Legyen a zene mindenkié!


Legislator # 2009.02.24. 13:36

Kedves Nils!

Nekem a "smooth" szóról a következő jut az eszembe:


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.24. 13:38

Impi,

lol. Én mondjuk utáltam a zenéjét, de maga a mese jó volt. Nem értem, hogy egy selypítő ember hogyan lehet színész.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.24. 13:45

Kedves drpici,

Bon Jovi örök név a könnyűzene világpalettáján, én is nagyon bírom.


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.02.24. 19:38

Olybá tűnik, nem okozott nehézséget a nevem eredetének felfedése, pedig még az e-mail-címem is "láthatatlan". :) Az egyik kedvenc rajzfilmem, és az elismert sikerét jelzi az is, ha már önmagában a Nils névről a többség Márton lúdra asszociál.

Kedves Leg,
ez egy másik "smooth", de egyáltalán nem rossz. :)

Bon Jovi tényleg egy igazi klasszikus, sőt minél későbbi albumait hallgattam, annál jobban tetszett. Szerintem nála az idő múlása a zenéjére is jótékonyan hatott.

Végighallgatom a többit is...

Legislator # 2009.02.24. 21:37

Kedves Nils,

Mindenben egyetértek Veled.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.24. 21:43

Az Atemos kifejezetten tetszett.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.24. 22:23

Ugyan a most következő kanadai (francia) angolul éneklő banda a nálam kicsivel fiatalabbak kedvence főként, de én nagyon kedvelem ezt a csapatot. Következzék pár link a Simple Plan-től.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.24. 22:32


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.24. 22:43

És egy ritkábban hallgatott magyar kedvencem. Kapaszkodjatok!!!


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.02.25. 10:45

Leg jóvoltából ez egy zúzós délelőtt volt. :)

A Junkies-ra válaszul szerettem volna keresni egy Black-Out-ot, de éppen a kedvenc nincs fent a jutubon.

Ha már Simple Plan, akkor legyen egy kis Green Day is:



Nem rossz amúgy ez a SP, még annak ellenére sem, hogy közelebb vagyok a 30-hoz, mint a 20-hoz.

Rice, Rice, Beatrice, egy jó videóval:

Legnek egy indie:


Kis hazánkban is népszerűbb lehetne ez a banda, mert egyáltalán nem olyan rosszak, mint amilyen kevés szó esik róluk. Állítólag Bécsben teltházas koncertet adtak, jó előre elfogytak a jegyek.

A végére az egyik legnagyobb kedvencem, ami nálam biztosan benne van minden idők 10 legjobb számában:

Legislator # 2009.02.25. 14:57

Kedves Nils,

Tetszett a "húzós délelőtt" kifejezés. Ami pedig a korodat illeti... Boldog ember! Én már túl vagyok a harmincon, bár csak eggyel:-). A Green Day az egyik kedvencem, az American Idiot itt van szemmagasságban a CD-k között. Még ma sort kerítek a zenéid meghallgatására. Az SP-t illetően meg csak annyi a gond, hogy az eredeti klipjeik jelenleg nem láthatóak a tube-on, pedig azok csak fokozzák a kemény(kedő) zenei hatást.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.25. 15:34

Kedves Nils,

Az indie rockot köszönöm, a Green Day és a U2 számokat persze ismertem, de jó volt hallani. A Beatrice-nek ezt a számát egyidőben nagyon sokat kellett hallgatnom bizonyos osztálytársaim jóvoltából anno, mégis egy nem szokványos Beatrice-számmal rukkolok elő:

Ráadásképp egy kedvencem a Trainspotting c. filmből (2005 körül ez volt a Sziget fesztivál reklámzenéje):


Sunshine after the rain.

bandeeraz # 2009.02.26. 11:04

Tudom itt senkit nem érdekel, de újra koncertezik minden idők legjobb rockzenekara:D

Legislator # 2009.02.26. 13:00

Kedves bandeeraz,

Ez a zenei fórum, tehát így minket a Faith No More is érdekel. Ezt az együttest sokan szeretik, most így én is meghallgathatom pár számukat a youtube segélyével.


