Próbaidő utáni felmondás


the big cat # 2003.10.17. 09:07

Felmondani, ha a munkaszerződés másképpen nem rendelkezik rendes felmondással 30 nap felmondási idővel lehet.

Munkavállalói felmondás esetén a felmondási idő telik a táppénz idején is, tehár a felmondási idődet letöltötted, ha a felmondást követő 30 napon még táppénzen voltál.

Ha lett volna még pár nap, és nem mentél be, akkor tényleg jogellenes az eljárásod, és ezért a munkáltatód kártérítésre tarthat igényt, ami minimum a felmondási időre eső átlagkereseted.

Részletfizetést kérhetsz, de nem kötelesek megadni, és kamatot számíthatnak fel.

vargajoc # 2003.10.17. 08:47

Azt szeretném megkérdezni, hogy a határozatlan idejű munkaviszonyt, melyben 3 hónapos próbaidő volt meghatározva felmondhattam-e a próbaidő letelte után 6 nappal számomra hátrányos feltételek nélkül? Mennyi letöltendő felmondási idő van ebben az esetben? A felmondás beadása utáni naptól betegállományban voltam kb.1 hónapig amit a munkáltató táppénzként el is számolt. A munkaadótól kaptam fizetési felszólítást hogy mivel nem töltöttem le a felmondási időt fizessek 72 e. Ft-ot. Ki kell-e fizetnem, tényleg ennyit-e, kérhetek-e részletfizetést?
Köszönöm!