Szabadság kiszámítása


Madar # 2003.11.06. 05:48

A kulcsérv:
Ha a 12 órás a te értelmezésed szerinti két napra megy el, akkor valójában 6 napig van távol: 2 stabadnap, 2 'szabadságnap', 2 szabadnap.

Másképp: ha a 12 órás elmegy 15 napra a te értelmezésed szerint, akkor ő egy hónapig nem dolgozik, a 8 árés meg csak 3 hétig tud elmenni 15 nap szabadsággal???

Madar # 2003.11.06. 05:43

Big Cat, szerintem most megfoglak. A 4 órás példa rossz, hiszen a 4 órás munkaideje 82 óra, nem 176. A 12 és 8 órás összehasonlítása az más, hiszen ott mindkettő 176 órát dolgozik, csak az egyik 20-21 nap alatt, a másik meg 15-16 nap alatt. Az egyszerűség kedvéért: a 12 órás dolgozik 7,5 kettes blokkot á 24 óra (2szer12), 1-én és 2-án munkával kezd. Ha 3-12-ig nem dolgozik, akkor ebbe az időszakba 2 kétnapos műszakja esik bele, én pedig 6 szabadsáégot számolok el. Hiszen már csak 5,5 kettes blokkot, azaz 132 órát fog dolgozni, 6szor8 órát, azaz 48-at kivett.

the big cat # 2003.11.06. 05:22

Még egy érv, ha okfejtésed igaz lenne, annak aki 4 órában dolgozik, dupla szabadság járna.

Mégegyszer: A szabadságokat munkanapban kell elszámolni, órában tilos, a munaknap 0-24 óráig tart, ha valaki megszakítás nélküli munkarendben dolgozik, minden nap munkanapnak számít, de a szabadságra eső pihenőnapokat is ki kell még pluszba adni ilyenkor.

the big cat # 2003.11.06. 05:19

Ja, a hiba itt van: "Ha 10 nap szabadságot adok ki neki akkor 120 órát nem dolgozott az adott hónapban, tehát 56-ot igen."

Ugyanis amikor visszajön szabadságról, akkor te nem további 56 órára fogod beosztani, hanem két pa 12 óra két nap pihenő nap rendben, ami a hónap fennmaradó 20-21 napjára legalánn 10 nap munkát, azaz 120 órát jelent!!!!

the big cat # 2003.11.06. 05:15

Mondom, hogy rosszul számolsz.

A szabadság 24 óra, bnnen a napi munakidővel. Bárhonnan vetted is, rossz, és a dolgozó szabadsága 1/3-át elcsaljátok. A munkaügyi felügyelet nagyon meg fog érte bünteti, és ha valaki beprele emiatt benneteket, ha ez rendszeresen így megy az ok rendkívüli munkavállaói felmondásra is.

A szabadságot 8 órás munaknapokkal kell elszámolni!!!!!! Egyáltalán, nem számít hány órás munkanap, mivel munkanapot kell kiadni.

Legyen 22 munkanap egy hónapban, abból kivesz 10-et.
Összes munkaidő a hónapban 176 óra, ebből lejön a szabadságra eső 80 óra, marad 96 óra, ami 12 órás munakrendben 8 nap munkát jelent még a hónapban a hátralévő kb 20-21 napból.

A te számítási metódusod szerint ha kivesz 10 nap szabadságot, akkor 120 órát kellene levonni a 176-ból, és a hónapban már csak 56 órát azaz nem egészen 5 napot kellene dolgoznia a hátralévő 20-21 napból, tehát megintcsak ugyanoda jutunk, hiszen az előbb 10-11 pihenőnapja maradt most meg 15-16 pihenőnapja maradt.

Madar # 2003.11.05. 20:59

Szabályos kell hogy legyen. Ha nem jön dolgozni, akkor 12 órát nem jön dolgozni. Ha 10 nap szabadságot adok ki neki akkor 120 órát nem dolgozott az adott hónapban, tehát 56-ot igen. Ha egy 8 órásnak adok ki 10 napot, akkor ő 80 órát nem dolgozott és 96-ot igen. Tehát a 8 órásnak többet kellene dolgoznia azonos kivett szabadság mellett??? Így marad az eredeti kérdésem. Egyébként a számítes e módját valami apehes websiteról vettem

the big cat # 2003.11.05. 19:42

ha jól értem a gyakorlatototokat, akkor teljesen szabálytalanul adjátok ki a szabadságot.

A szabadság munaknapra jár (azaz 24 óra jár neki), és nem pedig 8 órás munkanapra.

Ha valaki 12 órában dolgozik akkor 12 órás munaknap jár neki, ezzel amunkáltatót semmi kár nem éri, nyugodtan utánaszámolhatsz. (A trükk ott van, hogy ha 12 órás napra adod ki a szabadságot, azaz egyszerre másfél napot adsz ki, akkor ezután a szabadság mellé még kell adnod négy óra plusz szabadidőt is a 4 óra szabadságnak kivett munak megváltására.

Madar # 2003.11.05. 18:15

Dolgozóim egy része két nap munka - két nap pihenő beosztásban dolgozik, azaz 12 órázik. Olvastam, hogy a beosztott munkanapjain kivett szabadság napok másfélszeresen számítanak, tehát ha két munkanapján nem jött dolgozni, akkor 3 napot volt szabadságon. Ebből az következik, hogy előfordul, hogy pl. 4.5 nap szabadságot kellene kiírni, amit ugye nem lehet, csak 4-et. Kérdés: lehet-e gyűjteni a szabadságokat és csak egyszer kerekíteni az év végén, vagy minden alkalommal a munkavállaló javára kell kerekíteni. Ha az utóbbi, akkor miért ne venne ki a dolgozó mindig páratlan számú munkanapját szabadságként, hiszen úgy mindig nyer fél napot