Gyerektartàs


Majordomus # 2024.03.05. 20:49

A medvegyereket ne felejtsétek ki....

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.05. 10:57

A kollégák jó része is. :D

medvepapa # 2024.03.05. 10:49

Mindig túlbonyolítom.
Köszönöm szépen!

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.05. 09:54

Semmi különös. Értenek magyarul. :)

Tisztelt Bíróság! Alulírott medvepapa (személyes adatok) és medvemama (adatok) k é r j ü k, hogy egyezségkíséréletre idézést szíveskedjen kibocsátani tartásdíj összegének megváltoztatása tárgyában. Az eljárásban a mellékelt egyezség bíróság általi jóváhagyását kérjük.
Tisztelettel: aláírás, keltezés

medvepapa # 2024.03.05. 08:03

Elnézést, hogy még mindig le vagyok ragadva az előző témájú ügynél, de pontosan hogy kell kinéznie az egyezségi kísérletre vonatkozó közös kérelemnek, sajnos sehol nem találok ehhez mintát.
Válaszát előre is köszönöm!

medvepapa # 2024.03.04. 10:36

Ez jól hangzik, még egy kicsit beleásom magam, de ez tűnik a legjobb megoldásnak.
Nagyon köszönöm a gyors választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.04. 10:32

Szerintem ehhez is van nyomtatvány. (Bár a használata nem kötelező.) Az a legjobb, ha mind a ketten aláírjátok, és közösen kéritek az idézés kibocsátását.

medvepapa # 2024.03.04. 10:25

Szeretem a Jogi Fórumot.
Beszéltem ez ügyben néhány illetékes emberrel, érdekes módon egyikük sem említett ilyen lehetőséget. Közben utána néztem és egy konkrét egyezségi tervet kell készíteni, ez pontosan mit kell, hogy tartalmazzon és mi ennek a folyamata?
Én írok egy kérelmet és benyújtom a bíróságon?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.04. 09:51

Ne keresetlevelet adj be, hanem kérj idézést egyezségkísérletre.

medvepapa # 2024.03.04. 09:20

Üdvözlöm!
Kiskorú gyermekem után a 2008-ban megállapított gyermektartásdíj ügyében szeretnék segítséget kérni. A tartásdíj összegét %-osan álllapították meg, amit én a volt párommal egyetértésben szeretnék fix összegű tartásdíjra módosítani (2-3 évente kapok bruttó 40-50.000,-Ft plussz juttatást, amiből szintén levonják a 20%-ot, de minimum 20.000,-ft-ot). Ez azt jelenti, hogy jelenleg fizetek 70.564,-Ft-ot (20%), ezt az összeget 71.000-Ft-ra kerekíteném fel. hozzáteszem, hogy soha semmi gondunk nem volt egymással a tartásdíj összegében. A bíróság honlapján megtaláltam a szükséges nyomtatványt ( 9. melléklet a 17/2020. (XII. 23.) IM rendelethez).
Kérdésem az volna, hogy én ezt sok oldalas nyomtatványt gépen is kitölthetem vagy kézzel írott formában kell benyújtanom a bíróságra? A záró rész "3.1 Pertárgy értéke" az pontosan mit jelent, a segédletet elolvasva sem jutottam közelebb a megoldáshoz, amúgy meglepett, hogy ebben az ügyben számomra ilyen bonyolult keresetet kell benyújtani.
Még annyi, hogy albérletben lakom, munkaviszonyom több mint 11 éve határozott idejű (utólagos módosítással), a volt párom fizetése pedig több az enyémnél.
Elnézést a hosszú leírásért.

Majordomus # 2024.02.10. 20:25

Na,sxóval konzultálj az ügyvédeddel. Nehogy még neked ketüljön sokba.

Hamupipoke # 2024.02.10. 08:15

Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.10. 07:12

ellenkérelem hiányában az eljárás megszűnik úgy tudom….
Ellenkérelem hiányában a bíróság meghagyást bocsát ki - fizetheted egyedül a teljes perköltséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.10. 07:10

A bíróságnak még csak tudnia sem kell erről.
Azért az úgy nem az igazi; mert akkor a kötelezett feje fölött ott lebeg a veszély, hogy a jogosult bármikor végrehajtást kérhet.

