Korrepetálhatok e tanári végzettség nélkül?


entropia # 2022.03.22. 06:20

drbjózsef: neked is köszönöm a választ, a feleségem az iskolában nem oktatja a gyarmeket.

entropia # 2022.03.22. 06:18

Köszönöm a válaszokat. Pénzről szó sincs. A helyzet az, hogy a feleségem egy közeli ismerős gyermekével foglalkozik, aki történetesen abba az iskolába jár, ahol a feleségem tanít. Néhányan ráncolták a homlokukat, annak ellenére, hogy a gyermek tanítójával a feleségem előre tisztázta, hogy mi fog történni.

Üdv, és mégegyszer köszönöm.

drbjozsef # 2022.03.22. 05:24

entropia,

Nincs erre külön jogszabály.
Otthon korrepetálhatsz, akár saját diákot is. Iskolában inkább nem, de ha az intézményvezető megengedi... mondjuk saját diákot én nem korrepetálnék. Nem tilos, inkább csak etikátlan.

efi99 # 2022.03.21. 20:54

Az nem volt a kérdésben...

Majordomus # 2022.03.21. 20:14

Hogy ezért némi pénz is lecsöppen....

Az már adóbevallás kérdése

efi99 # 2022.03.21. 19:56

entropia
Szabadidejében mindenki azt csinál, amit akar. Akár beszélgethet is egy ismerős gyerekkel a másodfokú egyenletek megoldóképletéről. Talán még a harmadfokúakéról is.

entropia # 2022.03.21. 15:47

Kedves Szakértők!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valamilyen összeférhetetlenségi vonatkozása a korrepetálásnak. Például egy tanár korrepetálhat-e olyan diákot, aki ugyanabba az intézménybe jár, mint, ahol a tanár tanít, vagy van-e valami helyszíni korlátozás, például, hogy otthon nem korrepetálhat, de az iskolában igen, vagy fordítva.

Jogszabályi hivatkozásnak örülnék.

A válaszokat előre is köszönöm.

Dr.Attika # 2016.12.01. 09:45

Tisztelt damjan!
Nyilas Misi is korrepetált diákként. Ön is megteheti diplomás tanárként. .

gerbera317 # 2012.08.11. 22:07

milyen fizetési kötelezettségeim lesznek a NAV felé

"Felé"??? Ugye, nem nyelvet akarsz korrepetálni?

Titiána # 2012.08.11. 18:19

Sherlock: köszi a válaszodat.

Sherlock # 2012.08.10. 12:46

milyen adóalany leszek

én alanyi adómentes lennék, költséged nincs, gondolom nagyrészt magánszemélyeknek szolgáltatnál.

kell-e vállalkozói igazolvány

az már pár éve nem kötelező, 10 000 Ft-ot lehet spórolni rajta.

milyen fizetési kötelezettségeim lesznek

szja, tb, az áfa év végén(ha alanyi adómentes) + az önkorinak iparűzési adó - de legalább a legelején érdemes könyvelőhöz menni, hogy mindenhol meglegyen a bejelentés

ugyanúgy máj. 20-ig kell készítenem a bevallásomat

igen.

Titiána # 2012.08.10. 12:36

Dr. Attika: ilyen kerdések jutottak az eszembe: milyen adóalany leszek, kell-e vállalkozói igazolvány, milyen fizetési kötelezettségeim lesznek a NAV felé, kell-e tb-t fizetnem, negyedévente adózom-e, majd ugyanúgy máj. 20-ig kell készítenem a bevallásomat?

Dr.Attika # 2012.08.09. 15:11

Mi is nehezen boldogulunk, ha nem tesz fel konkrét kérdést.

