lehet két 8 órás munkaviszonyom egyszerre?


MDZS89 # 2019.06.15. 05:12

Köszönöm szépen az infókat és segítségét.

oligaliga # 2019.06.13. 12:15

MDZS89

Az eddigiekhez csak annyit tennék hozzá, hogy a víziközmű-szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 58/2013. (II.27.) Korm. r 31. § (3) bekezdése szerinti főállású munkaviszony gyakorlatilag a rendes, bejelentett 40 órás munkaviszonyt jelenti.

A szolgáltató belső szabályzata vagy kollektív szerződése korlátozhatja a munkavállaló részéről további munkavégzésre irányuló jogviszony létesítését. Ezt érdemes lenne előbb körbejárnod.

A közalkalmazotti jogviszony esetén viszont a munkáltató akár meg is tilthatja a további munkavégzésre irányuló jogviszony létesítését.

Rizikós lenne kilépni a vízműtől, ha ezzel veszélybe sodrod a szolgáltatói engedélyét. Ha ugyamis három hónapon belül nem pótolnak egy főállású vízépítő mérnökkel (ami baromira nehéz), akkor a szolgáltató elveszítheti az engedélyét. Ezt is érdemes megfontolni.

nanemaaa # 2019.06.13. 12:10

:D :D :D :D :D

drbjozsef # 2019.06.13. 11:39

Na de őket? Itt? Példának? :)

drbjozsef # 2019.06.13. 08:29

nanemaaa,

Jó, bocs, csak egy hirtelen példa volt, az épületet mégiscsak számítógépen tervezi, na. De jogos, mondjuk a java programozó jobb példa. (feltéve, ha Farmerama-t programoz, és nem atomerőmű vezérlést)

nanemaaa # 2019.06.13. 07:42

drbjozsef

OFF
A nap poénja volt, köszönöm, jót röhögtem. Elképzeltem ahogy egy építészmérnök csak üldögél az irodában az asztalánál a számítógép előtt! :D Ez tipikusan az a szakma, olyan üldögélős! :D Köszönöm, vidámmá tetted a napom. :)
ON

nanemaaa # 2019.06.13. 07:40

MDZS89
Szerintem a válasz a munkaszerződésedben van. Abban elvileg rögzítve kell lennie a munkavégzés helyének. Ha mindkét szerződésben meg van határozva, akkor majd eldöntöd, hogy egy s..gel hogy ülsz meg egyszerre két munkahelyet. Ha viszont elvégezheted akár távmunkában is, és a munkavégzés ideje is igazolható, akkor akárhány állásod is lehet egyszerre szerintem. Bár vannak helyek, ahol ezt minimum be kell jelenteni a munkáltatónak, aki ezt vagy díjazza, vagy nem. Közalkalmazotti állás tipikusan ilyen.

drbjozsef # 2019.06.13. 07:28

Mondjuk azért szerintem egy vízközmű üzemeltetés nem egy sima mérnöki munka, mint egy építészmérnök aki üldögél az irodában egy számítógép előtt. Felelősség, üzembiztosság, ellátási kötelezettség, meg ilyenek.

De hogy "főállás" szerintem se függ semmitől, mert nincs ilyen fogalom, az biztos.

kandi1971 # 2019.06.13. 07:26

Azt, hogy egy vízközmű üzemeltetéséhez szükséges mérnöki feladatokat el tudod látni, semmi köze se a fizetésedhez, se milyen régen dolgozol ott, de még a napi munkaidőnek se igen. Csak annak, hogy az előírt feladatokat el tudd végezni. Pont.

kandi1971 # 2019.06.13. 07:24

MDZS89,

Oké, válaszd ki, melyik a főállásod :

  • 8 órás munkaviszony, 300.000.- fizetés, öt éve
  • 4 órás munkaviszony, 500.000.- fizetés, két éve
  • 2 órás munkaviszony, 150.000.- fizetés, tíz éve

:)

MDZS89 # 2019.06.13. 06:12

Nem lehet, hogy úgy értik a főállást, ahol régebb óta dolgozol vagy magasabb a fizetésed? Meg furcsa, hogy a munkaügyi dolgozók olyanhoz ragaszkodnak, amit nem is használ a munkajog.

drbjozsef # 2019.06.13. 04:41

MDZS89,

Érdekes. Nem tudom, mire gondolhatott itt a költő.

A "főállás" nem munkajogi fogalom. Az Mt alapján lehet akár 5 küönböző 8 órás munkaviszonyod is, de százezer is. Nincs korlátozás. Magánügy.

Ha tippelnem kellene, a szövegkörnyezet (engedélyeztetéshez szükséges feltételek), akkor valami ilyesmire fordítanám le a „hogy a kérelmező rendelkezik-e főállású munkaviszonyban álló” kitételt :

hogy a kérelmező rendelkezik-e olyan munkaviszonyban álló foglalkoztatottakkal, akik szerződésük alapján rendelkezésre állási kötelezettségüknek a szolgáltatáshoz szükséges (váltásban akár napi 24 órában) mértékben eleget tud tenni

A lényeg, hogy ha van egy mérnök a vízműnél, akinek napi 8 órában ott kellene lennie, de emellett van még két másik 8 órás munkaviszonya is, az is megfelelő lehet, ha az itt szükséges megjelenési és munkavégzési kötelességének eleget tud tenni. Hogy hogyan oldja meg, nem számít. Csak oldja meg.

Vagy ilyesmi.

Máshol jogszabályban nem fogsz főállásról találni semmit, mert nincs olyan.

