szakjogász képzés


belle # 2011.08.01. 21:27

:-))

Valószínűleg nem kell végigkóstolni az ország (világ) borait. (sajnos:-))

hunfrakk # 2011.08.01. 20:45

gazd.bjogon ez a fő tankönyv
http://www.jogiforum.hu/konyv/1256

*

pedig milyen jó lenne,
ha ezek a képzések profik, gyakorlatiasak lennének,
mindre befizetném magam...
borjogi is remek lehet:)

de biztosan csak a töréneti részt,
meg a filozófiai hátteret oktatják

belle # 2011.08.01. 20:29

Az LLM is csak a nyelv miatt...én ezt olvastam (bár annyira nem kutakodtam).
Gyanítottam, hogy nem sokat ér.. :-(
Én csak kényszerből, az álláskeresésem közbeni butulásom csökkentésére..

hunfrakk # 2011.08.01. 20:12

itt legtöbben azt mondják
hogy nem éri meg ilyen képzésekre menni

LLM, nközi képzések többet érnek

korábbi fórum hozzászólások ezt mondják

belle # 2011.08.01. 20:03

Én a gazdasági büntetőjogi szakjogászt néztem ki.
Mennyire hasznosítható a szakjogász oklevél? (Általánosságban kérdezem)

hunfrakk # 2011.08.01. 19:28

nekem az is tetszik
kiváncsi lennék rá, hogy oktatják

sajnos napjainkban nincsenek klasszikus kodifikátorok
külsős ügyvédi irodáknak kiadják a munkát
iszonyatos pénzekért
vajon a munka tvk. tervezetének megalkotói mennyit kapnak majd művükért

már minisztériumi műhelyek sincsenek nagyon
miniszteri rendeleteket mérnökök, közgazdászok irogatják, keverednek is a fogalmak bőszen

*
minap kétrendbeli helyett másodfokút hallottam
egy nyomozós sorozatban
azt is valami nagy okos fordíthatta...

Legislator # 2011.08.01. 18:39

maradok a szabályozási szakjogászinál:-D


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2011.08.01. 15:05

vélemény alábbiakról?
semmi?

hunfrakk # 2011.07.30. 11:21

mi a véleményetek erről a képzésről?

http://www.felvi.law.pte.hu/…-szakjogasz/

Energetikai szakjogász

Képzés célja:

jogász végzettségű szakemberek az energetika különböző területeinek

villamos energia, gáz, távhő, megújuló energia; sajátos szabályozási kérdéseiről átfogó és gyakorlatorientált ismereteket szerezzenek, és megismerjék az energetikai ágazat alapvető műszaki és gazdasági jellemzőit.

Impossible # 2009.07.13. 15:22

...és hogy örül neki. :D

Avelina-Vivien # 2009.07.13. 15:00

"akkor ok nélkül is bunkóskodom, sőt még az is jellemző rám, hogy akkor vagyok a legnagyobb bunkó, amikor a legkedvesebb akarok lenni"by Imp

Ezt igazolni tudom, valóban így van ahogy állítja:D


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.07.13. 14:55

Rexor,

neked is mondom, hogy hangulatember vagyok, azaz ha jó passzban vagyok, kedves is tudok lenni, de ha rossz kedvem van, akkor ok nélkül is bunkóskodom, sőt még az is jellemző rám, hogy akkor vagyok a legnagyobb bunkó, amikor a legkedvesebb akarok lenni (ez azért van, mert nem tudok viselkedni, valahogyan félreszocializálódtam).

Rexor # 2009.07.13. 14:53

Imp mostantól hozzád fordulok minden Kacsát érintő kérdés kapcsán. Hamarabb tudod mint ő, hogy mit is akar mondani :) Persze ezt csak mint egyszerű gyökér gondolom :)

Impossible # 2009.07.13. 14:48

naugye megmondtam :D

Kacsa1111 # 2009.07.09. 19:33

Kedves Rexor,

viszont ha nem a munkahely fizeti, hanem saját zsebemre megy a játék, akkor már jobban megnézi az ember, hogy miért mennyit ad ki...
na a szakjogászképzés tipikusan olyan, ahol elég rossz az ár/érték arány...:)


Kacsa11

Rexor # 2009.07.07. 13:02

Nekem az a véleményem, hogy minden hasznos, amiből az ember tanul valamit. Ha a munkahely fizeti, akkor főleg :).

