helyek&programok


Legislator # 2009.04.27. 11:19

Kedves Rexor,

Lehetséges. Azt elfelejtettem írni, hogy a portói úgy készül, hogy négy rész borhoz egy rész brandyt adnak.


Sunshine after the rain.

Rexor # 2009.04.27. 11:07

Leg: az úgy hívják, hogy Szerelmi Pincesor :) Hasonló a Szépasszony völgyéhez Egerben.

Legislator # 2009.04.27. 10:19

Kedves Rexor!

Köszönöm. Tokajban a vasútállomás mellett van egy elég jó hely, de most nem tudnám az utcát megnevezni.


Sunshine after the rain.

Rexor # 2009.04.27. 08:52

Leg úgy látom tényleg borszakértő vagy :). Tokajban és is az Óvár u. 6-ot preferálom (nevet nem írok, mert az már a reklám helye lenne).

Nyáron én inkább maradok a sörnél :). Szép volt ez a a Márai idézet, bár az igazat megvallva nekem Márai könyvet még nem sikerült végigolvasnom (A gyertyák csonkig égneket megpróbáltam, de feladtam a küzdelemet). Talán majd kicsit idősebb kormban újra megpróbálom.

bajussz # 2009.04.27. 08:36

így járhat, aki sokat iszik

http://w2.hidemyass.com/index.php?…

Legislator # 2009.04.27. 08:07

A madeira is lehet fehér.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.27. 07:49

Kacsa,

Ezek direkt szivarhoz vannak. Mondjuk Lagavulint vagy Henessy-t is szívesen fogyasztanék...A madeira és a portói felerősített alkoholtartalmú borok. A portói színe a vöröstől a fehérig változhat. A madeira édes vörös desszertbor, de ennek is készítik száraz változatát. Madeirát sosem láttam Magyarországon, sajnos.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.04.27. 06:58

Kedves Legislator,

szivar mellé, én mondjuk inkább Hennessy-t vagy Lagavulin-t képzelek...de nem hagzik rosszul egy testes vörös bor sem.:)


Kacsa11

Legislator # 2009.04.26. 17:54

Kacsa,

Pont van egy üveg barna Leffe itthon:-). Az aszú, a Sauternes, és van még egy francia természetes csemegebor, ennek nem jut eszembe a neve, ez külön kategória. Más kategória a ménesi vörös aszú, amit csak szeretnék inni, de ez az idő is eljön. Aztán más a madeira és a portói, ezek felerősített borok, szivar mellé jók.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.04.26. 16:53

Kedves Impossible,

azért nem mindig így ebédelek, de igyexem:)

belga sörök kipróbálása kötelező! Kezd a Leffe-vel...
hollandból meg a hoogarden-t bírom ajánlani...ha szereted a búzát...


Kacsa11

Impossible # 2009.04.26. 15:21

Kacsa,

mindig így ebédelsz? :D
Fene a jó dógodat! :D

Az egyik idelátogató német lánynak volt kedvence a Weißwein...üvegből itta. :D Azért az aszúk szerintem nem vehetők egy kalap alá a fehérborokkal, mindenesetre én külön műfajnak tekintem. A 3 puttonyos azért jó, mert feleannyiba se kerül, mint a 6. De azért a 6 jobb.

Nem tudom, milyen a belga sör. Finom? Majd ellátogatok oda.

Kacsa1111 # 2009.04.26. 14:29

Kedves Impossible,

azért mert belga sörök alkotják a választék jelentős részét...
douel, leffe...hogy két igen jó minőséget említsek!:)


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.04.26. 14:27

Kedves Ildikóka82,

fehér és édes...erre mondják, hogy női bor.
én mégis nagyon szeretem az aszúféleségeket.
legjobban talán a 3 puttonyosat de lehet, hogy csak azért mert abból ittam a legtöbbet...

ma ebédre elfolyt egy üveg olasz és egy spanyol...vörös és száraz...az a férfinak való!:)


Kacsa11

Impossible # 2009.04.26. 12:22

Én nem ismerem. Az milyen? Mér belga?

