Ittas vezetés


Szomorú örökös # 2024.01.14. 08:29

SzekeresP

Bele fog férni az eltiltás idejébe.

SzekeresP # 2024.01.14. 08:09

Tisztelt Forumozók!

Ittas vezetésen kaptak, vér és vizelet vizsgálat történt. Mi ilyenkor a tapasztalat? Mennyi időn belül érkezik vissza a vizsgálat eredménye a toxikológiai intézettől?

Nikolett072 # 2023.10.31. 09:39

A tegnapi nap érkezett egy ajánlott levél a rendőrkapitányságtól ami ma kerül átvételre a postán, ennyi fejlemény van eddig.

Majordomus # 2023.10.25. 19:47

1 év jogsi bevonás és pénzbírság

Nikolett072 # 2023.10.25. 10:37

Tisztelt Fórumozók!

Fiamat szondáztatták múlt héten (2023.10.21.) Az alkoholteszter 0,29 mg/l jelzett a jogosítványát elvették illetve elvitték a helyi rendőrkapitányságra. Gépjárművét másnap ismerőse elhozta hozzánk. Városban történt kora hajnali órákban.

A kapitányságon elismerte hogy ivott illetve együttműködő volt. Vérvétel nem volt a 2 mérés eredménye 0,97 mg/l 20 perc eltetével 0,87 mg/l.

Jegyzőkönyvet illetve a jogosítvány elvételéről papírt kapott.

Eddig érvényes jogosítványa volt közel 10 éve, 0 büntetőponttal illetve egy gyorshajtása volt 5 éve amiért 10.000 forintos bírságot kapott. Személyi sérülés, baleset nem történt.

Szépen kapott is fejmosást tőlem illetve sokak másoktól!! Nagyon megbánta és amit mondjuk látok is rajta de ez nem segít semmin örüljünk hogy nem történt nagyobb gond!

Érthetően, nyugodtan tudott a rendőrőkkel beszélni az értékektől eltekintve. Lehetséges azért mert erős nagy a fizikuma illetve jól bírja az alkoholt. Elmondása alapján 2 feles pálinkát és 4 sört ivott majd 6 óra elteltével vezetett.

Érdeklődnék hogy milyen büntetés várható illetve milyen papírokat várjunk milyen időn belül?

Köszönöm szépen a válaszokat.

Majordomus # 2023.10.05. 19:53

Erről időben fognak tájékoztatni.

Pokolfajzat # 2023.10.05. 13:27

drbjózsef. Akkor, ha feltárnak valamit, lehet nem is az ittas vezetők csoportjába kerül az illető? Közepesfokú ittasság miatt VI.program lenne, de a feltárás miatt másik program is lehet?! Köszönöm

gerbera317 # 2023.10.05. 10:51

Pont azt mondom, hogy semmi információm nincs azzóta, hogy benn voltam novemberben 12 órát a fogdában
Talán, mert novemberben voltál bent utoljára? Ha nem tudod, melyik rendőrkapitányság jár el az ügyben, akkor érdeklődj ott, ahol előállítottak, és szépen lassan el fogsz jutni oda, ahol érdemben is tudnak tájékoztatni.

drbjozsef # 2023.10.05. 10:22

Fel kell tárni, hogy mi vezetett ahhoz, mi az oka a tudatalattiban annak, hogy valaki akkora gyökér lett, hogy ittasan autóba ül.

Pokolfajzat # 2023.10.05. 08:33

Ha ittas vezetésért vették el a jogsit,az utánképzésen minek a feltárás?!

Bagaga # 2023.09.10. 08:55

Pont azt mondom, hogy semmi információm nincs azzóta, hogy benn voltam novemberben 12 órát a fogdában, felvettek egy vallomást (abból sem kaptam másolatot) és eddig nem kaptam még egy fecnit sem, hogy mi a helyzet.

Majordomus # 2023.09.05. 19:23

Mennyi időre?

Ha letelt a bünti,akkor annál a hatóságnál amely a büntető végzést kibocsátotta.

Gondolom városi rendőrkapitányság.

Bagaga # 2023.09.05. 09:27

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy hol érdeklődhetnék az ügyemről? Több mint 8 hónapja vették el a jogsimat és azzóta semmi értesítést nem kaptam senkitől.

Majordomus # 2023.08.02. 20:11

Ha bevonták,akkor a verdikt megszületéséig szélcsend van.

Bozsdani # 2023.08.02. 10:56

Kedves Fórumozók,
Van-e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a B kategóriás eltiltás esetén a kormányhivatal a jogerős ítélet meghozatala előtt de már büntetővégzés birtokában visszaadja-e a jogosítványt kérelemre egyéb kategóriára, vagy meg kell várni a tárgyalás utáni jogerős ítéletet?
A BM rendeletben erről nincs szó:
32. § (1) Ha a járművezetéstől eltiltás csak meghatározott kategóriára vagy járműfajtára terjed ki, a közlekedési igazgatási hatóság a járművezetésre jogosító okmányt kérelemre kicseréli, és ennek során az eltiltással nem érintett kategóriára, járműfajtára érvényesített okmányt ad ki.

Köszönöm

drbjozsef # 2023.07.27. 04:11

Ugyanmár.
Mert véletlenül jót írtál?
A kérdező semmi releváns infót nem osztott meg, ami alapján korrekt választ lehetett volna írni.

Majordomus # 2023.07.26. 20:45

Slainte

Tartozol egy bocsánatkéréssel...

