büntetlenül hibázhat - e a hivatal


holélünk? # 2013.11.22. 18:18

gerbera317

igazából az autót eladni akartam, addig talán még jó is, h nem kell biztosítást és súlyadót fizetnem. Jobban izgat a végrehajtási jog, ami a közös tulajdonon van, mert ég a bőr a képemen miatta...

gerbera317 # 2013.11.22. 16:17

Én kérném a végrehajtás felfüggesztését és az autó forgalomba történő visszahelyezését (már ha használni akarod).

holélünk? # 2013.11.22. 12:57

remélem, úgy lesz:)
akkor várok, és köszönöm

Sherlock # 2013.11.22. 12:51

Leginkább meg kell nyerni a pert.

holélünk? # 2013.11.22. 12:29

akkor meg kell várni a per végét, vagy nekem van vmi teendőm?

Sherlock # 2013.11.22. 12:12

Nem.

holélünk? # 2013.11.22. 11:40

Szeretném megkérdezni, hogy miután perré alakulunk automatikusan visszakapom- e a kocsimat, és leveszik-e a végrehajtási jogot az ingatlanokról?

pazs # 2013.11.21. 09:36

Hát azt nem tudom, hogy mennyire jellemző, de azért az nem igaz, hogy csak ott kötnek szerződést, ahol van egyedi mérés... de részletkérdés, ezen nem érdemes vitatkozni.

holélünk? # 2013.11.20. 19:29

pazs

azt írtam, h a társasházakban. Ahol már van egyedi mérés, ott biztos kötnek szerződést egyenként is, de abban megegyezhetünk, h ez még nem nagyon jellemző

gerbera317

minden gondomat egyszerre elküldtem mindenhova:)
a közjegyző lassan ugyan, de megértette, és szorgalmasan továbbküldte az ügyet a bíróságra

gerbera317 # 2013.11.20. 14:11

most még az ellentmondással kell megküzdeni

Mi? máris kézbesítették az fmh-t az aktuális címedre? Mert egyébként ez következik, és akkor lehet ellentmondani, és abban a perben lehet bizonyítani, hogy nem tartozol, illetve lehet a kárigényedet bejelenteni ez eddigi meghurcoltatás miatt - nem a közjegyző vagy a végrehajtó ellen, hanem a szolgáltató ellen.

pazs # 2013.11.20. 13:58

holélünk:

  1. elnézést, szántam rá idő, tényleg tájékoztatni kellett volna. Szankció egyébként nincs hozzá fűzve.
  2. elnézést, én speciel kötöttem a főtávval szerződést, úgyhogy neked sem kellene magabiztosan kijelenteni, hogy mások mit csinálnak.

Egyébként oké, hibáztak, nyilván elnézést fognak kérni érte, de ez nem segít azon, hogy bizony rajtad IS behajthatják a tartozást.

holélünk? # 2013.11.20. 13:48

sajnálom, hogy nem érkezik értékelhető (sőt semmilyen)ellenvetés a válaszaimra, viszont akkor a hallgatást egyetértésnek vehetem, talán

holélünk? # 2013.11.20. 10:47

és még valami - ha már ilyen magabiztosan szólsz hozzá az ügyhöz, akkor tudnod kellene, hogy sem én, sem senki a társasházakban nem kötött szerződést a Főtávval...

holélünk? # 2013.11.20. 10:45

pazs
ha egyszer szánsz rá egy kis időt, a törvény és én sem a havi számlák postázását emlegeti, hanem amikor harmadik félnek (olvasd tovább a törvényt, pl. végrehajtó)továbbítják az adataimat

pazs # 2013.11.20. 10:38

Amikor szerződést kötöttél, egészen biztosan tájékoztattak arról, hogy a lenti célokból kezelhetik az adataidat. Nem kell minden egyes cselekedetéről (hahó, kedves holélünk, ráírtuk a neved és a címed a számlára, a számlát betettük a borítékba, amin a neved és a címed van stb.) külön-külön értesíteni.

holélünk? # 2013.11.20. 10:35

capisca
én erre gondolok. Te mire alapozod, h nem kell értesíteni?