Impossible # 2009.07.07. 12:13

Kacsának erről az szokott lenni a véleménye, hogy a szakjogászképzések semmit sem érnek, és csinálj inkább LL.M.-et. (Nekem is ez a véleményem, csak én nem tapasztalatból mondom.)

Szegednapfény # 2009.07.07. 11:39

Sziasztok !

Gazdasági büntetőszakjogász képzésre jelentkeztem több helyre ( ELTE, Pázmány). Amennyiben mindkettő indul, melyiket javasolnátok tapasztalat alapján ?!
Végzett valaki mostanában ilyen a szakon ?
Köszi

fzsl # 2008.10.14. 14:16

Sziasztok!

A tokepiaci es bankszakjogaszi kepzesekrol erdeklodnek.

Ha jol tudom, tobb helyen is elvegezhetoek (JTI, Pazmany). Melyiket erdemes? Erdemes-e egyatalan, vagy csak a szokasos torvenyszoveg felolvasasa zajlik az oktatas soran? Mennyire magyarazzak el a kozgazdasagi jellegu reszeket?

Elore is koszi,
zs

Friki # 2008.09.07. 08:05

Szió!

Én a múlt évben jártam az ELTE JTI-re biztosítási szakjogászra. Nem volt rossz a képzés, bár szerintem nem volt túl gyakorlatias, inkább az egyetemi képzésre hasonlított. A számonkérés nem vészes, írásbeli vizsgák vannak, és amikor megkapod a tesztlapot azt hiszed, hogy ez most bukta, de mégis átmész mindig. Az államvizsga viszont elég kemény, még buktak is nálunk, igaz nem sokan.

Initram5 # 2008.08.04. 12:01

Valaki valamit?

Initram5 # 2008.08.01. 08:34

Sziasztok!

Mit tudtok az ELTE biztosítási szakjogász képzéséről?

http://www.eltejti.hu/…kjogasz.html

Járt valaki rá közületek? Mennyire komoly a számonkérés, mennyit lehet tanulni a 3 szemeszter alatt?

Más: a közlekedési szakjogász képzést ismeritek? Miért nem indul évek óta?

Legislator # 2007.09.07. 17:23

Juharlevélnek annyiban igaza van, hogy elkelne némi rend ezen a nagy magyar jogi szemétdombon. Persze, sokaknak ez nem érdeke.


Sunshine after the rain.

moby # 2007.09.06. 17:22

"Ha nem kapnám meg ettől a szertől azt a pluszt amit vártam, akkor szimplán becsapva érezném magam, hiszen ennyi erővel vehettem volna egy olcsóbb sima autósampont is. Érted amit próbálok ezzel mondani?"

Értem. Csak vitatom. :) Én pont azt mondom, hogy ha Te a terméktől nem azt kapod, mint amit vártál (az autód nem csillog jobban, mint egy sima sampontól), akkor Te soha többé nem veszel ilyen terméket (függetlenül attól, hogy mi van ráírva), és nem ajánlod másnak sem, illetve más terméket ajánlasz helyette. Ily módon a termék nem lesz piacképes, és nem lesz vevőköre. A klienseket (akár ezer más módon, mint egy névjegy) becsapó/megtévesztő ügyvédnek pedig nem lesz ügyfélköre. És ezt elsősorban nem a jogi szabályozás (ami sokszor ilyen-olyan módon amúgy is kijátszható, megkerülhető), hanem a piac (az ügyvédi piac) önszabályozása fogja elérni. Remélem, Te is érted, hogy én mit mondok.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.06. 17:19

DrAttika, ne konfabulálj!