MDZS89 # 2019.06.12. 19:13

Valóban nincs a BM-Ben ez a rész hanem a 58/2013. (II. 27.) Korm. rendelet
a víziközmű-szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról
31. § (3) c,
"hogy a kérelmező rendelkezik-e főállású munkaviszonyban álló, osztatlan képzésben, vagy mesterképzésben oklevelet szerzett, a szakterületének megfelelő munkakörben foglalkoztatott:
ca) vízépítő mérnökkel,
cb) víz- és szennyvíz technológussal.... "

drbjozsef # 2019.06.12. 19:02

Nincs olyan, hogy főállás.
Nincs "főállású" munkaviszony.

Az általad hivatkozott BM rendeletben sehol nincs a "főállás" kifejezés.

Mire gondolsz pontosan?

MDZS89 # 2019.06.12. 18:21

Kedves Fórumozók!
Az lenne a kérdésem, hogy mit takar a főallású munkaviszony. Ha van két 8 órás munkaviszony akkor melyik számít főállású munkaviszonynak?

Az a helyzetem, hogy régi munkahelyen maradnék (Vízmű) főallasú munkaviszonyban rugalmas munkaidőben, míg elmennék főallasú munkaviszonyban közalkalmazottnak ahol kötött munkaidőm lenne.
A vízműnél viszont olyan pozícióban vagyok ahol 16/2016-os BM rendelet kifejezetten írja, hogy "főállású munkaviszonyban" kell lennem ilyen pozíció esetén, ez a Vízmű működési engedélyéhez szükséges . Viszont az új munkahely azt szeretné hogy lépjek ki a régitől, írjam alá a szerződést náluk s másnap újraletesíthetem a vízművel a munkaviszonyomat, azért hogy náluk (az új helyen) legyek főallasú munkaviszonyban. Akkor két 8 órás munkaviszony közt van különbség?

Köszönöm,ha tudnak segíteni az értelmezésben.

József24 # 2019.05.23. 08:43

Köszönöm a gyors választ!

wers # 2019.05.23. 08:38

Igen, lehet.

József24 # 2019.05.23. 08:35

Üdv!

Lenne egy kérdésem. Mégpedig az hogy lehet 2 bejelentett 8 órás főállásom egyszerre? A munkáltatóm 2019 május 16. Napjától kezdődően felmentett a munkavégzés alól és az van benne a szerződésemben hogy 2019 május 16. Napjáig ki fizeti a béremet ami jár és 2019 május 16 tól 2019 június 14 éig pedig fizet egy távolléti díjat Tehát egy átlag fizetést. Na már most 2019 május 16 áig járó béremet és a 16.tól június 14 ig járó távolléti díjat azt legkésőbb május 22 ig fizetik ki és ugyanezen a napon adja ki a szükséges igazolásokat is. Szóval június 14 éig el tudok helyezkedni egy másik munkahelyen főállásban mivel ott még be vagyok jelentve ,vagy nem.? A papírok minden nálam van már egyedül a fizetésre várok a kis rózsaszín kiskönyvemben is az áll hogy 6. hó 14 éig vagyok náluk munkaviszonyban.

efi99 # 2018.05.03. 20:37

És neked abból melyik ismeretlen, hogy 2-szer 8 órát dolgozik naponta? Mert olyan is van. Még ha neki jó is. Meg a munkáltatóinak is. Attól még nekem és másoknak, akik - ha olyan jellegű egyik v. mindkét melója - kapcsolatba kerülünk vele már nem feltétlen olyan jó.

drbjozsef # 2018.04.29. 12:13

Ebből a három szóból melyik ismeretlen, esetleg az egymás után fűzött kombinációjuk homályos? : "ha nekem jó"
(értsd, én vagyok a munkáltató, ha, esetleg, ez sem)

efi99 # 2018.04.28. 21:01

Te nem érted. Hiába van meg munkáltatói oldalról mindkét esetben a pihenőidő, ha munkavállalói oldalról meg fizikai képtelenség kihasználni. Ezért lenne szükséges szabályozni, hogy 2 vagy több állás összesen max napi 12 óra lehetne.
Amit te írsz, az (a gyakorlatban) különben is heti 2 órás állás. Ha ez papíron 8 órás, akkor pl kötelezheti a munkavállalóját, hogy ott is maradjon annyit. Aztán akkor jön az, hogy reggel 6-kor - 8 óra meló után - meg felveszi a szolgálatot a buszon.

drbjozsef # 2018.04.28. 12:15

Nem érted.
Jogviszonyod lehet több is, pihenőidőt (meg a törvény egyéb rendelkezéseit is természetesen) be kell tartani. Ez a valóságban ellentmondásnak tűnik, de nem az : ennek feloldása legyen a munkáltató és a munkavállaló gondja.

Értsd : ha nekem jó hogy napi 8 órás munkaviszonyban a dolgozó csak heti kétszer 1 órát dolgozik, de fizetek utána mindent a törvény szerint, akkor miért szólna ebbe bele a jogalkotó.

Tudod, rémlik-e? : hülyének lenni állampolgári jog. :)

efi99 # 2018.04.27. 21:05

Azt mégis fontosnak találja a jog szabályozni, hogy egy 8 órásban mennyi pihenőidő kell.
Ezek szerint totál felesleges, itt mindenki kipiheni magát 4 óra alatt is, ha úgy alakul. Meg a buszsofőr is nyugodtan vihet engem kialvatlanul, után majd úgyis megoperál a hulla fáradt orvos. Vagyis: nem csak az illető álláshalmozó baja, ha alvajáró lesz.

drbjozsef # 2018.04.27. 06:38

Az nem jogi kérdés.

efi99 # 2018.04.26. 19:17

Akinek napi két (három, öt, negyvenkettő) 8 órás melója van, az hogyan piheni ki magát?