közalkalmazotti szabadság


Karika # 2004.06.15. 09:14

Az egyetem, és a PhD két felsőfokú képesítésnek számít.

szaki # 2004.06.15. 09:00

Karika!

Kösz a választ. Megnéztem a törvényt. Ezek szerint felsőfokú intézmény nappali tagozatán egy képesítés megszerzésének az ideje beleszámít a szolgálati időbe (a másoddiploma nem).
Úgy gondolom, hogy nekem egy képesítésem van, melynek megszerzéséhez 5 év egyetem + 3 év phD kellett. Így szerintem is beleszámít az 1998 előtt végzett 3 év PhD ideje.

Szaki

Karika # 2004.06.03. 08:03

Az 1997. évi LXXXI. tv. 41. §-a alapján számít szolgálati időnek a felsőfokú tanulmányok ideje. De csak szolgálati időnek (tehát a nyugdíjnál) vehető figyelembe. A közalkalmazottak fizetési fokozatánál, a jubileumi jutalomnál nem lehet figyelembe venni.

szaki # 2004.06.03. 06:59

1993-1996 közt voltam PhD-s.
Melyik törvény vonatkozik az 1998 előtti felsőfokú tanulmányokra?

Karika # 2004.06.02. 14:02

A Phd-re vonatkozó szabályokkal nem vagyok teljesen tisztában. Amennyiben a felsőfokú tanulmányokkal esik egy tekintet alá, akkor csak az 1998. január 01-je előtti időtartam számít szolgálati időnek. De lehet, hogy erre külön jogszabály van.

szaki # 2004.06.02. 13:31

Kösz a választ.
Attól tartok tényleg jól számolták ki, bár egy dolgot nem tudok a törvényből teljesen kiolvasni: 3 évig PhD hallgató voltam, ami azt jelentette, hogy pénzt (ösztöndíjat) az egyetemtől kaptam ugyan, de gyakorlatilag ugyanott és ugyanazt dolgoztam mint előtte és utána közalkalmazottként. Ez a három év kiesik a közalkalmazotti jogviszony számításából? (Természetesen az egyetemi végzettségem, ami a jelenlegi munkakörhöz kell (a 3a pont szerint) már akkor is megvolt.

Karika # 2004.06.02. 12:17

Szaki!
A szabadságodat jól számolták ki, a J/4-ben valóban 25 nap jár. Ennek megfelelően lehetséges, hogy közalkalmazottként kevesebb szabadságod van, mint munkaviszonyban megilletne.

A vonatkozó törvényi helyet ide bemásolom:
1992. évi XXXIII. tv.
"87/A. § (1) E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni

  1. az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,
  2. a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, közszolgálati jogviszonyban töltött időt,
  3. a szolgálati jogviszony időtartamát, továbbá
  4. a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint
  5. a hivatásos nevelő szülői jogviszonyban

töltött időt.
......
(3) A közalkalmazott fizetési fokozatának megállapításánál az (1)-(2) bekezdésen túlmenően figyelembe kell venni

  1. a munkaviszonynak azt az időtartamát, amely alatt a közalkalmazott a közalkalmazotti jogviszonyában betöltendő munkaköréhez szükséges iskolai végzettséggel vagy képesítéssel rendelkezett,
  2. az 1992. július 1-jét megelőzően fennállt munkaviszony teljes időtartamát, továbbá
  3. a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatban, illetve a polgári szolgálatban eltöltött időt."

A fentiek alapján tudod ellenőrízni, hogy jól számolták-e ki a kezdő időpontodat.

szaki # 2004.06.02. 10:34

Sziasztok! A szabadságom kiszámolásával kapcsolatban szeretnék kérdezni:
Jelenleg közalkalmazott vagyok és a szabadságomat a közalkalmazotti besorolásom alapján (J4) 21+4 azaz 25 napnak állapították meg. Ha nem lennék közalkalmazott, akkor az életkorom (38) alapján 26 nap járna. Lehetséges, hogy közalkalmazottként kevesebb a szabadságom, mint egy nem közalkalmazottnak?
Ezzel kapcsolatban azt is meg szeretném kérdezni, hogy a közalkalmazotti besorolásnál a számérték megállapításánál csak a közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött éveket veszik figyelembe? (Tehát pl. aki eddig 30 évig dolgozott nem közalkalmazottként és mostantól közalkalmazott az is 1-es fokozatba kerül (a megfelelő betü mellé) és csak a 20 v. 21 nap alapszabadság jár neki?
Remélem sikerült érthetően megfogalmaznom a kérdésemet és tud valaki válaszolni.
Előre is kösz.