Alkotmányellenes a 98% - os különadó


Steve 73 # 2015.02.25. 21:42

Kedves Fórumtársak!

Határozat után 10 nappal megjelent a Nav-os folyószámlámon az összeg!!!!Most már bizakodva várom a március 20-át....Még egy apró lépéssel előrébb!

majd # 2015.02.25. 17:14

Aromo, átérzem (szó szerint), amit mondasz. Se elégtétel, se ováció, semmi. Visszakaptam a jogtalanul elvett pénzem egy részét. So what!

Akkor lenne elégtétel, ha ennek nagy füstje lenne. Ha kanosszát járnának és főleg, ha eltűnnének a porondról, akik elvették ezt, mármint a 98%-os összeget, no meg a sok-sok többit, amit elvettek az elmúlt években. Persze nmcsak tőlem, ha tőlünk És persze nemcsak pénzről beszélek, hanem sok minden másról is. Bár kicsit patetikusan hangzik, de igaz: a kölykeink jövőjéről pl.

Szal elégtételről vagy hurráoptimizmusról szó se essék (oyanok, mint a boszorkányok).

A 30. napon érkezik, igen, már ha véletlenül nem rögzítettek vmit tévesen, ha nem merül föl "egyéb technikai hiba", mint nálam stb.

Köszönöm a gyógyulásra vonatkozó fölszólításokat, és igen, nagyon igyekszem betartani mindent, de a dumálásról nem tudok lemondani :)

Sydney2000 # 2015.02.25. 12:33

a 30. napon érkezik, előbb nem érdemes várni.

Abbey # 2015.02.24. 21:54

Aromo, azért csak jó, hogy végre te is megkaptad a határozatot. Persze, hogy nem érez az ember elégtételt, mert nem is kompenzálja mindazt, amit elszenvedtünk. Praktikusan felfogva az egész ügyet, a pénz jól jön, gondolom mindannyian meg fogjuk találni a helyét.

Majd, tartsd be szépen az orvosi utasítást, és gyógyulj meg mihamarabb!

Aromo # 2015.02.24. 18:29

Jelentem megjött a határozat, persze visszadátumozva, a postára adás és a kézbesítés között mindössze két nap telt el. Azt gondoltam előtte, hogy majd megkönnyebbülök, hogy ez valamiféle elégtétel lesz. De természetesen nem, ez így nem működik, hiába kapom vissza a jogtalanul elvett pénzt, semmiféle örömet és semmiféle erkölcsi elégtételt nem éreztem. Csak azt, hogy a hatalmon lévők bármikor, bármit megtehetnek… Sajnálom, ez elég szomorúra sikerült, miközben örülnöm kellene.
Kedves Majd, mielőbbi gyógyulást kívánok!

majd # 2015.02.24. 18:21

A nyugdíjas csiga azért nem ért még oda Aromohoz, mert előbb a türelem szobrát készíti el, és azt is vinnie kell. Nem értem, de nem vagyunk egyformák. Nekem már kinyílt a bicsak a ridikülömben; Aromo ügyében külön is.

Hát, nekem annyi zsozsó nem jött, hogy el tudjam inni. Egyébként is el vagyok tiltva. Hallottatok már olyat, hogy gégediéta? Na, ezt kell tartanom. (Gégegyulladás, nem beszélhetek, se meleg, se hideg, se karcos, se fűszeres, se alkohol, se cigi.)

Szal még nem tapsikáltam el, most üldögélek rajta, hátha fial. (Tom, tom vigyem abba juj, meg ne nevezzük bankba, de nem viszem, mert mikor kihozom, túl sokba kerülne.

Abbey # 2015.02.24. 18:04

Jelentem, nincs újság várakozó állásponton vagyok. Lóvé nyema, de nekem csak jövő hétfőn telik le a 30 nap.

Aromo biztos jelentkezett volna, ha ott a papír. Gondolom a határozat kézbesítését egy nyugdíjas csigára bízta a NAV, ill. az, hogy postázás alatt van, az nem t'om hány napon belül-kívül realizálódik.

Jut eszembe: te elittad már az összeget/egy részét?

majd # 2015.02.24. 17:16

M újság, gyerekek? Senki nem kap se határozatot, se lóvét? Vagy megsértődtetek ránk?

majd # 2015.02.20. 19:48

Aromo? Elfogytak a körmeim!

Sydney2000 # 2015.02.19. 18:27

majd, én csak annyit írtam, hogy a jogszabályt esetemben tiszteletben tartották. amúgy szerintem egy helyen dolgoztunk :-)

Abbey, a NAV mindig a 30. napon utal, ebben az esetben is.

Abbey # 2015.02.19. 15:18

De jó, hogy egyre többen vagytok, akiknek már csak a pénzköltés miatt fájhat a feje :-))).

Nem akarok ünneprontó lenni, ezért csak csendben jegyzem meg, - Majd-dal egyetértve - elég elkeserítő dolog az, hogy már annak is örülnünk kell, ha nem lépi túl a határidőt a NAV, és a lehetséges utolsó napon végrehajtja a törvényt.