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.02.26. 17:13

Kedves Leg,

én 3-mal vagy innen, egyes "rosszindulatú" feltételezések szerint csak 2-vel, de én az előnyösebb számolási módot szoktam alkalmazni. :)

Feró mutatványa jókedvre derített, köszönet érte! :)

És úgy bizony: jó volt hallgatni az - általam legalábbis - elfeledett Faith No More-t.

Ildikóka82 # 2009.02.26. 17:36

én külön-külön is nagyon szeretem őket, Amy Lee csodás, szerintem...


Iwikó

Legislator # 2009.02.26. 19:54

Ez tényleg minőségi zene volt.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.26. 19:57

Kedves Nils,

Én a 26. születésnapomat éltem meg vízválasztóként. 25-ig még jól hangzik minden (nagyjából). 30-on túl meg egy más világ (de jó esetben nem azonnal a másvilág) jön, azt könnyebb volt egy ilyen fiatalságkultuszos világban feldolgozni. Örülök, hogy tetszett Feró, és a Faith No More is.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.26. 20:16

Hi Folks,

Ma arra gondoltam, hogy két magyar kedvencemtől hozok zenéket. Az egyikük egy eléggé balhés srác, de azért néha érdemes hallhatni.

Felhívom a figyelmet a progresszív módon szlenges szövegekre.

A következő banda a kevés csak angolul éneklő magyar bandák egyike volt, de már feloszlottak.
Ők a Freshfabrik.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.26. 20:17

hallhatni=hallgatni


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.02.28. 06:17

nem hiszem el, hogy ez a link nem váltott ki semmilyen reakciót!!!

most vagy Puccinit vagy a Manowart nem ismerik az emberek...

bónusz zenei kérdés:
ki az a zenész-énekes, akinek gitárosa Jimi Hendrix, vokalistái pedig James Brown és BB King voltak?


Kacsa11

Legislator # 2009.02.28. 09:38

Kedves Kacsa,

Itt ha jól látom, egy heavy metall együttes bongyorhajú, kigyúrtnak mondható, senior korú lead singere egész érthető kiejtéssel énekli az olasz operairodalom (számomra) csúcsdarabját, amit én általában a Maestro-tól (Pavarottitól) szoktam hallgatni. (Akinek azonban kissé mélyebb fekvésű hangja volt). Ahhoz túl jól csinálják, hogy kiröhögjem őket. Iszonyat nagy! Tényleg teljesítmény, le a kalappal. Felvettem a kedvencek közé.

A kérdésedre a választ nem tudom, de hátha valaki tudja.


Sunshine after the rain.

Ildikóka82 # 2009.02.28. 12:28

Leg köszi a Supernemért :) Jó volt megint hallani őket! A Freshfabrik sem rossz.
A supernem énekese most a Mester Tomival és Ganxta-val zenél együtt valami új formációban, ha jól tudom, nem rosszak szerintem.

Szombati ajánlataim: :)

Sia, picit szomrokás...

Anouk-ot ismeri valaki? Holland rocker csajszi, nagyon tud :)

Mostanában fedeztem fel Andy McKee-t, nagyon tetszik!


Iwikó

Legislator # 2009.02.28. 14:23

Örülök, hogy egy hajóban evezünk.


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.02.28. 23:29

Érdekesnek találom, hogy eddig még nem találkoztam itt a fórumon rossz zenével... Minden joghoz kötődő embernek jó a zenei ízlése? :) Köszi a legutóbbi linkeket is!

Kedves Ildikó,
azt kell, hogy mondjam, elvetted a kedvem. A minap vettem elő porosodó gitárom, amin soha nem tudtam még úgy megtanulni zenélni, ahogy szerettem volna mindig is, de ezzel az Andy McKee-videóval minden maradék önbizalmam tovaszállt. :) Fantasztikus, nem is értem, miért nem hallottam még róla eddig. Köszi.

Kedves Kacsa, nem tudom, hogy a Manowar miként maradhatott ki, de meglepett ez a videó. Le a kalappal, valóban.