A ruha a fő...?


Avelina-Vivien # 2009.05.03. 12:07

apropó vizsga:nagyon szépek az itthoni magyar jogi diplomák.Az a nagyon nagy latin is ízléses szép.Nekünk miért csak egy db papírt adtak:(


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

bajussz # 2009.05.03. 09:37

alig várom, hogy szakvizsgázzak, megint felvehetem az öltönyt:)

nyakkendő

ti hogy kötitek, milyen csomóval?

Legislator # 2009.05.03. 09:32

A kollegák egymás tiszteletére öltöznek ki:-))).


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.05.03. 09:05

nem szólok semmit...
a monitort tiszteljem meg azzal, hogy öltönyben ülök le elé?


Kacsa11

bajussz # 2009.05.03. 08:54

ahhoz mit szóltok, amikor az ügyvédi irodában a titkárnő házi papucsban mászkál?

Avelina-Vivien # 2009.05.03. 08:30

Ruhák terén nem ragaszkodom a márkákhoz , ami tetszik és ízléses az jöhet.Amit szeretek:Morgan,Next, Marks &Spencer,New Look,La Senza,Max Mara.Ami nektek Armani meg Hugo Boss az nekem Roberto Cavalli egyszer remélem tudom venni egy egész ruhát is nem csak egy kesztyűt:D:D


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Avelina-Vivien # 2009.05.03. 08:18

"titkárnő rúzsfoltja ne hagyjon nyomot.:)))" by Kacsa

Az ilyen titkárnőket kilógatnám az ablakon, akik családokat barmolnak szét...:P


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Legislator # 2009.05.03. 07:47

Bár valamelyik srác írta (talán Bandeeraz), hogy abban az nk. ügyvédi irodában, ahol ő dolgozik, Armaniban kell járni.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.05.03. 07:44

De ha Impi szabóknál akar forgolódni, minek beszéljem le? Kezdők lelkesedése:-). Nem az a nagy dolog, amikor valaki öltönyben mehet valahova. Ha nem az, amikor azt mondják, hogy maga olyan kiváló, hogy akár farmerban is bejöhet a főfőhivatalba, csak jöjjön.:-) Mondjuk szeretek öltönyben járni.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.05.03. 07:39

Egyetértek. Még véletlenül sem mennék Armaniba, vagy Hugo Bossba dolgozni. Nálunk ez nem szokás.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.05.03. 07:08

Kedves Legislator és Impossible,

azért azt nem szabad elfelejteni, hogy munkaruhát vesz az ember...ha tetszik, akkor termelőeszközt:)))

a kaszinóba nyílván elgánsabb öltönybe megy, de melósruhánál az a fontos, hogy

  • strapabíró legyen, mert napi 8-10 órát csúszkálsz benne a székeden...
  • ne gyűrödjön, hogy miért lásd az előbbi pontban...
  • kényelmes legyen, lásd megint csak az első pontot...
  • könnyen tisztítható legyen, mert a kávé, tea, titkárnő rúzsfoltja ne hagyjon nyomot.:)))

szóval ilyen körülmények közé kár az armani, meg a hugo boss...


Kacsa11

Legislator # 2009.05.03. 07:06

Kedves Imp,

Nincs olyan, akit örömmel ajánlanék. Régi, komoly mesterek vannak az V. kerületben, de azért ők drágán dolgoznak.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.05.03. 07:01

Kedves Ildikóka82,

ha jól emléxem a nagymárkák leárazva is 50 körül ugrálnak a premier outletben...
de már bő egy/másfél éve nem jártam arra, szóval nem tudom...
melósruhára viszont nem áldozok ennyit:)

igazából azt sem értem, minek öltözök ki a monitorom számára...:)))


Kacsa11

Impossible # 2009.05.02. 18:55

És tudsz jó szabót is? :D

Legislator # 2009.05.02. 18:53

Beszéld meg a szabóval. Kell majd bélésanyag is. És választhatsz fazont is.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.05.02. 18:28

Leg,

hol vegyek öltönyanyagot?

Legislator # 2009.05.02. 18:13

Lentebb pár előzményhozzászólás olvasható egy más topikból átemelve.


Sunshine after the rain.

