Szabadság próbaidő alatt?


Majordomus # 2024.02.09. 21:12

Adásvételire ráérnek hétvégén is azért a párszázezer forintért.

drbjozsef # 2024.02.09. 17:38

Szerintem az ügyvéd nem fog hétvégén erre a házeladásra ráérni.
Hogyne lenne az a pénz.
Egyébként az nem kell, hogy mindkét fél egyszerre írja alá, lehet külön-külön is. A lényeg, hogy mindkettő az ügyvéd előtt írja alá, legalább oly módon, ahogy osztap írta.

osztap # 2024.02.09. 16:24

Péterkirály,

Nem fog menni.
Ehelyett az eladó vagy ad harmadik személynek meghatalmazást, hogy a nevében aláírjon, vagy távelőttemezéssel ír alá (skype-on az ügyvéd előtt, és az ügyvéd videóra veszi). Az ügyvéd tudni fogja, hogy megy ez. (Ha külföldön van az eladó, akkor sem jön mindig haza egy aláírásért - így csinálják.)

Péterkirály # 2024.02.09. 16:10

Értem, köszönöm szépen.

Szerintem az ügyvéd nem fog hétvégén erre a házeladásra ráérni. Olyat szoktak csinálni, hogy postán kiküldik az adásvételit az eladónak és az aláírva visszaküldi az ügyvédnek postán?

drbjozsef # 2024.02.09. 11:25

A házát meg adja el hétvégén.

drbjozsef # 2024.02.09. 11:24

Péterkirály,

A munkáltató adhat, ha akar, de NEM köteles kiadni szabadságot. Mégpedig ezért :

Mt122. §
(1) A szabadságot – a munkavállaló előzetes meghallgatása után – a munkáltató adja ki.
(2) A munkáltató évente hét munkanap szabadságot – a munkaviszony első három hónapját kivéve – legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. Ennek során a 121. § megfelelően irányadó. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt be kell jelentenie.

Péterkirály # 2024.02.09. 11:04

Sziasztok!
Munkahelyen ismerősöm (egy iskolában dolgozik, nem tanár) egy hete kezdett, 3 hónap a próbaideje van, és azt mondja a főnöke, hogy az igazgatót is megkérdezte, és az első 2 hónapban nem adhatnak neki szabadságot. Ezt megtehetik? 25 nap szabadsága lenne egy évre, időarányosna kb. 2 nap járna egy hónapra szabadnap.
Mi van, ha fontos elintéznivalója akad, pl. az ország másik részében házeladás és az miatt kér 1 nap szabadságot, mondhatják, hogy nem adnak? Köszönöm szépen előre is! :)