Köszönöm az eddigi segítséget.
Még van egy lehetőség ami eszembe jutott. Jogutódlás után van lehetőség indoklással felmondanom, 30 napon belül
Érdemes ezzel a lehetőséggel élnem? (1.- én írtunk alá tehát kb 24 órám van még erre :D)
(Eddig ezt azért vetettem el, mert igazából a szerződéssel nincs is semmi bajom, márpedig ez a rész "a változás miatt az irányadó munkafeltételek lényegesen és hátrányosan változtak, " gondolom arra vonatkozik ami le van írva)
"A munkavállaló a munkaviszonyát a tájékoztatások kézhez vétele után felmondhatja
azzal az indokkal, hogy a változás miatt az irányadó munkafeltételek lényegesen és
hátrányosan változtak, amelyek mellett a munkaviszony fenntartása aránytalan sérelemmel jár vagy ellehetetlenül. Ez az Mt. által bevezetett, a magyar jogban korábban nem használt jogintézmény a munkavállalók érdekeinek védelme érdekében.
Ha a fenti indokkal távozik a munkavállaló, akkor mindenképpen fennáll az indoklási kötelezettsége, akkor is, ha a szerződés egyébként határozatlan időre szól. Az
indokolásnak ebben az esetben meg kell felelnie a világosság, valószerűség és okszerűség követelményeinek. Ilyen indok lehet például, ha az új munkáltató reggel
9 óráról reggel 7 órára teszi át a napi munkakezdés időpontját és így ellehetetleníti gyermekek vagy egyéb családtagok gondozását vagy a munkahelyre bejutást.
Ilyen eset állhat elő akkor is, ha az átvevőre kiterjedő kollektív szerződés a munkavállalóra kedvezőtlenebb, mint az átadónál az átadás időpontjában hatályos.
A felmondásban az indoklásnak valóságosnak és okszerűnek kell lennie, ezt egy
esetleges munkajogi per esetén a munkavállalónak kell majd bizonyítania.
Ennek különösen nagy a jelentősége, mert ilyen indok mellet a munkavállaló a felmondás esetén jogosult végkielégítésre. Főszabály szerint ugyanis, ha a munkavállaló ’rendes’ úton mond fel, akkor nem jogosult végkielégítésre.
Ez a szabály védi a munkavállalót attól, hogy egy lehetetlenné váló vagy sérelmes
szituációban a munkavégzés továbbra is folytassa. További védettséget ad a munkavállalónak, hogy ilyen felmondás esetén a munkáltató köteles a munkavállalót
felmenteni a munkavégzés alól legalább a felmondási idő felében. Az ilyen felmentés idejére a munkavállalót főszabályként távolléti díj illeti meg.
A munkavállalónak harminc napja van arra, hogy ezzel az indokkal felmondjon. A
harminc napos határidő nem az első tájékoztatás kézhezvételétől, hanem a munkáltatói változás bekövetkezésének időpontjától számítandó.
Ha a munkavállaló felmondása nem felel meg ezeknek a követelményeknek, azaz
nem tartalmazza világosan az indokot vagy a harminc napos határidőn túli, akkor
általános szabályok szerinti felmondásnak minősül. Mint, ahogy azt fentebb is jeleztük, ilyen esetben nem jár sem végkielégítés, sem felmondási idő alóli felmentés és
juttatás a dolgozónak. "