Slainte # 2023.07.26. 15:57

Kedves Nikon5100,

azért az "ezerszer leírtuk már" mellé odaírtam a megoldást is, azért úgy egy kicsit más, nem?

És akkor elmondom még egyszer: Ha bűncselekmény miatt ítéletek el és nem kategóriára szólt az eltiltás, akkor az utánképzés kötelező. Idéztem a törvényt.

Ez a "bíróság felszólÍtotta a kormányhivataltˇ ez a jogerős végzés előtt volt, ugye? Mert akkkor nem más történt, minthogy a bíróság - feltehetően a rövid eltiltási időre tekintettel - a 326/2011. (XII.28.) Korm. rendelet 36. § (8) bekezdése alapján elrendelte a jogosÍtvány visszaadását a büntetőeljárás jogerős befejezése előtt. Csak szólok.

Szomorú örökös # 2023.07.26. 15:57

Nikon5100

A BÍRÓSÁG FELSZÓLÍTOTTA AZ ILLETÉKES KORMÁNYHIVATALT, HOGY AZONNAL SZOLGÁLTASSÁK VISSZA A JOGOSÍTVÁNYOMAT,
amit július 19-ével el is kezdett intézni az úriember Holnap kapom kézhez.

Azért én akkor lennék nyugodt a helyedben, ha valóban meg is kapod holnap a jogsidat.
Bevallom, hogy 8 hónap eltiltás után csoda lenne, ha csak úgy helyből visszakapnád.
Mindegy, hogy bűncselekményi vagy szabálysértési értéket fújtál anno.

Nikon5100 # 2023.07.26. 15:16

Sziasztok,

Köszönöm a hozzászólásokat, főleg az "ezerszer leírtuk márt". Ez a fajta hozzáállás nagyon segítőkész, hidd el, hogy 1001x-er is megfogják kérdezni, és lesz aki emberi módon válaszol neki. Szerencse, hogy nem vagyunk egyformák. És kedves Slainte, csak tájékoztatásul közlöm, hogy sikerült elérnem az illetékeseket és NEM KELL UTÁNKÉPZÉSRE MENNEM, MIVEL A BÍRÓSÁG FELSZÓLÍTOTTA AZ ILLETÉKES KORMÁNYHIVATALT, HOGY AZONNAL SZOLGÁLTASSÁK VISSZA A JOGOSÍTVÁNYOMAT, amit július 19-ével el is kezdett intézni az úriember Holnap kapom kézhez. És egyébként nincs benne a határozatban, hogy csak utánképzés elvégzésével kaphatom csak vissza. De azért köszönöm az építő jellegű hozzászólást.

További szép nyarat mindenkinek

Slainte # 2023.07.26. 03:14

Majorfdomus,

te nem érzed a súlyát annak, hogy idejössz és abszolút nulla jogi tudással marhaságokat irogatsz, amit aztán a szerencsétlen kérdező komolyan vesz, mert azt hiszi, hogy hozzáértőtől kap tanácsot. Ráadásul még szerencséd sincs, mert gyakorlatilag 100 százalélkos biztonsággal találod el mindig a rossz megoldást.

Szerinted nem kell mennie. Ez aztán komoly érv volt. Veled ellentétben viszont a törvény a következőket mondja:

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről

18. § (4) bekezdés: Utánképzésen kell részt vennie annak a járművezetőnek

  1. akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra, illetve
  2. akit a bíróság közlekedési bűncselekmény elkövetése miatt a járművezetéstől eltiltott, továbbá
  3. akinek vezetői engedélyét a közúti közlekedési előéleti pontrendszer alapján az eljáró hatóság visszavonta.
  1. pont!
Majordomus # 2023.07.25. 19:57

Szerintem nem kell mennie.

A Kormányhivatal a vezetői engedélyt haladéktalanul visszaadja,ezirányu megkeresés kiadva.

Egyértelműnek tűnik.

Slainte # 2023.07.25. 14:21

Ezerszer leírtuk már. Az utánképzés nem büntetőjogi szankció, hanem közigazgatási feltétele a jogosítvány visszaadásának, ezért a büntető hatrozatban soha nincs benne. Ettől függetlenül, ha bűncselekmény miatt ítéltek el és nem kategóriára szólt az eltiltás, akkor mindig kell az utánképzés, anélkül nem fogod visszakapni. Egyébként a jogosítványt visszavonó - közigazgatási - határozatban felthetően benne volt, hogy ha eltiltanak, a jogosítványt az eltiltás letelte után is csak akkor kapod vissza, ha igazoltad az utánképzséen való részvételed.

Nikon5100 # 2023.07.24. 16:17

Sziasztok,

2021. július végén elvették a jogsimat ittas vezetésért. Most lett vége, megjött a végzés, ami nem vészes. 100,000+a szakértő 32000, illetve 8 hónap eltiltás, ami ugye lejárt és beszámították. Olyan kérdésem lenne, hogy az végzésben nincs benne, hogy után képzésre kellene mennem, viszont ez igen : "....számú vezetői engedélyt az illetékes kormányhivatal a vádlott részére haladéktalanul visszaadja, ezen irányú megkeresés a részükre megküldésre került".

Most akkor nem kell mennem után képzésre?

Köszi, ha tudtok segíteni

Szomorú örökös # 2023.07.01. 04:28

Nekem egy sör miatt vették el félévre anno.

Nekem meg még soha, így nincs miért izgulnom. :-)