GDPR. adatvédelmi szabályzat


Majordomus # 2023.12.29. 21:36

És mire menne vele?
Nincs levédve a "mű'.

Ráadásul lesz egy hatékony ellenséged a házban. Nem jön jól egy bizalmi szavazásnál...

drbjozsef # 2023.12.29. 15:57

Tulajdonostárs is ráadásul?
Hát ha nem fizet vagy tesz valami más tevékeny megbánást, én biztos teleplakátolnám a társasházat a dologgal... :)

L. Zoltán # 2023.12.29. 13:36

Kedves drbjozsef!

Köszönöm a tanácsot, az szerint fogok eljárni.
Magam részéről megelégszem azzal ha kifizeti a felét és pirul az arca.
Bár egyikre sem vennék mérget, de legalább értésére lesz adva, hogy ne nézze a tulajdonostársait hülyének.

Üdvözlettel,
L.Zoltán

Boldog Új Évet kívánok Önnek, és minden Fórum látogatónak!

Majordomus # 2023.12.28. 20:18

Csak ne tőlem.
.
Valamennyi házamnak én írtam az adatvédelmi szabályzatot. Nem sok különbség van közöttük.

drbjozsef # 2023.12.28. 18:08

Persze, de a társasház fizetett érte.
Egyszerűbb lett volna nekik is nyúlni egyet valahonnan?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.28. 13:50

Nem szerzői mű az ilyesmi. Nem fűződnek hozzá szerzői (pláne származékos) jogok sem.

drbjozsef # 2023.12.28. 12:12

L. Zoltán,

Érdekes kérdés, de nehéz jó lépést javasolni.
Mi van, ha ő is fizetett érte, ugyanannyit, ugyanannak az ügyvédnek? Csak véletlenül maradt benne a társasház adata, majd kijavítja, kösz hogy szóltál. Persze, nem életszerű ez, de hogy bizonyítanád az ellenkezőjét? (Pláne, hogy feltételezem, ezt a sablon silabuszt az ügyvéd sem írja meg újra meg újra, simán lehet még több tucat cég ugyanolyan szabályzattal, mint a ti társasházatok)

Végülis közvetlen kár nemigen érte a társasházat. Mi miatt, mire hivatkozva pereskednél vele?

Én egyébként a helyedben első körben írnék egy szép cirkalmas tértis levelet annak a cégnek, hogy a társasház X forintot fizetett a GDPR szabályzatáért az ügyvédnek, és ahogy látod ugyanazt használta fel a cég is, ezért kéred, hogy 8 napon belül az X összeg felét utalja át a társasház számlájára, és akkor minden rendben. Ellenkező esetben fizetési meghagyással vagy perrel fogod végrehajtani.
Esetleg lehet ügyvédi levél is, csak hogy érezze a törődést (de ez ugye plusz pénzbe kerülne).
Aztán ha nem is bagózik rá, még mindig eldöntheted, akarsz-e ezzel foglalkozni...

L. Zoltán # 2023.12.27. 12:26

Tisztelt Fórum!

Társasházunk részére a volt közös képviselő adatvédelmi szabályzatot készíttetett, ügyvéddel. Nem sokkal később lemondott.
Több okból is próbálok -mint jelenlegi közös képviselő- utánanézni az elődöm tevékenységének. Ennek során felfedeztem hogy a 10 oldalas GDPR szabályzatunkat, a vállalkozásában-online értékesítés és szerviz-, sajátjaként használja. Azért állítom, mert szó szerint megegyezik a tartalma. Még a társasház szavak, stb, is szerepelnek benne, de cím nélkül. Helyére a saját nevét és a vállalkozását írta be. Valamint a társasházzal kapcsolatban álló elérhetőségek is benne vannak. Mit keresnek ezek, egy online értékesítés és szerviz oldalán?

Mivel a társasházunk fizette ki a szabályzat és tájékoztató árát, lehet-e valamilyen igényünk a volt közös képviselővel szemben?

A válaszokat előre is köszönöm.
Üdvözlettel
L.Zoltán