Továbbra is várakozó állásponton.....

majd # 2015.02.19. 15:01

Hurrá!!!!!!!!!! Még egy fecske!

(Én azért ezt egészen simának nem nevezném, vagy legalábbis nem szeretném megvárni, amíg hálás is leszel.)

Sydney2000 # 2015.02.19. 12:33

megjött :-)

nekem ma van a 30. napja, hogy beküldtem a 17-est az ügyfélkapun, miután láttam, hogy az összeg megjelent az adófolyószámlámon.

szóval egy szavam sem lehet, minden simán ment a jogszabály szerint.

majd # 2015.02.19. 09:43

Aromo, mai posta?

majd # 2015.02.17. 18:16

Ja, és igen, Aromo: a postázás alatt van az az édestestvére, mondhatni ikre a folyamatba helyeztük az utalást kategóriának. Meg az éjkszakai leszűri a gép. Brrrrrrrrrrrrrrrr

majd # 2015.02.17. 15:45

Ne csipogjatok, ne cincogjatok, mert másodperceken belül (vagy kívül) hoznak egy újabb törvényt, mely szerint akinek átutalták, annak vissza kell fizetnie, és büntetőkamatokkal együtt + mindenféle eljárási költséggel együtt, amelyet majd áfa és jövedéki adó terhel. Esetleg még nyugdíjjárulék és egészségügyi hozzájárulás is. Mindegyik 50 % fölötti, egyenként. Meg gumiadó is.

Steve 73 # 2015.02.17. 15:37

Köszönöm a válaszotokat.
Átvétel után eltelt már 15 nap...Töltöm is a 17-est.
De az is érdekes hogy a határozat megszületése és az ávétel között is eltelt 13 nap....Ebből kettőt volt postán.

Aromo # 2015.02.17. 14:50

Abbey, tudod huncut az a posta, és szokott az is látszódni, hogy mikor adták postára a levelet:)
Érdekes módon, amikor én adtam postára nekik levelet, két nap alatt átvették a tértivevény szerint. Egy hét az úgy lehet, hogy bizonyos ideig - de legkorábban belül- postázás alatt van, ez egy ilyen közigazgatásban használt fogalom, ismerjük jól. De nem baj, ezen már tényleg semmi sem múlik.
Steve, egyébként mi történhet, ha hamarabb küldöd be, mint ahogy jogerős, miközben csak akkor nem lenne jogerős, ha megfellebbeznéd, amit nem akarsz. Erre azért elég nehéz lenne ráhúzni valami szabálytalankodó szándékot, legfeljebb a 30 napos kiutalási határidőt a jogerőtől számolják, nem pedig az igénylés, azaz a 17-es nyomtatvány beküldésének napjától.

Abbey # 2015.02.17. 12:50

Jól keresztbe írtunk Aromoval, de így legalább teljes választ kaptál, Steve.

Abbey # 2015.02.17. 12:48

Steve, csak egy gyors, ámde részválasz:
a határozat a kézhezvételtől (és nem a rajta lévő dátumtól) számított 15 nap múlva lesz jogerős. Ehhez képest, mikor vezetik rá a folyószámlára azt nem tudom.
Hívd fel az ügyintézőt, a telefonszáma elvileg rajta van a határozaton, ő majd megmondja a tutit.

Aromo, az uramnak a rajta lévő dátumhoz képest pontosan egy hét múlva érkezett meg a határozata, Bp-Bp. viszonylatban. Remélhetőleg tényleg útban van a tied is és a M.kir. Posta is rendben teszi a dolgát.

Aromo # 2015.02.17. 12:42

Steve, úgy szól a 17-es kitöltési útmutatója, hogy „jogerős határozattal megállapított összeg kiutalását kezdeményezheti.” Ha lejárt a határozatodban rögzített fellebbezési határidőd, akkor az elvileg jogerős, ha lekönyvelték a folyószámládon, ha nem, úgyhogy nyugodtan igényelheted.
A folyószámládat azért érdemes nézegetni, hogyha esetleg tartozás áll fenn, akkor azt rendezni tudjad.

Steve 73 # 2015.02.17. 12:09

Üdv Mindenkinek!
Csak egy gyors kérdés.....
Határozat után 15 nappal(nem fellebbeztem) automatikusan beadhatom a 17-es nyomtatványon az átvezetést,vagy meg kell várni amíg a folyószámlámon megjelenik az összeg?
Már a 17 napon járunk,de semmi....

Aromo # 2015.02.17. 11:04

Igen, képzeld ezt mondták telefonon.
Úgyhogy ez a kis legkorábban belül postai kézbesítést már fél lábon is kivárom!

majd # 2015.02.17. 10:47

Mért??????????? Aszonták telefonilag, h meghozták a határozatukat végre így 120 napon belülnél semmiképp nem korábban? Kiengedhetem a juhéééééééjt? (Már elvileg, mert momentán semmi hangom nincs, de nem a NAV-val való üvöltésbe rekedtem bele, szal lehet veszekedni veszélyek nélkül :)

Aromo # 2015.02.17. 10:26

Én most már ott tartok, hogy várom a postást, remélem, hogy Budapesten azért nem tart olyan nagyon sokáig az a pár kilométer:)