Megállapodás szerinti összeg egyszercsak megnő


Nob7 # 2015.01.30. 21:19

Értem. Köszönöm mindenkinek az információ, akkor egyezkedem és fizetek tovább :(

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.30. 04:48

Ez az irat nem egyezség, még csak nem is ajánlat. Az a havi 10 ezer forint arra vonatkozik, hogy addig is, amíg meg nem egyeztek, legalább ennyit fizess. Nem mondták, hogy ezzel rendben lesztek.

Hogy mi a valós helyzet, azt Grave már megírta. Hét év alatt a 150 forintos tőkére majdnem 400 ezer forint jött rá. Vagyis a 240 ezer forintos részteljesítéssel még a kamatot se egyenlítetted ki.
(Megjegyzem, könnyen lehet, hogy egy elévült követelést kezdtél el törleszteni.

lajcsó # 2015.01.29. 21:29

Szerintem az a fő kérdés, hogy havi 10000 Ft-os törlesztés elegendő volt-e ahhoz, hogy csökkenjen a tartozásod?
Nyilván ezt hozzáértőnek ki kellene számolnia.

Grave7 # 2015.01.29. 20:47

@Nob7: Ebből a két iratból nem sok minden derül ki, a kölcsönszerződés időpontja pl. segítene.

Ahogy írták, a 150.000 Forintos tőketartozás évi 36%-al kamatozott, tehát évente (ha nem lett volna semmi befizetés) 54.000 Forinttal nőtt. Amíg a kamat nem nyer kiegyenlítést, addig a tőkeösszeg se csökken. A tőke csökkenése esetén onnantól a csökkentett tőke kamatozik tovább az említett évi 36%-al.

Az alábbit elképzelhető lehetőségnek tartom:
A tartozás 2006.08.23-án volt 238.431 Ft, amikor a CIB Bank-tól az InHold megvásárolta a követelést.
A tartozás ezt követően is folyamatosan kamatozott és mivel az éves kamat 12 hónapra leosztva havi 4.500 Ft, ezért a kamathátralék csak 5.500 Ft-tal csökkent havonta, így tőketörlesztés még nem történt.
Szerintem a 2013.04.17-én kelt levélben tévesen tüntethették fel a 238.431 Ft-ot, mint megállapodás szerinti összeget - de ennek okát nem tudom.

Ahogy mindkét levélben írták, várják az ajánlatod, a végleges rendezésre: ez általában azt jelenti, hogy ha egy nagyobb összeget be tudsz fizetni, akkor a tartozás további részét elengedik.

Nob7 # 2015.01.26. 16:25

Üdvözlet mindenkinek,

Megegyeztem egy behajtó céggel a 150000 Ft tőke tartozásom és járulékainak a részletekben történő befizetésével.
Az első levélben a megállapodás szerinti összeg 238431 Ft majd havonta törlesztettem 10000 Ft-al. Közben félévente küldözgették az újabb csekkeket és egyszer arra lettem figyelmes, hogy ez az összeg már 616600 Ft. Befizettem 240000 Ft-ot majd jeleztem írásban hogy részemről rendezve és amennyiben nem értenek egyet úgy 15 napon belül ezt írásban jelezzék felém. Persze a 15 nap eredménytelenül telt el bár közben volt egy telefonos vitánk.
Az alábbi két linken található a két levél.
Kérdésem, hogy jogos-e ez ki kell-e fizetnem és esetleg ha kifizetem a végére talán ismét emelkedik?

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Köszönöm