Hatályos Pp


HE0222 # 2006.02.10. 15:47

Dragunov, én kollokviumon kaptam ki azt az embert, akit még ellenségemnek sem kívánnék, fél órán át küzdöttünk egymással, próbált bekaszálni, az összes tételt szinte végigkérdezte, de a tételes jogot jól tudtam, úgyhogy feladott egy kacifántos jogesetet(!), hogy abba biztos belebukom. Jó lett a megoldásom, de józan paraszti ésszel vezettem le és nem úgy, ahogy ő gondolta, de nem tudott mit tenni, 3-mast adott, de azért közölte, hogy szedjem össze magam, mert ezért szigorlaton bukás jár. Ehhez képest szigorlaton az egyik legkedvesebb hölgyhöz kerültem, jó tételeket húztam, csak a tételek keretein belül folyt a vizsga, hawaii volt a kollokviumhoz képest. De attól függetlenül rommá tanultam az agyam.

cicukapitány # 2006.02.10. 10:49

szintén pp szigorlatra készülök, már alakul a helyzet, ülepszik,de még sok van hátra. Sajnos Elte-s tanácsot nem tudok adni, miskolcin vagyok. 10-12 napot tanultak az eddigi vizsgázók, voltak csodavizsgázók is, de még nem tudom eldönteni mikor vizsgázzak. Hálistennek egyéni tanrend miatt bármikor mehetek, csak egyeztetnem kell a tanszékvezetővel.:)))

HE0222 # 2006.02.09. 22:40

Kedves Dragunov,

én csak a saját tapasztalataimat tudom átadni, ELTÉ-s voltam én is, ezért átérzem a probléma mélységét:) Többet tanultam Pp-re, mint bármilyen más vizsgára bármikor, beleértve a PJ-államvizsgára való tanulást is. Na, ez az a tárgy, ahol nincs mese, magolni kell, és ha már mindent bemagoltál, ismételni, aztán ha átismételted, újra ismételni. Így lehet összeszedni egy biztos tudást, hogy a vizsgán tudd követni a tanár kérdéseit, amik össze-vissza cikáznak a Pp-n. Persze hallani fogsz csoda-történeteket is, hogy 5 nap tanulással is le lehet szigorlatozni. De én ezeknek sose hittem. valószínűleg azért, mert nem születtem zseninek.

Nagy kaplappal!

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.01.26. 18:44

a pp. 84-88 § módosításánalk hatálybalépését elhalsztották
még mindig a bíróságok állapítják meg a költségmentességet a régi szabályok szerint

HE0222 # 2006.01.09. 21:08

Kedves Peet!

2006. jan. 1-től hatályosak a Pp. módosított 84-88. szakaszai, amiket a 2003. évi LXXX. tv állapított meg.

Peet # 2006.01.08. 18:03

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget!

Nemsokára szigorlatozom Pp-ből, de még mindíg nem sikerült kiderítenem, hogy hatályosak-e a költségkedvezményre vonatkozó részek. a 2003. évi LXXX. tv. elvileg hatályon kívül helyezte a költségmentesség szabályait, de hallottam, hogy költségvetési okok miatt talán csak 2008-tól hatályos ez a módosítás!

Az netről letölthető Pp-k viszont hatályosként tartalmazzák az új fejezetet, én meg nem tudom, melyik kell a vizsgára :-(

Légyszi segítsetek!

Köszönettel:

Peet