Ildikóka82 # 2009.05.02. 18:13

végig


Iwikó

Ildikóka82 # 2009.05.02. 18:12

Imp a Premier Outlet-be érdemes lenne elmenned, nagy márkák (pl. Hugo Boss, Armani, Kelvin Klein) elég rendesen le voltak árazva, nagy akciók vannak, mi is a párommal öltönyvásárlás miatt mentünk el. Egy kis türelem kell míg végogjárod az üzleteket, de szerintem megéri.


Iwikó

Legislator # 2009.05.02. 18:12

Impossible # 2009.05.02. 18:57 Csináljunk öltözködéses rovatot is? :D Nem akarok minden topic-ot én megnyitni, hamarosan elegük lesz itt az embereknek belőlem. :D
Szinte az összes, kultúrát érintő topic-nyitás az én nevemhez fűződik. Ok, nem véletlenül, én nagyon ráérek, mert még mindig nincs állásom. :D

Ez a vidéki szabatásos ötlet nagyon tetszik, jó, hogy mondtad. De hol vegyek anyagot? (öltönyanyagyot!!! :D )

Armanin nagyon csodálkoztam, mi ez a 160, én azt hittem, hogy az több százba kerül, erre nem találok 160-nál drágábbat.

Legislator # e-mail 2009.05.02. 18:44 Szerintem biztos, hogy az öv meg az ing nem tartozik bele, ha csak erre külön nem utalnak. Ha majd annyi sok pénzed lesz, vehetsz Armanit is. Azonban az ember nem kaptafára készül, ennyiért már a legjobb szabó is varr egy öltönyt olyan anyagból, ami megszólal. Vidéken nagyon olcsón varrnak (pár tízezerért is). A legjobb, ha Te veszed meg az anyagot, ha nincs ott olyan, ami Neked megfelel. Ugye, a konzervatív öltözködésben nagy választék nincs: vehetsz feketét, sötétkéket, szürkét, vagy barnát. (Számíts arra, hogy talán inkább sötét az elvárás, olyan, amelyhez mellény is tartozik, bár ezt Kacs jobban tudja nálam, hogy nk. meg sima ügyvédéknél mi a dress code). A cipők is eléggé drágák, lesz azzal is gondod:-). Egy 15.000 forintos nyakkendőt is kinézhet az ember. Vagy egy jó övet:-). Van ügyvédtáska 50 ezerért:-). Egyébként nem túl drágán is lehet jól kinéző öltönyöket venni, persze van egy olyan nagyon magas szint, amivel ez nem kiváltható.

Impossible # 2009.05.02. 16:19 Most nem rendelek, mert drága, csak majd…majd egyszer. Egyébként talán jobb személyre szabatni, nem? Vagy az nagyon megdobja az árat? Te mennyire vagy képbe öltönyökkel kapcsolatban? Azt tervezem, hogy ha majd veszek, akkor megadom a módját rendesen, addig meg elvagyok a használt olcsóban. De majd úgy akarom megadni am ódját, hogy megveszem a legdrágábbat. Vagy ez már sznob dolog? :DD Másban nem vagyok ilyen, de öltöny az öltöny, mégis, megjelenés…ugye. Azt nem értem, hogy aki tele van lével, még az is meggondolja, hogy vegyen-e pl. egy Armanit, pedig most nézegettem, 160-nál drágábbat nemis látok. Furcsa.

Impossible # 2009.05.02. 16:15

Leg,

szerinted ha az ember vesz egy komplett öltönyt, amit neten meg lehet rendelni, abba beleértendő-e pl. az öv vagy az ing, vagy csak egy zakót+nadrágot kell érteni alatta? Ilyen gáz kérdést nem akarok nekik feltenni, gondoltam, inkább megkérdezlek. :D


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.05.02. 17:45

Na, hát nem pont ilyen címmel képzeltem ezt el, de örülök a nyitásnak. Itt a tavasz, nyílnak a topic-ok. :D Először akkor szeretnék kérni a tekintetes közönségtől ajánlásokat öltönyvételt illetően. :D

Legislator # 2009.05.02. 17:39

Ez a kis topik a jogászok (hölgyek és urak)öltözködési szokásairól, tanácsokról, tippekről, trükkökről, elvárásokról fog szólni. Alapját egy 1945 előtti filmdal adja, melynek slágerré lett két sora ez:

A ruha a fő/
és benne a nő.


Sunshine after the rain.