Pótszabadság


the big cat # 2004.06.15. 03:12

A munkáltatónak a törvény nem biztosít jogot mérlegelésre ebben a kérdésben, a törvény szövege explicite a szülők szuverén döntését nevezi meg a pótszabadság megadása alapjaként.

Ha a munkáltató felülbírálta, és nem hajlandó ezt megváltoztatni, akkor legyen szives hivatkozni arra, mi alapján teszi ezt. Persze mindezt írásban.

csufi99 # 2004.06.14. 20:04

Hát ismét írjatok, hogy ez törvénytelen, nyilatkoztatok, jár a pótszabadság. Talán ennyi elég lesz, nem kell fellépni az esetleges munkaügyi vita felemlegetésével. Nincs nálatok szakszervezet? Õ is zehetne valamit..a vták elkerülésére

sysy73 # 2004.06.14. 17:07

Köszönöm szépen !

A nyilatkozatot megírtuk még év elején, vagy elöző év végén ..már nem tudom . De elvan küldve a céghez. Egy cégnél vagyunk különben .
Eddig megkapta a férjem rendesen, csak most ebben az évben nem, s nemrég rákérdezett, hogy miért csak az alapszabadságot kapta meg, akkor mondták, hogy a cég felülbírálta és megvonta a pótszabadságot .

Köszönöm szépen a segítséget !

Üdv.

Sysy

csufi99 # 2004.06.14. 16:58

Bocs, de azzal kiegészítem, kell egy nyilatkozat minimum, hogy nem veszed igénybe a szabadságot, azt férjed részére biztosítsák.Elvileg a Te munkáltatódtól kellene, s sokan használják ezt a főállású anyaság dogalmát, hogy én rá szoktam kérdezni pontosan milyen ellátást is kap? Ha valóban "alkalmazott" vagy a munkahelyed igazolása kell, hogy ott nem veszed igénybe.

Karika # 2004.06.14. 13:33

Sysy73!
A férjed munkáltatója nem járt el jogszerűen. A gyerekek után járó pótszabadság megilleti Õt. Nem kizáró ok, ha az egyik szülő otthon van a gyerekekkel.

sysy73 # 2004.06.14. 08:00

Sziasztok !

Arra szeretnék választ kapni, hogy én itthon vagyok főállású anyaként, a férjem dolgozik, s úgy nyilatkoztunk a cégnek, hogy a férjem veszi igénybe a gyerekek után járó pótszabadságot.
Idén a cég nem adta meg a plusz 7 napot, arra hivatkozva, hogy Õk felülbírálták, s úgy döntöttek, hogy nem adják meg, mivel én itthon vagyok.

Jogosan tették ?

Üdv.

Sysy