45. § (1) A távhőszolgáltató jogosult az érintettek tájékoztatása mellett

  1. a közüzemi szerződés hatálybalépésétől, a közüzemi szerződés megszűnése után a követelések elévülési idejéig a felhasználók és a díjfizetők adatai közül azokat kezelni, amelyek a felhasználók és a díjfizetők azonosításához, a közüzemi szerződés teljesítéséhez szükségesek. Ennek keretében jogosult a felhasználók és a díjfizetők azonosító adatai közül természetes személyek vonatkozásában a névre, lakcímre, születési időre és helyre vonatkozó adatokat,
capisca # 2013.11.20. 10:14

Próbáld meg, azt meglátod mi lesz az eredmény.

holélünk? # 2013.11.20. 10:07

capisca
a Főtávnak a törvény írja elő, hogy értesítenie kell az érintetteket az adatok kiadásáról
azért én megpróbálom, mert igen érintett és még érint is a dolog: emiatt hónapokig szívtam, egy csomó kiadásom volt, és az, hogy nem tudtam milyen eljárás folyik ellenem, szerintem , nem nevezhető tisztességesnek. Arról nem is beszélve, hogy az eltelt idő kamatairól én nem tehetek, és ha végül nekem kell a bérlő tartozását kamatostul megfizetni, akkor erre az idöszakra nálam felejtős a dolog.
A DHK a saját hülyesége miatt szív, csak el kell olvasni a saját üzletszabályzatukat, mit is vállalnak benne.

capisca # 2013.11.20. 09:06

a Főtáv nem értesített, h kiadta az adataimat- hiba
Nem is kell értesítenie.

a Főtáv nem adta ki az adataimat,és/vagy nem közölték, h kezes vagyok-hiba
A DHK szívott is vele, mert a VH lapot visszavonták.
Ez a DHK-FŐTÁV viszonyában rendezésre kerül, téged ez nem érint.

DHK - a „fogyasztási helyre”küldte a leveleit -hiba
Ha a FŐTÁV csak ezt a címet adta meg nekik, ők azt jelölték meg. Itt a FŐTÁV és a DHK között lehet valami "vita".

Ezek a hibákra nem lehet kártérítési pert alapítani.

holélünk? # 2013.11.20. 09:01

a Főtáv nem értesített, h kiadta az adataimat- hiba
a Főtáv nem adta ki az adataimat,és/vagy nem közölték, h kezes vagyok-hiba
DHK - a „fogyasztási helyre”küldte a leveleit -hiba

gerbera317 # 2013.11.19. 21:21

A kézbesítési vélelem megdőlése nem jelenti azt, hogy aki megállapította a kézbesítési vélelem beálltát, hibázott volna.

holélünk? # 2013.11.19. 15:09

eddig megvolna, most még az ellentmondással kell megküzdeni a bíróságon, aztán jöhetnek a kártérítési perek :)
Lehet, hogy valaki mégis hibázott?

gerbera317 # 2013.11.19. 11:14

Na végre! Megy ez umbucmann nélkül is...

holélünk? # 2013.11.19. 10:06

Kedves Fórumozók!

Megérkeztek a végzések:) Kézbesítési vélelem megdöntése iránti kérelemnek helyt adtak, végrehajtási lapot visszavontáááááááááááák! Köszönöm még egyszer mindenkinek, aki nem hülyézett le, valóban segíteni akart, és a felvetett kérdésekkel segített még keresgélni, hogy itt még ne állhassak meg.

holélünk? # 2013.11.18. 19:25

úgy látom a rokonértelmű szavak értelmezése tetszőleges, vagy ha lesz időm könyvtárba is el kell mennem, hogy megtaláljam, melyi szónál milyen akció az elvárható