Titiána # 2012.08.09. 15:03

1 hete vagyok regisztrálva a munkaügyi hivatalba, mellette tanítani szeretnék. Még nem voltam a NAV-nál, előtte tájékozódni szeretnék, hogyan fogjak hozzá. Nem akarom feketén, a mai időkben már nem éri meg. Egyéni vállalkozó leszek vagy lehet eho-val, milyen fizetési kötelezettségeim lesznek? Kérdések sem jutnak igazán eszembe, így pedig nehéz lenne velem boldogulnia az ügyintézőnek.
Köszi előre is.

Korall54 # 2012.03.22. 21:33

Lehetne még fokozatokban is megállapodni, hogy mennyi idővel hamarabb mondja le az órát a diák.(Gondolom van telefon) Ha időben lemondja, akkor nem fizet, ha rövidebb idővel előtte, akkor felét fizesse meg, ha közvetlen előtte, vagy nem is jelez, akkor fizesse meg az óradíjat.


Üdv: Korall (53-as nö)

wers # 2012.03.22. 12:06

Attila1977, lehet, Nektek kellmetlen, és nem tűnik jogosnak, de nézd a másik fél szemszögéből. Ha tanfolyamra iratod be, ott sem ismétlik meg az órát, mert beteg volt.

Modjuk én másképp csinálom, ha valami közbejön megbeszélünk másik időpotot, bár idegennel én is előre fizettetnék. Sokszor előfordult, hogy rohanás haza, bevásárlás, ügyintézés után, és a nebuló nem ért oda az órára, roppant dühös voltam.

Én egyébként hiszek KBS-nek, nincs adószám, nyugta. Remélem nem mószeroltok be.

Noémi205
Egyéb irán tanári végzettségem az van, de nem nyelvtanári. Ha a tanuló elfogadja a tudásodat, és hasznosak a korrepetálásaid, még a nyevvizsga sem fontos. Lényeg, hogy érezzék, érdemes hozzád járni.

Korall54 # 2012.03.22. 10:10

Nem tudom, hogy jogszerű-e, mindenesetre etikátlan. Picit jobban nézne ki a dolog, ha csak a fele óradíjat kérné mintegy kötbér gyanánt.


Üdv: Korall (53-as nö)

Attila1799 # 2012.03.21. 17:20

A fiam angol korrepetálásra jár egy magántanárhoz. A fizetés úgy történik, hogy hónap elején kell kifizetni az egész hónapot, nyugtát kapunk. Heti háromszor, mindig ugyanabban az időpontban megy a fiam, ahogy a tanár órarendjébe be van írva, az időpontokban előre megállapodtunk. Viszont a fiam beteg volt egy hétig, és így háromszor nem tudott menni. Igazolása nincs, mert orvosnál nem volt. A tanár azt mondta, hogy a fiam a hiányzást nem pótolhatja, a pénzünk nem jár vissza, mert az időpontokat előre lefoglaltuk a szóbeli megállapodásunk alapján, és ő végig várta a fiam, hogy megy korrepetálásra. Jogszerű ez?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.21. 16:39

És azokat te jobban ismered. Elnézést is kérek gyorsan, hogy belekontárkodtam.

Dr.Attika # 2011.03.21. 12:02

Nyilas Misinek is kellett volna vállalkozói igazolvány? Egyébként létezik vállalkozói igazolvány, de csak külön kérelemre adják ki.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.21. 11:09

Semmit, mert nem engedélyhez kötött.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.19. 10:02

Nincs is már vállalkozói igazolvány...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.18. 15:48

Lehet hogy revizorék így gondolják, de a bírósági gyakorlatban az üzletszerűség megállapításához önmagában nem elegendő az a körülmény, hogy egy tevékenységért fizetnek.

Rexor # 2011.03.18. 14:59

KBS, csakhogy ha már fizetnek érte, akkor a tevékenység üzletszerű lesz, ergó adószám is kell hozzá, plusz számla, plusz áfa bevallás (többek között). Az adószámhoz viszont nem kell végzettség.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.18. 14:40

Nem kell ehhez végzettség, és ha nem üzletszerű, akkor adószám se kell hozzá, akkor se, ha fizetnek érte.