Legyen a zene mindenkié!


Legislator # 2009.02.26. 19:57

Kedves Nils,

Én a 26. születésnapomat éltem meg vízválasztóként. 25-ig még jól hangzik minden (nagyjából). 30-on túl meg egy más világ (de jó esetben nem azonnal a másvilág) jön, azt könnyebb volt egy ilyen fiatalságkultuszos világban feldolgozni. Örülök, hogy tetszett Feró, és a Faith No More is.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.26. 19:54

Ez tényleg minőségi zene volt.


Sunshine after the rain.

Ildikóka82 # 2009.02.26. 17:36

én külön-külön is nagyon szeretem őket, Amy Lee csodás, szerintem...


Iwikó

Nils # 2009.02.26. 17:13

Kedves Leg,

én 3-mal vagy innen, egyes "rosszindulatú" feltételezések szerint csak 2-vel, de én az előnyösebb számolási módot szoktam alkalmazni. :)

Feró mutatványa jókedvre derített, köszönet érte! :)

És úgy bizony: jó volt hallgatni az - általam legalábbis - elfeledett Faith No More-t.

Legislator # 2009.02.26. 13:00

Kedves bandeeraz,

Ez a zenei fórum, tehát így minket a Faith No More is érdekel. Ezt az együttest sokan szeretik, most így én is meghallgathatom pár számukat a youtube segélyével.


Sunshine after the rain.

bandeeraz # 2009.02.26. 11:04

Tudom itt senkit nem érdekel, de újra koncertezik minden idők legjobb rockzenekara:D

Legislator # 2009.02.25. 15:34

Kedves Nils,

Az indie rockot köszönöm, a Green Day és a U2 számokat persze ismertem, de jó volt hallani. A Beatrice-nek ezt a számát egyidőben nagyon sokat kellett hallgatnom bizonyos osztálytársaim jóvoltából anno, mégis egy nem szokványos Beatrice-számmal rukkolok elő:

Ráadásképp egy kedvencem a Trainspotting c. filmből (2005 körül ez volt a Sziget fesztivál reklámzenéje):


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.25. 14:57

Kedves Nils,

Tetszett a "húzós délelőtt" kifejezés. Ami pedig a korodat illeti... Boldog ember! Én már túl vagyok a harmincon, bár csak eggyel:-). A Green Day az egyik kedvencem, az American Idiot itt van szemmagasságban a CD-k között. Még ma sort kerítek a zenéid meghallgatására. Az SP-t illetően meg csak annyi a gond, hogy az eredeti klipjeik jelenleg nem láthatóak a tube-on, pedig azok csak fokozzák a kemény(kedő) zenei hatást.


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.02.25. 10:45

Leg jóvoltából ez egy zúzós délelőtt volt. :)

A Junkies-ra válaszul szerettem volna keresni egy Black-Out-ot, de éppen a kedvenc nincs fent a jutubon.

Ha már Simple Plan, akkor legyen egy kis Green Day is:



Nem rossz amúgy ez a SP, még annak ellenére sem, hogy közelebb vagyok a 30-hoz, mint a 20-hoz.

Rice, Rice, Beatrice, egy jó videóval:

Legnek egy indie:


Kis hazánkban is népszerűbb lehetne ez a banda, mert egyáltalán nem olyan rosszak, mint amilyen kevés szó esik róluk. Állítólag Bécsben teltházas koncertet adtak, jó előre elfogytak a jegyek.

A végére az egyik legnagyobb kedvencem, ami nálam biztosan benne van minden idők 10 legjobb számában:

Legislator # 2009.02.24. 22:43

És egy ritkábban hallgatott magyar kedvencem. Kapaszkodjatok!!!


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.24. 22:32


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.24. 22:23

Ugyan a most következő kanadai (francia) angolul éneklő banda a nálam kicsivel fiatalabbak kedvence főként, de én nagyon kedvelem ezt a csapatot. Következzék pár link a Simple Plan-től.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.24. 21:43

Az Atemos kifejezetten tetszett.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.24. 21:37

Kedves Nils,

Mindenben egyetértek Veled.


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.02.24. 19:38

Olybá tűnik, nem okozott nehézséget a nevem eredetének felfedése, pedig még az e-mail-címem is "láthatatlan". :) Az egyik kedvenc rajzfilmem, és az elismert sikerét jelzi az is, ha már önmagában a Nils névről a többség Márton lúdra asszociál.

Kedves Leg,
ez egy másik "smooth", de egyáltalán nem rossz. :)

Bon Jovi tényleg egy igazi klasszikus, sőt minél későbbi albumait hallgattam, annál jobban tetszett. Szerintem nála az idő múlása a zenéjére is jótékonyan hatott.

Végighallgatom a többit is...

Legislator # 2009.02.24. 13:45

Kedves drpici,

Bon Jovi örök név a könnyűzene világpalettáján, én is nagyon bírom.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.24. 13:38

Impi,

lol. Én mondjuk utáltam a zenéjét, de maga a mese jó volt. Nem értem, hogy egy selypítő ember hogyan lehet színész.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.24. 13:36

Kedves Nils!

Nekem a "smooth" szóról a következő jut az eszembe:


Sunshine after the rain.

drpici # 2009.02.24. 13:34

Sziasztok!

Igazán jó lett ez a topic, jó volt újra meghallgatni néhány ismerős számot és mégjobb megismerni néhány újat - mert volt ami nagyon tetszett.
Köszi mindenkinek!

Linkelek én is néhányat:

Ezeket a komoly és könnyűzene szigorú különválasztása ellen:

Utóbbit főleg mert én meg Bon Jovi fan vagyok. :)

Egy-két először itt hallott zenéről meg eszembe jutott egy lázadókori kedvencem, és találtam is:

Ezek meg csak kedvencek:

Legislator # 2009.02.24. 13:29

Nem szeretem az ilyen háborús izéket.


Sunshine after the rain.

_Wasp_ # 2009.02.24. 13:16

Legislator # e-mail 2009.02.22. 10:22
Wasp, A zene jó volt, bár mondjuk a film nem kellett volna „alája“.

Pedig a film is klasszikus... :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bandeeraz # 2009.02.24. 13:13

Akkor én is beszálok,

egy oktatóvideó zenészeknek:

az egyik kedvenc számom a keményebbik fajtából:

Remélem mindenkinek tönkretettem a napját:DDDD

Impossible # 2009.02.24. 11:33

Nils Holgerson, ott repül Márton lúdon, Nils Holgerson... (ennek is jó a zenéje) :D

Nils # 2009.02.22. 14:14

Én is köszönöm a linkeket, csaknem mindegyiket végigpörgettem.

Leg, az írekkel, skótokkal kapcsolatban már én is megjegyeztem ezt magamban. Sőt az indie rockot én is csak kb. 1 éve ismerem, előtte nem hallgattam ilyesmit. A The Thrillst nekem is szokni kellett, először annyira nem is tetszett, de aztán sokadik hallgatásra valami megfogott benne. Bennük is van valami a chill out-világból.

De ha már ebbe az irányba kalandoztam: ki ismeri a The Rippingtons nevű smooth jazz bandát? Esti, csendes borozgatásokhoz ajánlom! Kellemes zene.

Legislator # 2009.02.22. 13:14

A The Thrills érdekes, de még szoknom kell.


Sunshine after the rain.