Ildikóka82 # 2009.04.25. 22:37

Nils,

"Gondolom, mindenki ismeri a Lánchíd budai hídfőjénél a belga apátsági sörözőt." Hogyne ismerném, pár lépésre lakom tőle :)

5 puttonyos Tokajit ittam pár napja, hmmm finom volt.


Iwikó

Peace # 2009.04.25. 19:27
Impossible # 2009.04.25. 19:03

Hűha, ez jól néz ki!

Legislator # 2009.04.25. 18:47

www.nyikospark.at

Ez az őrvidéki magyar+az osztrák konyha nászából született hely nem szűnhet meg addig, amíg én oda el nem jutok:-))).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.25. 17:38

Viv,

Ő is téged. lol

Nils # 2009.04.25. 17:38

Én is. Az egyik kedvencem.

Avelina-Vivien # 2009.04.25. 17:36

Márait egyébként is szeretem .


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.04.25. 17:35

Ez tényleg szép szöveg.

Avelina-Vivien # 2009.04.25. 17:33

Ez nagyon szép idézet volt!


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Nils # 2009.04.25. 17:24

Kicsit hosszabb, de nekem ez a kedvenc boros idézetem.

Márai Sándor: A magyar borokról (részletek)

A bor férfidolog, csendesen kell beszélni róla. Leghelyesebben egy pohár bor mellett. Ha megöregszem pincét akarok, ezt már szilárdan elhatároztam. Semmi mást nem akarok az élettől. A pince helyét is kinéztem, nem messze otthonomtól: gyalog járok majd ki, s vigyázok, hogy a környékbeliek, bortermelők, gyümölcsöskertek tulajdonosai, vincellérek ne tudjanak meg semmit városi múltamról. Ha megsegít a vaksi sors, hetvenéves koromra tisztességes emberek a maguk világából való tisztességes embernek tartanak majd, tehát bortermelőnek, valakinek, aki tudja hol kell meghalni. Mert nincs szebb halál, mint egy diófa alatt, a borospince előtt, ősszel, közvetlenül a szüret után, amikor az újbor már szunnyad és erjed a hordókban, a diót leverték a fáról, s a napnak szelíd ereje van még, mint az öreg ember szerelmének. Itt ülök majd egy padon, háttal pincémnek, ahol boraim pihennek, a kecskelábú asztalnak könyökölve. (...) Könyvet csak ezeréveset olvasok már ebben az időben, s óbort iszom hozzá, ötéves somlóit. Így várom a halált. (...) Mind öregek leszünk, a pince tulajdonosa és vendégei, irodalomról csak akkor esik szó közöttünk, ha legalább ezer éves, s borról csak akkor, ha legalább ötéves, nem akarunk már bosszút és elfeledtük azokat is, kinek egykor nem akartunk megbocsátani. A tájat nézzük, kortyoljuk a bort, s óvatosan ejtjük a magyar szavakat, melyek egyidősek e tájjal. A bor nem bírja a beszédes vendéget, ez régi tapasztalás, s a beszédes vendég, akinek még fontos mindenféle világi hiúság, nem bírja a bort. Ennek a pillanatnak élek, amit addig csinálok, még csak előkészület, magam sem tartom sokra. Mind bölcsek leszünk, s az első pohárból a földre is loccsantunk egy kortyot, nagyon régi áldozati szokás szerint. Mikor az első csillag feljön, kulcsra csukjuk a pince vasajtaját, s rövid botra támaszkodva megyünk haza. Az éjszaka hűvös már, a társaság árnyalakjait elnyeli az októberi este varázslata. Életünk, nem éltünk kinek fontos igazán? Bölcsek leszünk, mint a bor, melyet ittunk, s vállvonogatva beszélünk az utókor ítéletéről. Mert minden bölcsesség alja, melyet a magyar hazai borból és a műveltségből tanult, ennyi: szeretni kell az életet, s nem kell törődni a világ ítéletével. Minden más hiúság.

Impossible # 2009.04.25. 17:16

Hát én nem birom szegény Hamvas Bélát, szerintem ő is olyan volt, mint én, a saját gondolataiban gyönyörködött, ez roppant idegesítő tulajdonság. :D

Pázmány Péter a borról:

Aki megissza a bort, abba belebújik az ördög, aki nem issza meg, abban már benne van.