helyek&programok


Ildikóka82 # 2009.04.28. 06:38

Az egyik barátom rendszeresen rövidekkel nyugtatta magát, amikor a Be-t tanulta, ő csak így tudta átvészelni :) Én a munkajogi szigom előtt dobtam be egy nagy sört, 4 is lett, kicsit segített, hogy megnyugodjak (btw nem vagyok alkesz:))


Iwikó

Nils # 2009.04.27. 17:57

Bajussz, nem vagy egyedül, sokakat "motivál" egy pofa sör a tanulásban. A veszprémi kézilabdások is benyomnak egy sört a meccsek előtt és láss csodát, a világ élvonalába tartoznak. :)

Legislator # 2009.04.27. 17:33

A Chimay-t igen (világosat és barnát is), én elalszom tőle valamiért, ettől eltekintve jó. A Radlert gyógyszernek iszom/ittam, nem sörnek:-).


Sunshine after the rain.

bajussz # 2009.04.27. 17:27

sörök, hmm

a guinness nagyon testes, a habja szintén

a radler a sör megcsúfolása, helyette a világos sör-fanta citrom inkább

ami nekem külföldi sör nagyon ízlik, az a martiner és saris. ezek szlovák sörök. úgy csapolják, hogy a habja 5 perc után is ott van, ahol volt:)

cseh sörökből pedig a pilsner urquell, bár ez kcisit keserű, de attól finom

magyar sörök: ittam egy párfélét már, de az egyetemről megmaradt a borsodi- és kőbányai szeretet:)

tegnap kinn voltam bringázni 3-4 órahosszát, 8kor hazajöttem, zuhany, majd pisszentettem egy arany ászokat, és leültem tanulni. láss csodát, este 11-ig bírtam is :D

Nils # 2009.04.27. 17:23

A Rochefortról nem is beszélve...

Nils # 2009.04.27. 17:20

Chimayt kóstoltak-e már a hölgyek, urak? Szerintem ez a trappista sörök királya.

Avelina-Vivien # 2009.04.27. 16:49

Egyjogász: A csokis sörön kivül még van fahéjas csokis kávét és áfonyás-zabpelyhes kekszet is kínálnak:))
Találtam róla képet is:
http://www.ende.hu/kepek/912

Imp:Azt Írországban kóstoltam ilyen fekete sört de nekem az sem ízlett, nekem a sör nem ízlik:)Viszont ott találtam whiskey-vel töltött bonbont:D


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Legislator # 2009.04.27. 16:40

A Vilmos nem rossz, bár nem gyakran iszom. Egyszer volt akció, úgy négy esztendeje, akkor ittam hetet
:-), persze társaságban, kettőt fizet egyet kap volt. A könyv-ital cserét még megbeszéljük, most lakásra gyúrok, és a helyzet egyre fokozódik... A Kilkennyre gondolsz? Én szeretem, de alapból barnasör fan vagyok, ha rossz a gyomrom, a (limonádé-világos sör keverékéből álló) Radlert is szívesen megiszom.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.27. 16:28

Vivi,

és ír fekete sört ittál már? Ha igen, milyen? Arra nagyon kíváncsi lennék.

Impossible # 2009.04.27. 16:26

Leg,

ittál már a Balatonból? Egyszer próbáld ki, szerintem jó. Én szeretem a metaxát is, és amit nagyon szeretek, az a vilmoskörte. Egy üvegért cserébe még Lábady könyvét is odaadnám. :D (kb. 3 ezer asszem, mondjuk fűszeres vilmos)

Egyjogász # 2009.04.27. 16:18

Csokoládé ízű sör??????? Brrrrrr.....

Azt a vanília ízű pörkölthöz kínálták???:)

Avelina-Vivien # 2009.04.27. 16:17

Coctails:Cosmopolitan, Caipirinha, és white russian.


