Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Munkajogi kérdések.

wers # e-mail 2019.09.09. 12:48

rendben, akkor viszem Bélának :D

drbjozsef #   2019.09.09. 12:33

wers,

kösz nem, tartsátok meg, szerencsét hoz. Vagy kanyarót.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

wers # e-mail 2019.09.09. 12:09

„Az egér cuki.”

Rendben, akkor ha megfogtuk, elküldöm neked szabad felhasználásra.

Jelentem, az illegális bevándorlókat sikerült fogságba ejteni. József, küldjem?

Ha neked nem kell megkaphatja Béla cicája játszani.

drbjozsef #   2019.09.08. 20:11

Imma,
Igen, annyit ad vissza, de kapott előtte 3-at.

Vagyis +3 vagy -3 havi.

Immaculata # e-mail 2019.09.08. 19:21

6 havinak olvasom.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.09.08. 19:12

Érteni jól érti. Írva nem nem jól van. Nagyon nem.

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef #   2019.09.08. 18:58

Miért? Nekem tetszik. :)

ChuckN,
szerintem jól érted.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.09.08. 18:53

A kezét kellene eltörni az ilyennek...

www.kbs-ugyved.hu

ChuckN # e-mail 2019.09.08. 18:49

sziasztok,

az alábbi, munkaszerződésemben lévő 6.6 pont értelmezésében szeretném a segítségeteket kérni:

Jól értem hogy ha versenytárshoz mennék, akkor a cég 3 havi fizetéssel ezt meg tudja akadályozni, ha mégis elmennék, akkor pedig nekem kellene 3 havi összeget fizetni?

6.5.
A Munkavállaló vállalja, hogy a munkaviszonya utolsó napjától számított 3 hónapig a 6.6 pontban írottak szerint nem létesít vagy tart fenn munkaviszont a Munkáltatóval azonos tevékenységet végző vállalkozással.

6.6
Jelen munkaszerződés fenti 6.5 pontja (a munkáltató saját egyoldaló döntése alapján) a munkavállaló 3 havi alapbérének megfelelő összeg a munkavállaló részére a legkésőbb a munkaviszony utolsó napjáig történő megfizetésével lép hatályba.

6.7
A munkavállaló tudomásul veszi, hogy a 6.5 pontban foglalt kötelezettségvállalásának megszegése esetén köteles a munkáltató által ezzel összefüggésben részére megfizetett összeget 8 napon belül megfizetni, valamint ezen felül a megfizetni az ellenszolgáltatás 100%-ának megfelelő kötbért.

wers # e-mail 2019.09.06. 08:50

Skorpió, vipera, oroszlán esetén
hááát, oroszlán és skorpió az van (a skorpiónak meg viperája)

wers # e-mail 2019.09.06. 08:49

Az egér cuki.

Rendben, akkor ha megfogtuk, elküldöm neked szabad felhasználásra.

drbjozsef #   2019.09.06. 08:45

Ugyan. Skorpió, vipera, oroszlán esetén.
Az egér cuki. Meg hát végülis ők rendelték meg a Földet is.

wers # e-mail 2019.09.06. 08:42

ha esetleg emlékszel, a macskára allergiás vagyok, akkor inkább az egér, de nagyom köszönöm a felajánlást.

át akartam költözni másik irodába, mert kollégák elkezdték vadászni, ott közölték, szerintük ott is van illegális bevándorló

(egyébként szerintem az elkényeztetett panelos szobacicák nem igazán világbajnok egérfogók)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.09.06. 08:37

Kérsz kölcsön egy macskát?

www.kbs-ugyved.hu

wers # e-mail 2019.09.06. 07:43

aha, akkor legalább veszélyességi pótlék

drbjozsef #   2019.09.06. 07:32

wers,

Persze. Ez a munkáltatói jogok körébe tartozó döntés. Világítás, bútorok, virágok, állatok.

wers # e-mail 2019.09.06. 06:52

Fontos és elég SÓS kérdésem lenne.

Kötelezhet arra a munkáltatóm, hogy az irodámat egy egérrel is meg kell osztanom?
Addig rendben, hogy a munkatársakat nem válogathatom meg. Na de már sokkk.

Arra gondoltam, megyek is haza.

wers # e-mail 2019.09.04. 11:11

:D

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.09.04. 10:54

A héten az egyik krimisorozat epizódjában egy harmincas, fehér férfi azonosításához (több személy közül felismerés) válogatták a résztvevőket az őrs civil ruhás rendőrei közül. Az egyik fekete szóvá tette, hogy ő miért nem lehet. Mire a parancsnok mondta neki, hogy "Te... ööö... nem vagy elég magas".

www.kbs-ugyved.hu

wers # e-mail 2019.09.04. 08:19

A gondolatomat is... :)

ehhhhh, erre azért néha nem árt ám vigyázni ;)

(hogyan lehet valakit nem szándékosan, véletlenül cigánynak elnevezni?)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.09.04. 08:03

A gondolatomat is... :)

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef #   2019.09.04. 07:53

dethroner,

Behelyettesítve mondatba az ügyvéd úr szavait : Tényleg diszkriminatív volt, ezért jogos a figyelmeztetés, és érdemes beszélned erről a munkáltatóddal, hátha ő egyértelműen el tudja magyarázni, miért is nem csinálunk ilyet, és egyben bocsánatot is kérhetsz, és megígérheted, hogy nem fog előfordulni még egyszer ilyen.

Még akkor is, ha tényleg nem volt hátsó szándékod, és semmi negatívra nem gondoltál - mert nem az számít, hogy TE mit gondolsz.

dethroner # e-mail 2019.09.03. 20:29

Köszönöm, de most akkor jogos a figyelmeztetés, vagy érdemes beszélni erről a munkáltatóval, mert mégse volt diszkriminatív a kijelentésem?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.09.03. 19:15

Tényleg; jogos; érdemes.

www.kbs-ugyved.hu

dethroner # e-mail 2019.09.03. 18:44

Sziasztok!
Szeretnék kérdezni a hozzáértéktől.
Munkahelyen olyan munkát végeztem pár napja, amit párban szoktunk csinálni. Az én munkatársam aznap egy diákmunkás srác volt, akit előzőleg csak 1-2 alkalommal láttam bent, semmit se tudtam róla. Ezen munkavégzés végén fel szoktuk írni egy papírra hogy ki melyik munkaszakaszt végezte, mert még egy teszt következik és így tudják kiszűrni hogy ha hiba van, kit kell lecseszni. Szóval a diák aznap hamarabb ment el, én fejeztem be a tételt, és mivel nem tudtam a nevét, felállni és valakitől megkérdezni meg lusta voltam, felírtam a papírra az én nevemet és még annyit hogy "cigány". Semmi több, csak ezt a szót. Erre másnap kaptam egy irásbeli fegyelmit, mert a munkáltató szerint ezzel én diszkriminatív jelzést tettem a származására. Részemről nem volt semmi ilyen szándék, csak nem tudtam a nevét, és így alakult. Az volna a kérdésem, tényleg diszkriminatív-e valakiről azt leírni hogy cigány, még ha semmi megjegyzést nem is fűzök hozzá? Jogos-e a figyelmeztetés, vagy érdemes lenne a munkáltatóval ezzel kapcsolatban beszélnem?