Hamupipoke # 2024.02.10. 04:36

A közös akarat csak ügyvédi felszólitásra lett meg! Mivel fél hogy visszaköveteljük a jogosulatlanul felvett pénzt. Egyébként a tartásdíjat mindig követelné….akár végrehajtással is. Mivel szerinte amig a gyermek tanul mi pengessünk. Lehet az 8 diploma is. Ezért szerettük volna egy peren kívüli lezáró határozatot. Mivel ha az nincs belerángat végrehajtásba…értem hogy nincs jogalap de stressz idő pénz. Az itt leszűrtek alapján akkor szakmai hiányosságok miatt a bírósági ügyintéző peres eljárásba fogott bennünket. Ráadásul a keresetet kiskorú gyermektartásdíj megszüntetése miatt adatták be a felperessel…Holott mi a felperest arra kértük hogy bejelentési kötelezettségét tegye meg és nem peres eljárásban végeztünk! Nos ellenkérelem hiányában az eljárás megszűnik úgy tudom….itt óriási hiba történhetett a bíróságon

Majordomus # 2024.02.09. 21:32

Add be ellenkérelemként hogy a bíróság "adjon igazat a felperesnek". Te hozzájárulsz.

Majordomus # 2024.02.09. 21:30

Ott valakinek szakmai hiányosságai vannak.

gerbera317 # 2024.02.09. 20:48

@Hamupipőke
A gyerektartást miért kell egyáltalán megszüntetni? Ha megvan a közös akarat, akkor a jogosult megszűnik követelni, az adós pedig megszűnik teljesíteni. És kész. A bíróságnak még csak tudnia sem kell erről. Ti meg, agyhalottak, pereskedtek? Úgy, hogy a megszüntetést kérő felperes maga jogosult? Aztán ki ellen indítja meg azt a pert? Kit fog a végén a bíróság marasztalni? Ki viseli a perköltséget? Az ember esze megáll...
Nem írod, hogy végrehajtás folyik-e. Mert ha igen, akkor is a végrehajtást kérőnek a Vht. 55. § paragrafus szerinti kérelmére, nem peres úton, végzéssel megszünteti a bíróság a végrehajtást.
Egyébként pedig nem 'felé'. Baxi.

Hamupipoke # 2024.02.09. 17:49

Mégis a fogadónapon a bírósági ügyintéző a 9.melléklet a 17/2020. (XII.23.) IM rendelethez keresetlevél nyomtatvány töltették ki a felperessel amin a megszüntetést kérte.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.09. 16:25

Mekkora hülyeség már ez?!

Annak, akinek a kezéhez a tartásdíjat fizetni kell, nem keresetleveléllel kell kérnie a megszüntetést. Egyszerűen bejelenti, hogy a jogosultsága megszűnt. A bejelentést követően a bíróság a tartási kötelezettséget peres eljárás lefolytatása nélkül megszünteti. [Ptk. 4:211. § (1)]

Hamupipoke # 2024.02.09. 14:09

Felperes gyermektartásdíj megszüntetése iránt adott be keresetlevelet. A bírósági végzésben pedig az van hogy 30 napon van megfelelő írásbeli ellenkérelmet beadni. De a megszüntetést szeretném én is.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.09. 12:58

Kereset? Ellenkérelem? Miről beszélsz?

Hamupipoke # 2024.02.09. 11:01

Jó napot! Igazából egy jogtudós “öreg róka” bírói gyakorlattal kapcsolatos tapasztalatára lennék kíváncsi. Rövid tényállás: én mint alperes gyermektartást fizetek. A gyermek betöltötte a 23. Életévét. Az érettségit évismétléssel szerezte meg amiről ügyvédi megkereséssel csak az iskolától kapott tájékoztatásból tudunk. Az érettségivel a gyermek szakmai érettségit kapott. Pénzügyi statisztikai biztosítói adminisztrációs munkakör betöltésére jogosít. Érettségi után 2 éves művészeti iskolába ment ahol okj szakmai végzettséget szerzett. Ezek után a BGE felsőoktatási szakképzésében vesz részt jelenleg az utolsó félévet tölti gyakornoki félév….tudomásunkra jutott hogy a gyermek évek óta külön él a felperestől erről egyikük sem tájékoztatott. A gyermek kereső tevékenységet is folytat. Elmondásuk szerint diákmunka. Ügyvédi megkeresésre felhívtuk a felperes figyelmét hogy a gyermek nagykorú több végzettséget szerzett külön önálló életvitelt él és hogy bejelentési kötelezettsége lett volna a bíróság felé. Felperes 2024. Január 1 napjával a bíróságon kérte a gyermektartás megszüntetését ám a keresetbe beleirta hogy én mint alperes az egyetemi tanulmányok befejezéséig önként vállaltam hogy fizetek. Ilyen nyilatkozatot sem szóban sem írásban nem tettetm. Szóval most egy végzést kaptam hogy 30 napon van ellenkérelemre. Szivesen vennék tanácsot hogy ebbe mit irjak? Természetesen a megszüntetés tényén felül. Valamint mi a bírói gyakorlat ezzel kapcsolatban. Köszönöm a tanácsokat.

maria valeria # 2024.02.03. 08:21

Köszönöm szépen a válaszokat
További szép napot kivánok.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.03. 07:53

Esetleg csökkentés kérhet. Megszüntetésről, halasztásról szó se lehet.