013.11.14. 07:48

ha nem hiszünk a törvénynek, keressünk precedenst, a 2009-es copy pedig azért van ott, mert akkor még nem gondoltad, hogy az egyszerű kezesség csakegy tévhit

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.14. 07:31

Mi van?!

holélünk? # 2013.11.14. 07:29

Az LB azonban a felülvizsgálati eljárásban más álláspontra helyezkedett. Kiemelte: a közokiratnak teljes mértékben bizonyítania kell a jogszabály által előírt személyi azonosító valódiságát is. Erről a közjegyző a személyiadat- és lakcímnyilvántartás révén meggyőződhetett volna, így mulasztása súlyosan felróható és jogszabálysértő volt.

holélünk? # 2013.11.13. 22:59

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2009.01.07. 13:07

A készfizető (másképpen: nem sortartó) kezes nem követelheti a hitelezőtől, hogy a tartozást az az egyenes adóstól próbálja meg behajtani, mielőtt tőle követeli.

holélünk? # 2013.11.13. 19:29

gerbera317
képzelem, most mit képzelhetsz rólam...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.13. 19:16

Sarcasm, you know...

holélünk? # 2013.11.13. 19:15

és nem azért van a jogállam, a nyilvánosság a törvények és sorolhatnám, hogy működőképes legyen a rendszer, hogy kijavítsa a hibákat és takarítsa el bűnözőket meg a hülyéket a tűz közeléből???

gerbera317 # 2013.11.13. 18:54

én vajon benyújthatnék-e valaki/bárki ellen ennyi adattal kérelmet?

Mára ez már megélhetési forrás lett egyesek számára.

holélünk? # 2013.11.13. 18:46

2009. évi L. törvény
a fizetési meghagyásos eljárásról1

23. § (1) A közjegyző a kérelmet nyomban, de legkésőbb a fizetési meghagyás kibocsátására nyitva álló határidőn belül megvizsgálja annak megállapítása érdekében, hogy nem kell-e a felet a hiányok pótlására felhívni, nincs-e helye az ügy áttételének vagy a kérelem hivatalból történő elutasításának, és a szükséges intézkedéseket megteszi.
ez akkor vajon miről szól??? név , cím, összeg megvan mehet a végrehajtás? ennyi lenne a hiánytalan kérelem feltétele? én vajon benyújthatnék-e valaki/bárki ellen ennyi adattal kérelmet? engem sem ellenőrizne van-e mondjuk jogalap, vagy helyes-e a lakcím? talán megérne egy próbát....

capisca # 2013.11.13. 14:56

A közjegyzőnek törvény írja elő, h be kell kérnie minden dokumentumot, hogy elindíthassa az eljárást. Az, hogy kapott egy összeget és egy nevet vagy tulajdoni lapot kevésnek tűnik.

Ennyi elég egy FMH megindítására. A közjegyzőnek nem kötelessége meggyőződni a követelés jogosságán, az FMH kérőnek csak valószínűsítenie kell (beírja, hogy ekkortól eddig ezeket a számú számlákat nem fizetted be).

capisca # 2013.11.13. 14:53

Kedves holélünk

Az is lehet, hogya bérlő ellen is indítottak FMH-t. Ha tudod hívd fel és kérdezd meg.

Kötelezettként több embert is meg lehet adni.

holélünk? # 2013.11.13. 14:13

nem, wers, nem szólított fel, csak jelezte, hogy xy nevén z tartozás mutatkozik. A Főtáv pedig semmilyen végrehajtást nem indított, ők az egész ügyet a DHK-nak adták át, aki továbbadta a közjegyzőnek és útközben valahol eltűnt az adós is és az én lakcímem is. Ennyi, be lehet fejezni a te felelsz és te nem fizettél, és te kaptál szövegeket, mert tudom, h mit kaptam, tudom, h hol kezdődik majd az én felelősségem, addig pedig nem fizetek.

wers # 2013.11.13. 14:02

Ezek szerint a Főtáv felszólított fizetésre. Te nem fizettél, ezért végrehajtást indított.