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Avelina-Vivien # 2009.04.27. 16:13

Nekem a kedvencem a Bailey's.Angliában kóstoltam csokoládé ízű sört valamelyik Ale fesztiválon de annak is keserű íze volt.:))Nem tudom, hogyan tesztek különbséget ..bár én egyáltalán nem iszom sört:)


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Nils # 2009.04.27. 15:46

Két atyai jóbarátnak is vannak gyümölcsfái, szoktak pálinkát főzni, őket nem lehet megsérteni a visszautasítással. :)

Legislator # 2009.04.27. 15:37

Bajussznak igaza lehet, bár a kávét és a teát is csak szükség szerint iszom. Impi, köszönöm a Balaton vizére vonatkozó ajánlást, eltekintenék tőle:-). Nilsszel megegyezhetünk abban, hogy a Becherovkától én is menekülök, valamint megjegyzem, hogy a Metaxától is:-). Viszont az jó baráti kör, amely maga főzi a pálinkát:-))).


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.04.27. 15:30

Inkább csak sörös és boros vagyok. Egyszer egy bizonyos mennyiségű (nem is volt sok) becherovkától 1 egész hétig rosszul voltam, azóta nem iszom ilyesmit. Esetleg egy kis házipálinka, ha az idősebb cimborák megkínálnak a maguk készítette italból. Az ásványvíz viszont mindennapos kedvenc ital, ebben egyetértek Leggel. :)

Impossible # 2009.04.27. 15:13

A Balaton vize a legjobb, beúszni mélyre, és inni, főleg tavasszal, teljesen tiszta. :)

bajussz # 2009.04.27. 14:37

sokan nem tudják, de a tea és a kávé is vízelvonó

Legislator # 2009.04.27. 14:23

A Hubertus engem is a múltra emlékeztet, ma már nem tudnám meginni. Valaha volt narancsízű változata is a hozzáértők szerint. A kommersz rumot is anno megittam egy rövidebb időszakban. Az úgy magában rettenetes egy ital, viszont költséghatékony. Ha már mindenképp valamit inni kell, én a francia cognac-ot szeretem. A valódi gyümölcspálinkát is egyszer-egyszer megiszom, bár őszintén szólva, minden értéke ellenére is, nem egy népünnepély. Valahogy egyetlen alkoholos italt sem szeretek úgy, mint az ásványvizet:-). Ugyanis az alkoholos italok vízelvonószerek, tehát még több vizet kell utána inni...:-) (vö.: a víz a legerősebb ital by Impi).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.27. 14:10

Hemingway kedvence a Mojito és a Daikiri (Daikirit lehet hogy nem így írják helyesen) volt. Egyiket sem ittam még. Ezek rumok. Igazán jó rumot nemnagyon lehet kapni, pedig pl. teába nagyon jól jön. :D

bajussz # 2009.04.27. 13:15

a hubertusz nekem tipikusan a gimis-ital, akkor még bírja az ember az édes, émelyító piákat

pálinkákat én is csak ha muszáj, én maradok az unikumnál

Impossible # 2009.04.27. 12:43

A pálinkát nem szeretem, mert íze nincs, csak szaga, és iszonyatosan erős. Az egyik nagypapám csinált régen 70%-os körtepálinkát, meg cseresznyepálinkát, szilvapálinkát is. Pl. a cseresznyének pont olyan volt a szaga, mint magának a gyümölcsnek, de az ízének már köze sincsen hozzá, viszont üt, mint a rosseb. :D Vodkát szintén utálom, bár eddig csak Finlandia-t ittam.

St. Hubertus-ról (a vadászok védőszentjéről) nevezett ital az egyik kedvencem a rövidek közül.

Ildikóka82 # 2009.04.27. 12:27

A jó kis hazai pálesznél nincs jobb :) Azért a Jäger sem rossz.


Iwikó

Rexor # 2009.04.27. 12:23

Dehogynem, velem lehet beszélni :). Kezdjünk először egy igazi magyar kuriózummal: Azt tudta valaki, hogy a közismert nevén macis vodkának nevezett készítményt a Ferencvárosi műanyaggyár gyártja? Szintén kiválóan lehet tőle harmadnaposnak lenni (valószinűleg 100%-ban természetes anyagokból készült termékről van szó). Másodk helyre tenném a Mátyás keserű nevű csodát, aminek első ízlelésre olyan íze van mint az Unicumnak. Másodikra már nem annyira. Harmadikra pedig erősen kikívánkozik.

Impossible # 2009.04.27. 12:15

Töményekre nem akartok rátérni? :D