holélünk? # 2013.11.13. 13:50

wers
jelzik, az elmaradást, de nem veled, hanem akinek a nevére írták a szolgáltatást

tudták a címemet, és a Főtáv jelezte, hogy nem fizetett. Tudomásul vettem, kiraktam és kezesként elvártam, hogy behajtsák rajta, majd ha ez nem sikerül jelezzék, és szóljanak, hogy fizessek. Ehelyett a már ismertetett történet zajlott le.
Nem tudom, wers, te milyen forrásokból dolgozol, valami azt súgja, hogy a posta esetleges felelősségét próbálod kivédeni, de az eddig általad írottaknak nem sok köze van a valósághoz, legalábbis az én általam tapasztalthoz.

wers # 2013.11.13. 13:35

nincs különbség, a törvény ilyen szempontból véd, de a számlábk fizetéséért te is felelsz
Egyébként jelzik, az elmaradást, de nem veled, hanem akinek a nevére írták a szolgáltatást

holélünk? # 2013.11.13. 13:25

wers
A szerződésekkel, jogszerűen kiadott lakásnál a szolgáltatók jelzik az elmaradást. Innen tudtam, hogy ki kell raknom a bérlőt. Ha nem ment volna magától, akkor a bíróság rakta volna ki, mert ha nem feketén adom ki, akkor számíthatok a segítségre.

wers # 2013.11.13. 13:08

és nem hajlandó fizetni akkor csak néhány határainkon túli behajtóra számíthatok

ez a bérbe adás kockázata, viszont folyamatosan képben vagy, van-e elmaradás

holélünk? # 2013.11.13. 12:35

Tanulság, ne irasd a bérlőre a resziszámlákat, saját nevedre, címedre kérd, fizesd be magad, és havonta hajtsd be a bérlődön.

Kedves wers, ha nem a bérlőm nevén vannak a számlák, és nem hajlandó fizetni akkor csak néhány határainkon túli behajtóra számíthatok. Ha a nevén vannak a számlák, akkor a törvényre számíthatok (legalábbis eddig, így gondoltam)

holélünk? # 2013.11.13. 12:29

wers
Szerintem itt a társasház szerződött, de az egyes lakók nevére érkeznek a számlák, csekkek. Az lett átírva a bérlő aláírásával.
ez így történt

besszerrita
a Főtáv átírja, mert nem tudja kikapcsolni a szolgáltatást,legalábbis nálunk még nem. De ezen nem kellene rugózni, mert átírták és kész.

wers # 2013.11.13. 12:28

még egy észrevétel:
szerintem itt a kedves bérlőd a leginkább ludas,

  1. nem fizette a számlákat
  2. fizetési felszólításokat a kukába iktatta
  3. minderről téged nem tájékoztatott, főként arról sem, hogy részedre is érkeztek küldemények, hisz a postát hagyott ott értesítést.

A port inkább rajta kellene elverned.

Tanulság, ne irasd a bérlőre a resziszámlákat, saját nevedre, címedre kérd, fizesd be magad, és havonta hajtsd be a bérlődön.

wers # 2013.11.13. 12:22

A szerződés kötéskor a szolgáltatóval meg lehet adni két nevet is, az egyik a szerződő, a másik az értesítési cím/név, számla címzettje.

Több példa is van rá, bérlő kibérel egy irodát a cégnek, és az ő nevére jönnek a rezsiszámlák, vagy a cégek csoportosan szerződnek le mobilszolgáltatóval, de az egyes számlák a adolgozó nevére érkeznek.

Szerintem itt a társasház szerződött, de az egyes lakók nevére érkeznek a számlák, csekkek. Az lett átírva a bérlő aláírásával.

wers # 2013.11.13. 12:16

minden nap tanul valamit az ember, én eddig abban a tévhitben voltam, a kezes, az kezes. Egyszerűen, vagy bonyolultan, kezes, és a végrehajtó azon hajt be, akin jobbnak látja az esélyeket, vagy esetleg minkettőnél egyszerre próbálkozik
Én ismerek olyan hitelt, ahol a bank 4 kezest kért, és ha az adós csúszik a törlesztéssel, a bank azonnal megkeresi mind a négy kezest

A sorbanállási kifogásra közben megem is rájöttem, mikor a suttyó kölök bejött a postába, és a túloldalról próbálta az ablakot megközelíteni, bizony kifogásoltuk.

holélünk? # 2013.11.13. 12:00

wers
:DDD
Mi az az egyszerű kezes? akit az adós után tángálnak, ha az adóson nem sikerül behajtani

Mi az a sortartási kifogás?
ha az adóson nem próbálkoznak behajtással, és az egyszerű kezesen hajtanak végre, akkor az élhet ezzel a kifogással
ugye, gerbera317?